• eski sevgilinin gitmeden önce fısıldamasını istediğiniz birkaç cümleden biri. mesela meet me in fatih, meet me in taksim gibi de olabilir.
  • her iliskinin, her insanin bir "meet me in montauk" sifresi ya da anahtari olmasi gerekir. olmayan iliskilerde eksikligi cok net hissedilir.
    kurtarici, sisten arindirici, yeniden baslatici, kaybedileni buldurucu, hatta hayatta daha onceden olmayanla karsilastirici...

meet me in montauk...

bir insan icin daha guzel bir cagri olabilir mi? neyi bulacaginizi bildiginiz bir yer. dunyanin obur ucu bile olsa montauk a gidilir. onemli olan sizin montauk unuz neresi.*
  • anladim kurtulus yok eternal sunshine kesmedi friends ekibide iki bolum gecirdi montauk'ta. farkli bir ekibi izleyince anladim, artik eminim. delicesine baglanmak istiyorum bu cumleye oyleki hayatimin anlami yapmak istiyorum. cok zorda kaldigim zaman gozumu kapatip 'meet me in montauk' deyip kendimi montauk'ta bulayim istiyorum. montauk'ta bulusmak istedigim kimse yok aksine orda yalniz kalmak istiyorum. olu sezonda gideyim firtinasinda, dalgasinda kalayim gotum buz kessin ama bu cumleyi kurdugumda yine orda olayim.

mesela patron noldu kent apartmani projesi diyor ben icimden 'koyarim kent apartmanina da sana da' diyecegime 'meet me in montauk' diyorum vucudum buroda kaliyor kent apartmaniyla asil ben gidiyorum montauk'ta cirkin gibi gorunen sahile inen dunyanin en guzel merdiveninde oturuyorum.

bulustugumuz dakikadan beri kiz arkadasim artik onu yeterince sevip ilgi gostermedigimi soyluyor sihirli cumlem geliyor aninda joel ve clem'in ilk tanisma ortamina gidiyorum. gidip imza istiyorum ikisinden de gordugunuz gibi bozuk para gibi harcadim efsane sahneyi. o yuzden istemiyorum imza falan uzaktan bakiyorum sadece. beni dinlemiyorsun sen sesiyle dondum zaten.

annem aile sevgimin neden gelismedigini nerde hata yaptiklarini bilmedigini soyluyor. bildiniz montauk'tayim simdi chandler monica'nin ayagina deniz anasi yapistigi icin bacagina isiyor ben izliyorum joey bana 'how you doin' diyor bunu bozmadim bakin diyebilir.

bu entry zamaninin otesine mi gitti gozumu kapadim montauk'tayim. ilahi sakaci ben ehe.

simdi bunu okuyupta 'lan totosa bak gittigi sahil tomuk,akkum buraya gelmis montauk falan yaziyor' demeyin. bugune kadar tomuk sahilinden izlediginiz tek sey latif dogan klibi olsa emin olun sizde montauk'ta olmayi isterdiniz. hem oyle deyipte kirmayin lan beni bulurum belki aradigimi montauk'ta olmami.
  • makale araniyor duyurulari'nda tek marka. alman gizli servisi bundesnachrichtendienst'le ortak calissa bu kadar makale bulunamaz.
  • filmdeki karakterlerin ilişkisini tanımlayan cümledir.

--- spoiler ---
    her şeyi hafızalarından sildirseler de bunu hatırlarlar.
    --- spoiler ---
  • "gecenin köründe ben kimsenin seçtiği şarkıları falan dinleyemem, yaparım kendi listemi, paşalar gibi dinlerim 'şimdi yürütülüyor' listemden " diyen var ise; perşembe' nin körü için, artık rahat olsun. zira theselfish gönüllü olarak kolları sıvamış, tam da taze özlediğiniz şarkılarla dolu, gayet her telden dinlenilesi bir liste hazırlamıştır.

ilk programın bende bıraktığı tat böyle bi'şeylerdir...

takip edilesi, samimiyet için teşekkür edilesi program olmuştur.
  • duyduğum duyacağım en etkileyici film repliğidir.

https://www.youtube.com/…r_detailpage&v=sy7ynrvxudg
  • izlediğim tüm filmler arasında beni en çok etkilemiş ve izini bilinçaltına işlemiş eternal sunshine of the spotless mind repliği. filmin en kilit en vurucu cümlesi belki de. bir o kadar derin, bir o kadar kurtarıcı.
    ardından keşkeler bırakılan ilişkilerin olmazsa olmazı olması gereken. gidişi derinlerde kabul edilemeyen sevgiliden duyulmak istenen oranda bir cümle. ancak o rahatlabilir belki de içerideki yangını, o söndürebilir belki düşünce supernovasını. bir gün montauk'a gidilmeli, çok uzun zaman alsa da oraya ulaşılmalı. filmde de olduğu gibi, her şey unutulsa da bilinçaltının en derinlerine "meet me in montauk" işlenmeli. şimdi benden söylemesi; meet me in montauk be canıms.
hesabın var mı? giriş yap