şükela:  tümü | bugün
  • tayyip'in muharrem ince'yi ikinci turda yiyeceğini bilmeleridir. popülermiş gibi gösterelim ki kitleler ona yönelsin; ikinci turda haşırt dı blekbort. yani, rte 24 haziran gecesi başkanlığı kutlamaya başlar.

isterim ki türkiye; kadıköy, izmir, eskişehir olsun. ama gerçekler öyle değil. muharrem ince alacağı % 28'lik oy ile kılıçdaroğlu'na bela olur ancak.
    iç anadolu, karadeniz, doğu anadolu, türkiye'deki siyasi fay hatları nedeniyle chp'nin adayına ölse oy vermez.

yani demem o ki tayyip, ince'yi yeneceğini bildiği için onu rakip görmek istiyor, medya da bunu anlamış görevini yapıyor.

tayyip veya medya meral akşener'den bahsediyor mu hiç. bahsetmez çünkü onu ikinci turda görmek istemez.
  • muharrem ince'nin cumhurbaşkanı olacağını bilmelerinden dolayıdır.
  • medya şişirmiyor aksine bastırıyor. mitinglerinin yarısını bile vermiyor. 3e tek canlı yayınlara çağırıp olmayacak sorularla zorlamaya çalışıyor. buna rağmen bu halde. rte gibi 7/24 tvde olsa rahatlıkla %50 alır.
  • erdoğan'ın en büyük planı millet ittifakını bozmak doğrultusunda açılmış bir başlık.

prim vermemek gerekir.
  • (bkz: bi bitmediniz amk)

ilk turda yiyemiyor ikinci turda yiyecekmiş. bu ne kadar boş ne kadar aptalca bir argüman. birde bunu söyleyenler kendilerini analist sanmıyor mu?

öncelikle 25(chp)+15(iyi parti)+10(hdp)+1 (saadet)= %51. iyi partinin %17lerde oy alacağını düşünüyorum hdp'ninde 13-14ler de ancak muharrem ince'nin alabileceği oyu düşük yazdım. akşener için tablo şöyle 15(iyi)+25(chp)+2saadet+3(hdp)= 45 şu tabloda bile arkasına rüzgarı alan ince daha şanslı.

son kez yazıyorum bu konuya; tayyip erdoğan akşener'den veya temel karamollaoğlun'dan yada doğu perinçek'ten çekindiği için onları diline almıyor değil. kendisine olası rakip yaratıp prim kazandırmak istemiyor bu bir. ikincisi bu partilere oy veren seçmeni konsolide edip kendi karşısına almak istemiyor, olayı chp-akp seçimine indirgeme stratejisi güdüyor, kendi seçmeninde bu strateji tutsa da muhalif kesimde tutmuş değil ama bu tür başlıklar özellikle iyi partililerin bu tür söylemleri bunu körüklüyor farkında olmadan tuzağa düşüyorlar bu iki. olası ikinci turda %1-2 bu partilerin seçmenlerinden tırtıklayabileceğini düşünüyor o yüzden onlara özellikle sataşmıyor ilgi odağı haline getirmiyor en olmadı ikinci turda sandığa gitmemelerini istiyor bu da üç. o yüzden ne temel reise ne akşener'e sataşıyor.

ancak şu da var akp'ye oy verecek seçmen ikinci turda ne akşener'e ne ince'ye oy verir. biraz röportajları izleyin akp seçmenini görün. belki en iyi oy çalacak temel reyistir o zaman hep beraber temel reyise mi oy verelim.

24 haziranda erdoğan'a oy vereceklerin ikinci turda vazgeçip başka adaya oy vereceği üzerinden strateji kurmak eblehlikle eş değer gözümde. kazanmak için akp'ye oy vermeyecek seçmenin oyunu ikinci turda birleştirmek gerekiyor ve bu yetiyor. o yüzden tatava yapmadan ilk turda gönlünüzden geçen adaya oy verin.millet ittifakı özellikle bu tür söylemlerle parçalanıyor, ikinci tura kendi partisinin adayı kalmayan seçmenlerde oluşacak küskünlükten dolayı oy vermeme gibi nedenlerden dolayı ikinci turu kaybedebilir . sırf ben haklıydım demek için oy vermeyecek duygusal mallar var aramızda!
    küskünlük yaratmayın!
  • an itibariyle sol frame'deki ilk 5 başlık ince ile ilgili.

bence medya değil, aktroller fena halde takmış durumdalar. ki hangi medya şişirecek? hepsi yandaş.

kudurun.