şükela:  tümü | bugün
 • ingilizcede bir kadin ismi.
 • rockarolla bbs co sysopu, gameshow yayincisi mehmet emin gur'un kisa ismi.
 • (bkz: gameshow) (bkz: editor)
 • louisa may alcott'un kucuk kadinlar romanındaki kardeşlerin en büyüğüdür meg.
  en ağır başlıları idi, hemen kızarır, utanır, görgü kurallarına çok dikkat ederdi. nedense pek ayrıntılı işlenmemişti, ailenin en büyük kızı olmak görevinin dışında jo'yu azarlayan, çoluğun çocuğun peşinde koşup aysegul kucuk anne olan insan olarak yer etmiş bende meg abla..
 • steve alten adlı amerikalı yazarın ilk romanıdır. 3 bestseller listesinde birden uzun süre birinci sırada kalmıştır. okuyucu kitlesi teenage sınıfındandır. bu sebeple adını bilmediğim bu 3 listenin tepesinde ne kadar kaldığı kitabın başarısını kanıtlayacak bir kriter değildir.

  meg yüzyıllar önce nesli tükendiği sanılan bir köpekbalığının okyanusları kana boyamasından bahseder. türünün son örneği olan bu yaratık yıllar önce sıkışıp kaldığı bir yerden tesadüf eseri kurtulur ve jaws romanındaki köpekbalığının kaldığı yerden insan öldürmeye devam eder.

  amerikada hala köpekbalığı korkusunun prim yaptığını kanıtlayan bu romanda adı geçen tür carcharodon megalodondur. bugün bizim büyük beyaz köpekbalığı olarak bildiğimiz ve jaws filmleriyle yakından tanıdığımız carcharodon carcharias'ın dev boyutlardaki atasıdır. hakkında hiçbir somut bilginin olmadığı bu türün varlığını kanıtlayan tek şey 15 cm boyutundaki dişleridir(köpekbalığının iskelet yapısı tamamen kıkırdaktan oluştuğu için fosilleşmez) bu dişleri tanesine 400 milyon-1.5 milyar arası türk lirası vererek edinebilirsiniz*

  asıl konumuza geri dönelim ve meg'in tabii ki bir roman olarak kalmayacağını hatırlatalım. disney çoktan romanın tüm film haklarını 1 milyon dolar karşılığı almış ve kolları sıvamıştır.

  yine köpekbalığı korkusu körüklenecek, içimizde en cesur olanlar teknelerine atlayıp bu ekolojik dengenin vazgeçilmez elemanı olan canlıyı tüm türlerinin nesli tükenene kadar avlamaya devam edecektir. yine her yerde köpekbalığı dişleri, çene kemikleri satılacak köpekbalığı yüzgeçinden çorbalar içilecektir. köpekbalıklarının okyanus yerine tekrar çorba kaselerinde yüzmeye başlaması doğanın bu eşsiz ve en eskilerinden biri olan canlısının yokolmasıyla sona erecektir. köpekbalıklarının varlığı dünya üzerinde büyüyen ilk ağaçtan dahi eskidir. denizlerde yaşayan tüm canlıların bu temel taşı niteliğindeki tür olmadan nasıl varlıklarını sürdürecekleri merak konusudur.

  açtığı yol için peter benchleye ardı sıra yediği bok için steve alten'a teşekkürü borç bilirim.
 • ismi megan olan bayanlara denir kısaca
 • married with children dizisinde al bundynin yardımcısı zenci adamın bulduğu ve hareketleri aynı peg bundyye benzeyen kadının ismi
 • mehmet emin gur. gameshowun sahibi, editörü, patronu herbişeyi. star treke karşı beslediği amansız ve anlamsız nefret dışında süper bir insandır.
 • zamaninda windows nt 4 0 ile birlikte sound blaster 16 kullanan bir insandi, msn zonenin megameg'i idi.
 • bir zamanlar:
  "nedir bu insanoğlunun kanındaki bozukluk? nedir bizleri bu hale getiren etkenler? hiç mi yok yaşanmış güzel anıların kıymeti? hi mi yok değeri hiçbir soyut şeyin? nasıl oluyor da hayatımızın en güzel günlerini beraber geçirdiğimiz, beynimizin her boş kalışında kulağımıza ismini fısıldadığı ve o ismi her elimize kalem geçtiğinde bir yere yazdığımız sevgilimizi unutabiliyoruz? ve nasıl oluyor da artık o isim bizim için hiçbir şey ifade etmiyor? nasıl oluyor da birlikte sabahlara kadar muhabbet ettiğimiz, güldüğümüz, ağladığımız, en güzel anılarımızı paylaştığımız en yakın arkadaşlarımızı, ufacık bir sebep yüzünden hayatımızdan silip atabiliyoruz? hiç mi yok yaşanmış güzel anıların kıymeti?
  aslında söylenecek hiçbir şey yok. bizleri bu hale getiren yaşadığımız şu dünya. kendimizi anlık aldanışlara o kadar çok kaptırmışız ki. karşımızdaki o şey her ne ise, artık ona ihtiyaç duymadığımızda beynimiz “auto-delete” yapıyor o kadar...
  bu durumda, aslında sizin yapmanız gereken tek şey, beyninizdeki “auto-delete without prompting” seçeneğinin üzerine bir kere kiliklemek. klikleyin de üzerindeki “tick” kalksın. kalksın da insan olun..."
  satırlarını yazmış olan insan..