• büyük dişli dev köpekbalığı. carcharocles megalodon. 10 bin yıl önce nesli tükendiği söyleniyor. bugün yaşayan en büyük köpekbalığı onun yanında civciv gibi kalır.
  • new orleans'daki audubon akvaryumu'nda bunun bir agiz iskeleti bulunuyor. ben o agizin icine girip fotograf cektirdim. inanilmaz buyuk bir balik, agzini actiginda 3 metre uzunlugundaki herhangi bir seyi yutabilir.
  • feci derecede komik ve saçma sapan 3.sınıf bir aksiyon filminin kahramanı olduğu görülmüştür. titanik boyutlarındadır.
  • neslinin, bazi bilim adamlarinca 120 milyon, bazilarinca da sadece 10 bin sene once tukendigi one surulen,gunumuzun buyuk beyaz kopekbaliginin atasi.okyanus tabaninda bol miktarda bulunan di$lerinden, boyunun 15-30 metre, agirliginin da 50 ton civarinda oldugu tahminleri yapiliyor.
    bir teori de, $u ana kadar bir tanesine rastlamamis olmamizin, megalodonun soyunun tukendigi anlamina gelmedigini, zaten soylarinin tukenmesi icin de bir neden olmadigini cunku okyanusta boyle canlilar icin yeterli yiyecek bulundugunu ve okyanus derinliklerinde eri$ilemeyen, bilinmeyen yerler ve hayvanlar oldugunu, gunun birinde 30 metrelik bir kopekbaligi ile kar$ila$irsak $a$mamamiz ve korkmamamiz (korkmamamiz gerektigini ben uydurdum) gerektigini savunuyor...
  • gunumuz buyuk beyaz kopekbaligi'nin atasi olup olmadigi konusunda buyuk tartismalar vardir. eger hakikaten atasiysa, carcharodon megalodon ismini kullanmak daha dogru olurken, buyuk beyaz'in atasi degilse carcharocles megalodon ismini kullanmak daha dogru olur.
  • abartılı dijital bir film bozuntusu diyebilirim bu bilim-kurgu için. par corbitt sanırım deneysel çalışmış... mayonezle ketçabı karıştırmış...

konusu şöyle:

transatlantikten bozma aşırı makyajlı balık ceyms, o gün çok sıkılmaktadır. ortalıkta bol miktarda yenebilir bilim adamı olmasını şans belleyen ceyms, çocuğu koyar. film acıklı bir şekilde mutlu sona ulaşır...

http://us.imdb.com/title/tt0284303/
  • welcome home (sanitarium)'ın hızlı riffi'nin ölçü değiştirilerek kullanılmış olduğu mastodon şarkısı.
  • (bkz: leedsichthys)
  • büyük beyazların, daha janjanlı söylemek gerekirse great white shark'ların aksine vücut ısılarını deniz suyu sıcaklığının üzerine çıkaramadıkları ve bu yüzden de soğuk sularda avlanamadıkları için nesillerinin tükendiği savunulmaktadır.
  • acayip karizmatik bir hayvanmış zamanında. aşağı yukarı şöyle bir şeymiş kendisi.

http://www.youtube.com/watch?v=gyctvrzcxea
hesabın var mı? giriş yap