şükela:  tümü | bugün
  • decepticonlarin buyuk önderi, optimus prime'la beraber robot dunyasinin sayili karakterlerinden. allahina kadar evil, zafer kahkasi di$inda guldugunu gormedim.

ama gun oldu i$ler kotu gitti, optimus prime feci tokatladi bunu; e$ek sudan gelene kadar dovdu yerlerde surundurdu.. olmekten beter oldugunda decepticonlarindan yardim dilendi, ama starscream tuttu bunu uzayin bo$luguna firlatti.

cenabi hak oyle bir kudret vermi$ki, geberip gitmedi bo$lukta.. dayandi. ta ki unicron onu bulup galvatron'a cevirene dek.. unicron, sahip olmak icin geberdigi matrix'i getirmesi icin hurdaya donmu$ bedenini sifiriyla degi$tirdi; artik daha guclu ve korkutucuydu asi lider; birden fazla silaha transform edebilir duruma gelmi$ti.. ama eskisine gore kat kat guclu olmasina ragmen bedeni unicrona ait olmu$tu ve megatron'a yaki$mayacak bicimde birisinin boyundurugu altina girmi$ti.

ornek bir lider, iyi bir strateji adamidir megatron. decepticon logosunun en fazla yaki$tigi robotlardan biridir.
  • diğer bütün robotlar gövdeleriyle orantılı şekilde tıra, jipe, dolmuşa dönüşürken bunun küçülüp tabanca olmasını garipserdik; normaldi tabi bu o zamanlar için. ama şimdi düşünüyorum, mesela otomobile dönüşen bir robotun bünyesinde hem robotlara ait parçalar hem de otomobile ait parçalar var. megatron'da da robot parçaları var buna ek olarak da dönüşeceği silah'ın parçaları; yani farzet ki içinde boşluklar var, farzet ki katlanıyor içe doğru! gerçi çok düşünmemek gerek, çizgi film sonuçta.
  • ilk filmde uçak, ikincisinde tanka dönüşüyor. üçüncü film çıkarsa isviçre çakısına dönüşeceğini düşündüğüm decepticon lideri.
  • halkımızın önemli bir bölümünün mekatronik mühendisi kişilere hitap biçimi
  • küçükken transformers izlerken, "bir robotun ayağı koksa bununki kokardı" gibi ipe sapa gelmez, sorunlu ve paranoyak analizlerimin hedefi olan çizgi film karakteridir bu.
  • silaha donusen decepticon lideri;insan algisina yabanci 1 konu koskoca robotun tabancaya donusup bu robotla ayni boyutlarda olan 1 baska robot tarafindan kullanilabilir olmasiydi.sirf sekil degisikligine degil,ayni zamanda hacim daralmasina da ugruyordu sanirim.
  • kendisi iyi ama; arkadaş çevresi kötü, gibi.
  • kim ne derse desin, bence şimdiye kadar bir çizgi filmde yaratılmış en etkileyici karakterdir. orta zekalı autobotlara yeniliyorsa şayet, bu sadece her bölümün sonunda iyilerin kazanması gibi bir çizgi film geleneği olduğundan dolayıdır.
  • eğer şu sayfa bir milyon "like" alırsa bir bebeğe ad olacak transformers üyesi, decepticonların lideri.
  • tam "x iyiydi ama çevresi çok kötü" denklemindeki x'tir benim için.

abi bakıyorum optimus prime başkana çevresinde harika bir ekip var. autobots gibi ekibi bana ver 4 saatte washington'a türk bayağı çeker, new york'ta döner ekmek dağıtırım.

ama decepticonlar nedir *mına koyyim ya? ulan bir tanesi de işi yarasa dişimi kırıcam, megatron ne yapsın arkadaş. değil uçak, ufo'ya dönüşse o ekiple bir sik olmaz arkadaş.

ayrıca megatron'un takdir ettiğim bir başka yönü var. özgürlüğü benimseyen kişiliği ile beğenimi kazanmıştır. adaleti savunan demokratik bir hayat felsefesine sahip. yarınlarımıza umutla ve güvenle bakabilmemizi sağlıyor bu idealist kardeşimiz. laik devlet ahahahdsjhks!