• entry'yi yorum olarak gören, interaktif sözlüğün adım adım emek vererek büyüdüğünden bihaber olan bir insanın para karşılığında entry girdirerek (ya da yorum mu diyelim?) büyük adam nasıl olunmaz sorusunun vücut bulmuş hâlidir; mega sözlük. çok ucuz yahu, 10 lira ne ki? ben yüz lira vereyim hiç yazma mesela. nasıl fikir?

ilgili sitenin ilgisiz ilgilisi
  • sanal dünyayı yeteri kadar analiz edememiş kurucuları olduğuna inanıyorum.

sözlük sektörü ekşi'nin kırılmaz liderliğiyle devam edecek maalesef.

aylık 3000-5000 entry bandına ulaştığında sıralamalarda boy gösterir lakin bir sike de yaramaz. işte aşk dedikoduları ile kurgusal sansasyonel hareketlerle belki de ifşalar ile gündeme de gelirse öyle öyle kavrulur yağında. keşke yemek tarifi sitesi açsaydınız. en azından o sektörde bocalardınız, keh keh.
  • kalbim vakasından sonra yoğun ilgi gören sözlük.
    1.nesil yazar oldum. kenarda dursun.

bir bakmışsın mehter marşı ile girdiğimiz sözlükten izmir marşı ile “yolun açık olsun paşam” nidaları ile uçurulmuşuz. değil mi efendim?
    olabiliyor. oldurulabiliyor.
  • çöptür. yakında tarihin tozlu raflarında yerini alır.
  • 8-14 kasım 2019 tarihleri arasında yazarlığını/moderatörlüğünü yaptığım bir interaktif sözlük. sözlük hakkında şu ifadeleri kullanabilirim: türleri arasından instela ve uludağ sözlük’le rekabet etmek istiyorlar. ancak tasarım bakımından yetersizliğe sahip. moderatörlük başvurusunda bulunmuştum. başka sözlüklerde yazıyorum diye yetkili bana bildiğin baskı kuruyordu. moderatöre tanınan ilave özelliklerde ne başlık düzenleme var, ne de tekli-çoklu kanal seçme var. bazı yazarlar sırf yazıldı diye göstermek için bildiğin sol frame tecavüz ediyor. gene de bu özelliklere sahip yetkili bir düzenleme yapmıyor. ilk günden ekibindekilere baskı yapacaksa ileride bu sözlüğün bir geleceği olacağını sanmıyorum.

bu arada sözlüğün ‘ayarlar’ kısmında hesabı sildirtme özelliği yok. yetkiliye yazmadan önce entrylerimi başka sözlüklere aktarıp sildim. ilk önce üyeliğimin silinmediğini, banlandığımı söyledi. ardından da entryleri silmemin google’da kendi adları için kötü sonuçlar doğuracağını ileri sürerek geri getirdiğini söyledi. yazarlarından faydalanarak ayakta duran bir platformun yazarlarının isteklerini göz önünde bulundurmaması tam bir skandal. yeni kayıt olacakların bunları dikkate alarak kayıt olmalarını öneririm.
  • ekşi sözlük’te amacı olmayan grup’un filmi için 23 kasım 2019 tarihli entry’mi kopyalayarak kendi sözlüklerine ekleyen yazarın entry’sini kaldırtmak için destek formuna yazmama rağmen yaklaşık iki gündür kaldırtmayan bir interaktif sözlük. herhâlde kaynaksız, hırsızlığa ve başka sözlüklere dayalı bir sözlük geçmişiyle bir gelecek inşa etmek istiyorlar.

bahse konu olan;
    - kendi entry’m: (bkz: amacı olmayan grup/#98163955)
    - o sözlükteki entry: amacı olmayan grup (film) (mega sözlük)
    - entry silinirse diye: imgbb (entry), imgbb (şikâyet metni) / archive.org
  • biraz önce twitter’da gündem olan başlık. son “yenge faciasından” sonra tt olması da manidar. buralar değerlenir gençler. yatırım tavsiyesidir
  • an itibariyle twitter’da tt olup 1. nesil yazar toplayan ekşi benzeri bir sözlük.
  • nedir, ne değildir diye biraz bakınmak istedim. acaba ssg'ye söven hangi coder'ın işi veya yok olup giden hangi sözlüğün zombi hali diye düşündüm. şu haliyle henüz bir cevap bulamadım. sözlüğü ne kadar doldurmuşlar acaba diye merak edip eğitim kanalına tıkladım ve yalnızca bir başlığa yazılmıştı o da; kuran-ı kerim.

yavrum eğitime oradan başladıysanız işiniz zor ama siz bilirsiniz.

tanım: kaç sene yaşayacağını merak ettiğim yeni bir interaktif sözlük.
  • tutmayacak olan ekşi sözlük kopyalarından sadece biri. ben bu girişimci arkadaşları anlamıyorum gerçekten. kapı gibi ekşi ortada dururken, kim neden girip mega sözlük okusun? bu tarz sözlük girişimlerinden şimdiye kadar tek beğendiğim meta sözlük idi. gerçekten farklı, kaliteli yazarları olan müthiş bir sözlüktü. üye olmuş, bir kaç ay yazmış ve hatta yazarları ile buluşma bile düzenlemiştik. hepsi çok kültürlü birikimli insanlardı. o sözlük bile tutmamış kepenk kapatmışken, afedersin kim s*kler mega sözlüğü.

girip bir baktım, an itibariyle gündeminde en çok entry girilen başlık 'mega sözlük yazarlarının memleketleri' olarak gözüküyor. varın gerisini siz düşünün. verdiğiniz reklam paralarına yazık oğlum yapmayın...
hesabın var mı? giriş yap