şükela:  tümü | bugün
  • muhammed şahin sayesinde arel, okan vs. üniversiteleri gibi değil de koç ve sabancı ayarında bir vakıf üniversitesi olmasını diliyoruz.
  • dershane fort olarak nitelendirilebilecek üniversite. e-5 kenarında kurulduysa harika bir öğretim görevlisi kadrosuna sahip olacaktır. malum önemli olan ulaşımdır.
  • adındaki mef'in açılımını çözemediğim üniversite. zamanında bu isimde bir dershane varmış (ki mef başlığındaki entry'ler 2011'de bitiyor), alakası var mı yok mu bilmiyorum.

twitter'da bir rektörü söz konusu ama okulun web sitesi yok, ilginçtir.

edit:

adlarını açıklamak için izin almadığım iki sözlük yazarından aşağıdaki bilgiler geldi şişenin içinde bir mektupla:

"selam hocam başlığın ilk entrysinde ibrahim arıkan'dan söz edilmiş. kendisi mef dersanelerinin sahibiydi. dolayısıyla dersanelerle aynı kişiye aittir. yanılmıyorsam yurtiçi kargo da ibrahim arıkan'a ait."

"mef 1980 öncesi kurulan bir dershane, açılımı modern eğitim fen dershanesi. daha sonra dershane tamamen kapanıp mef okulları adı altında okul olarak eğitim kurum haline geldi. mef üniversitesi de bu kurumların devamı."

edit 2:
    varmis web sitesi. rektor bilgi isleme talimat vermis, acmislar. google'a yazinca cikmiyor lakin.
  • sanılanın aksine bir web sitesi bulunan üniversitedir.
    http://mef.edu.tr/ adresinden ulaşılabilinir.
  • 3+2 ve 3+1 programlarına deli gibi özendiğim üniversite. başka bir vakıf üniversitesinde halihazırda burslu okuyan üstelik 2. sınıftaki bendeniz neden daha önce kurulmadı bu üniversite diye hayıflanıyorum. yarılamışken bırakmak olmaz ama 2 sene sonra 3. üniversite olarak okurum belki (bkz: açık kapı bırakmak)
  • yeni değil taaa 1998'de ilgili dersanenin öğrencisiyken bahsi geçen, planı programının hazır olduğu konuşulan ama eğitimden ötesini iş edinmemekten kaynaklı kaynak sıkıntısı çekilmiş olacak ki açılışı 2010'lu yıllara sarkmış üniversite.

nedense benim de aklımda koç ve sabancı ile yarışır bir üniversite canlanmakta o yıllardan beri mef adına.

ha özel üniversiteler hakkında konuşmuş olmayayım bu entry'yle.
  • mühendislik fakültelerine 3 hoca ve bir araştırma görevlisi alıyormuş. evcilik oynar gibi bölüm olacak yani. bir araştırma görevlisi nedir yahu? sekreter olur o ben sana deyim.
  • özyeğin'den rektörümüz erhan erkut ve hukuk fakültesi dekan yrd. havva ''winter soldier'' karagöz ile herkesçe çok sevilen anayasa hocamız emine karacaoğlu ile anlaşıp, rektörlüğüne muhammed şahin'i getirerek dikkat çekmiş yeni üniversite. umarım geleceği parlak olur, sonra da hocalarımız özü'ye döner :) başarılar diliyorum.