şükela:  tümü | bugün
 • çevremdeki bir çok arkadaşımın bulaştığı hede. 20küsür yaşında insanlar o kadar inanmışlar , lafta anlatamıyorum, yeni nesil saadet zinciri galiba.sözlüğe girince yasaklanması ile ilgili bir şeyler gördüm , bir de bu tarz işleri bilenler beni bi aydınlatırlarsa sevinirim. özellikle hukuki açıdan nedir merak ediyorum, arkadaşlarıı vazgeçirmem lazım sözlük, bi yardım edin lütfen.
 • "cem yılmaz"in da katıldıgı idda edilen bir hayal dünyası. babamın deyimi ile "bedava peynir fare kapanında olur."
 • aylardır hal hatır sormayan bir arkadaşım aradı geçenlerde.
  " -naber napıyosun canım nasılsın?" falan diye ekstrem bir sıcakkanlılıkla konuştu.
  " -neyse yarın görüşelim mutlaka çok güzel bir iş var ve bu işte senin çalışmanı istiyorum." dedi.

  neyse ben gittim görüşmeye adana'nın gururu kardeşler unlu mamüller de buluştuk.hatta normalde sadece poğaça alıp çıktığım bir mekana neden iş görüşmesi için gidiyorum anlam verememiştim.

  önceki entrylerde de bahsedilmiş benim de başıma aynı olaylar geldi (telefonlarımızı kapatalım sunum bölünmesin demeler, bir isteğiniz var mı diye sormaya gelen garsonu terslemeler vs.)

  her neyse sunum gerçekleşti.

  malezya merkezli mega holdings için gayet sikko bir sunumdu.

  aralarda sevgi pıtırcığı konuşmalar, birbirimizi çok seviyoruz ve bu sevgiyle büyüyoruz kafaları..

  6 erkeklerdi yanlarında ekstra bir rol model (tabiki bmw almış)

  aralarındaki şu diyaloğa sonradan çok güldüm. (yani aslında gülünecek bir şey yok belki ama felsefelerinin yapmacıklıktan öte gitmediğini anlayınca komik geliyor inanın)

  mega arkadaş: - abi sen bu bmw'yi kaç paraya aldın?
  rol model arkadaş: - sadece 950 dolara

  benim başıma da gelenler hemen hemen aynı şeyler yani

  sadece özet geçmek istiyorum.anladığım kadarıyla mega holdings şu şekilde çalışıyor.

  1 - bi şekilde toplantıya gidiyorsun.
  2 - toplantı çıkışı eğer seni kandırabildilerse 950 doları basıyosun.
  3 - sonra eğitimler başlıyor.(insanları 950 doları vermesi için nasıl kandırabilirsin konusundaki kişisel gelişim zırvalıkları)
  4 - bu aşamaları geçmeye çalışma aşamalarında etrafındaki arkadaşlarını toplantıya gelmesi için davet edip gerisini abilerine devrediyorsun.
  5 - tıkır tıkır işlediğini iddia ettikleri sistem gerçekten çalışırsa ayda 54bin dolar kazanıyorsun. 1-1 sistemleri sayesinde eğer herşey yolunda giderse (% 0,0000000001 ihtimal) sene sonunda 400bin küsür dolar kazanıyorsun.

  bu arada söylemeden edemeyeceğim.
  sanırım sözleşmelerinde madde var. eline ilk geçen toplu parayla bmw almak zorundasın. belki ilerideki aşamalarda mercedes ya da range rover alıyorsundur.
  çünkü facebook sayfalarına şöyle bir göz atarsanız genelde hep "sadece 950 dolara aldıkları" arabaları bmw

  ben ne mi yaptım?

  görüştüğüm günün gecesi arkadaşım aradı açmadım ertesi gün konuşurum diye.
  ertesi gün oldu beni toplantıya davet etti
  ben de kusura bakma bu iş benim kafama hiç yatmadı.bir sürü mağdur arkadaşım var dedim
  ve hala aramadı beni bu mesajımdan sonra

  özetle;
  akıllı olun.
  sadece 950 dolara bmw hayali kurmayın.
  ha illaki o 950 doları harcamak istiyorsanız bana mesaj atın hesap numaramı veriym, en azından bir öğrencinin okumasına destek olup sevaba girersiniz.

  saygılar
 • bir kaç aydır gerçekten çok sevdiğim ve çok samimi bulduğum bir arkadaşımın beni de dahil etmeye çalıştığı işinin görünen adı. samimiyetine güvendiğim için, biraz da kırmak istemediğim için bir iki kere sunumlarına, sözde kişisel gelişim seminerlerine gitmiştim. hatta bu liderlerinden biri sunum yapmıştı (en son biyoloji dersinde bu kadar kötü bir sunum izlemiştim çok samimiyim).
  bu firmayla ilgili hiç araştırma yapmamışken( zaten özellikle belirtiyorlar ' internetten araştırmanızı tavsiye etmiyoruz, bu işin içinde olmayan insanlar tarafından bir sürü olumsuz şey yazılıyor' diye), bu konularla ilgili zerre bilgim yokken bile o kadar içime sinmedi ki, etrafımdaki insanların heyecanını gördükçe kendimde sorun aradım.
  - bir kere kapitalizmin göbeğine doğmuş bizler için hiçbir şey asla bu kadar kolay elde edilemezdi.
  - ikincisi hayatımda ilk kez gördüğüm bir insan bana ' ben senin kazanmanı her şeyden çok isterim' diyemezdi.
  - üçüncüsü bu lider çocuğumuz bu işi sadece üç yıldır yaptığını söylediği halde, neye dayanarak kişisel gelişim kitabı yazmıştı?
  - dördüncüsü basit bir web sitesi neden 750$ etsindi?
  - beşincisi ve benim için iplerin kopma noktası olan neden ise yaklaşık bin kişiyi topladıkları bir seminerde çok muazzam paralar döndürdüklerini iddia eden bu insanların ' akıllı telefonu olanlar semineri paylaşalım sosyal ağlarda, kesinlikle reklam amaçlı değil sadece yayılması açısından' gibi basit numaralara başvurmalarının çok saçma oluşuydu.
  ve benim için en kötü şey ise diğer yazılanları okuduğumda, bu çok güvendiğim çok sevdiğim kişinin diğerleriyle bire bir aynı yolla, üslupla hatta aynı cümlelerle bana ulaşmaya çalıştığını öğrenmekti. ona ayrı ailesine ayrı üzülsem de bir müsibet bin nasihatten iyidir der, hayatta başarılar dilerim bu arkadaşlara.
 • internetten izlediğim videolardan ve gördüğüm fotoğraflardan anladığım kadarıyla titancı kenan abiye rahmet okutacak bir öpme olayı gerçekleştirmek üzere olan devasa holding.

  adamlar haliç kongre merkezinde toplantı tertip etmişler. katılanlara baktığınız zaman bu işte olanların büyük çoğunluğunu 17-25 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri oluşturuyor.ellerine vermişler kocaman ve bol sıfırlı çekleri onları kaldırarak şov yapmışlar. yazık ailelerinin verdikleri paraları sonu olmayan bir işe! yatırarak heba ediyorlar.

  zaten kolaydı o çeklerde yazan tutarları çalışmadan hiçbir şey üretmeden birkaç ay içinde kazanmak.

  bir de izlediğim videoların hiçbirinde satılan ürünle ilgili en ufak bir ayrıntı yok.sürekli olarak arkadaşlarınızı, çevrenizdekileri ya da tanımadığınız insanları nasıl kafalarsınız milleti nasıl düdüklersiniz bunun üzerinde durmuşlar.
 • bir avuç kahpenin masum insanları kandırma girişimidir. bir arkadaşım bahsetmişti, sağolsun. çok para kazanacakmışım... palavra tabii inanır mıyım ki ben buna ? neyse üniversite öğrencilerini keklemeye çalışan bi grup çapulcu işte...
 • steve jobs'ın john sculley'e söylediği muhteşem söz şudur: "do you want to sell sugared water for the rest of your life? or do you want to come with me and change the world?". işte buradaki john sculley de bu arkadaşlar oluyor sanıyorum. abartılı fiyata iki domain satarak, üç beş kişiye sunum yaparak dünyayı kazanacaklarını düşünen kesim. gidin önce bir html nedir css nedir onu öğrenin. hatta gidin bir blog açın, tasarımını yapın sonra domain alırsınız. adam açmış adına bir web site ne tasarım var ne de post. nerede bu iş? yanıtsız sorular...
 • tam gerizekali isi
 • herhangi bi cemaatten farkları yok zenginlik vaadleri faso fiso
 • sözde member toplayıp kendi clan'ı nızı kurup lokomatif oluşturacaksınız. fakat başta olan o kondüktör bütün member'lara yaslıyor ve memberlar hala kondüktöre itaat'e devam ediyor. aklı olanın yapmayacağı boş iş.