şükela:  tümü | bugün
  • ekşi'nin birebir çakması. sadece fav olarak pena logosu yerine şimşek var. up/down ikonları bile aynı. ben görürüm bir kaç ay sonra özgürce yazmayı.

editşın of entry: başlığı ben açmadım.
  • ekşi'nin harbiden birebir çakması duran site.ama belli olmaz,ben bir üyelik aldım,zamanında da kimse bilemiyordu sonuçta bitcoin'in bu kadar değerleneceğini :)
  • nedir, ne değildir diye biraz bakınmak istedim. acaba ssg'ye söven hangi coder'ın işi veya yok olup giden hangi sözlüğün zombi hali diye düşündüm. şu haliyle henüz bir cevap bulamadım. sözlüğü ne kadar doldurmuşlar acaba diye merak edip eğitim kanalına tıkladım ve yalnızca bir başlığa yazılmıştı o da; kuran-ı kerim.

yavrum eğitime oradan başladıysanız işiniz zor ama siz bilirsiniz.

tanım: kaç sene yaşayacağını merak ettiğim yeni bir interaktif sözlük.
  • yıllardır merak ediyorum 10-20 kişinin yazdığı sözlüklerde kim neden yazmak ister? yazdıklarını binlerce kişi okumuyorsa ne anlamı var. maksat sadece yazmak ise aç bir blog sayfası orada takıl.

4 büyük sözlük vardır;
    ekşi sözlük. açarsın bir hesap çaylaklıktan çıkana kadar beklersin.
    yok o kadar beklersem patlarım diyorsan çaylaklıktan çıkana kadar uludağ ve itü sözlük'te takılacaksın. 2 günde yazarlık veriyorlar. ben serbest yazmak istiyorum diyorsan inci denilen bok çukuruna gideceksin.

biri de yazmış ki "belki değerlenir diye üyelik aldım". şimdiye kadar yüzlerce sözlük açıldı kapandı. hatta öyle sözlükler vardı ki adamlar makale tarzı uzunca entryler yazardı ama tutmadı. bu sözlük mü tutacak?
  • bende reklamlardan görüp kayıt oldum. özgürce yaz mottosu ile yayın hayatına geçmiş. ilerleyen zamanlarda umarım kaybolup gitmez. şahsen ismini ve konseptini beğendim.
  • 61saat.com'un haberine göre kurucusu ediz kaya'nın hakkında “insanların özgürce yazmasını istiyoruz (tabii ki türkiye cumhuriyeti kurallarına göre). yazarlar günlük gelip hem bilgi edinsin, hem de istediği kadar özgürce entry girsin. tek istediğimiz bu. sözlük yapısını ekşi sözlük'e benzetenler olmuş fakat bu doğru değil. sözlüğü detaylı inceleyenler bunu mutlaka fark edeceklerdir” ifadelerini kullandığı, özgürce yaz sloganlı bir interaktif sözlük. habere göre youtube üzerinden yapacakları canlı yayınlarla insan hikâyeleri ve siyaset, kültür sanat gibi birçok alandan konuklarla programlar gerçekleştirmeyi planlıyorlarmış.
  • (bkz: mega holdings) sahtekarların mega fetişi
  • 8-14 kasım 2019 tarihleri arasında yazarlığını/moderatörlüğünü yaptığım bir interaktif sözlük. sözlük hakkında şu ifadeleri kullanabilirim: türleri arasından instela ve uludağ sözlük’le rekabet etmek istiyorlar. ancak tasarım bakımından yetersizliğe sahip. moderatörlük başvurusunda bulunmuştum. başka sözlüklerde yazıyorum diye yetkili bana bildiğin baskı kuruyordu. moderatöre tanınan ilave özelliklerde ne başlık düzenleme var, ne de tekli-çoklu kanal seçme var. bazı yazarlar sırf yazıldı diye göstermek için bildiğin sol frame tecavüz ediyor. gene de bu özelliklere sahip yetkili bir düzenleme yapmıyor. ilk günden ekibindekilere baskı yapacaksa ileride bu sözlüğün bir geleceği olacağını sanmıyorum.

bu arada sözlüğün ‘ayarlar’ kısmında hesabı sildirtme özelliği yok. yetkiliye yazmadan önce entrylerimi başka sözlüklere aktarıp sildim. ilk önce üyeliğimin silinmediğini, banlandığımı söyledi. ardından da entryleri silmemin google’da kendi adları için kötü sonuçlar doğuracağını ileri sürerek geri getirdiğini söyledi. yazarlarından faydalanarak ayakta duran bir platformun yazarlarının isteklerini göz önünde bulundurmaması tam bir skandal. yeni kayıt olacakların bunları dikkate alarak kayıt olmalarını öneririm.
  • entry'yi yorum olarak gören, interaktif sözlüğün adım adım emek vererek büyüdüğünden bihaber olan bir insanın para karşılığında entry girdirerek (ya da yorum mu diyelim?) büyük adam nasıl olunmaz sorusunun vücut bulmuş hâlidir; mega sözlük. çok ucuz yahu, 10 lira ne ki? ben yüz lira vereyim hiç yazma mesela. nasıl fikir?

ilgili sitenin ilgisiz ilgilisi
  • r10.net'e verdikleri reklamlarla tanıdığım büyüyebileceğine inandığım sözlük.