• decepticonlarin buyuk önderi, optimus prime'la beraber robot dunyasinin sayili karakterlerinden. allahina kadar evil, zafer kahkasi di$inda guldugunu gormedim.

ama gun oldu i$ler kotu gitti, optimus prime feci tokatladi bunu; e$ek sudan gelene kadar dovdu yerlerde surundurdu.. olmekten beter oldugunda decepticonlarindan yardim dilendi, ama starscream tuttu bunu uzayin bo$luguna firlatti.

cenabi hak oyle bir kudret vermi$ki, geberip gitmedi bo$lukta.. dayandi. ta ki unicron onu bulup galvatron'a cevirene dek.. unicron, sahip olmak icin geberdigi matrix'i getirmesi icin hurdaya donmu$ bedenini sifiriyla degi$tirdi; artik daha guclu ve korkutucuydu asi lider; birden fazla silaha transform edebilir duruma gelmi$ti.. ama eskisine gore kat kat guclu olmasina ragmen bedeni unicrona ait olmu$tu ve megatron'a yaki$mayacak bicimde birisinin boyundurugu altina girmi$ti.

ornek bir lider, iyi bir strateji adamidir megatron. decepticon logosunun en fazla yaki$tigi robotlardan biridir.
  • silaha donusen decepticon lideri;insan algisina yabanci 1 konu koskoca robotun tabancaya donusup bu robotla ayni boyutlarda olan 1 baska robot tarafindan kullanilabilir olmasiydi.sirf sekil degisikligine degil,ayni zamanda hacim daralmasina da ugruyordu sanirim.
  • kesinlikle en karizma transformers (ne dedim ben?). guce boylesi tapmak mi o'nu boyle yapiyor yoksa transformers nereye giderse gitsin icinde hep bir megatron oldugu icin mi bilinmez ama en karizma robot* oldugu da suphe ettirmez.
  • çizgifilmin bir bölümünde bütün decepticonlarin gücünü alip optimus'u dövmüş olan adam... ne yazik ki uktesini orada da giderememiştir, enerji manyakliği devam etmiştir...
  • ilk nesil transformers oyuncaklari olan harbiden $ahane oyuncak serisindeki istisna en igrenc tasarimlardan biri, sütteki sinek hesabi.
  • enerji manyağı sapkın deceptionların lideri
    uçar kaçardı hafiften vader a benzer zaten..
    severis..
  • kendi kendine bi bok yiyemeyen kotu robot tipi. illa biri tarafindan kullanilmasi gerekirdi, kendi tetigine bile basamazdi sebek.
  • iyiligi simgeleyen beyaz rengi pure evil karakteriyle tezat olu$turur.. cakmak cakmak kirmizi gozleri, sert baki$lari ve sava$ migferiyle bir ba$kadir megatron baba.
  • kim ne derse desin, bence şimdiye kadar bir çizgi filmde yaratılmış en etkileyici karakterdir. orta zekalı autobotlara yeniliyorsa şayet, bu sadece her bölümün sonunda iyilerin kazanması gibi bir çizgi film geleneği olduğundan dolayıdır.
  • (bkz: metatron)
hesabın var mı? giriş yap