• istanbul'da gittigim ilk (bkz: 1995) bulu$ma mekani.. bilgisayar malzemesi, oyun, muzik cd'si, kitap satan kombo mekan..
  • şu anda ne durumda olursa olsun, "kendi kategorisini" bu memlekette yaratmış olan mağazalar zinciridir. kategoriyi beğenirsin beğenmezsin o ayrı...
  • istiklal caddesinde, lale sinemalarının olduğu yerde bilimum cd, vcd, dvd, hede hödö satıcısı; özelliği çeiştin bol olması ve aradığınızın asla bulunmamasıdır
  • cumartesi itibariyle teknosa-megavizyon olarak tekrar hizmete açılmıştır. giriş kat olduğu gibi teknosa, üst kat megavizyon. yani aslında olmuş sana teknosa. megavizyon bölümü sığıntı gibi. kitap almaya ya da cd karıştırmaya giderken lcd ekranların arasında geçmek gerekecek artık, komple yok olaydın daha iyiydi megavizyon!
  • kapanmamasını umut ettiğim mağazalar zinciri. tepe nautilus şubeside kepenklerini indirmiş ancak kapanmayacağı konusunda bir umut olsa gerek ki tadilat olduğunu belirten bir yazı vardı kapısında.
  • iddia şu ki, mali durumu gün geçtikçe iyiye gitmeyen bir şirket...
    bu bence oldukça üzücü..
    çünkü megavizyon, o kabus gibi medya tekeli doğan'a bağlı d&r lara karşı durabilen yegane oluşum... yani zaten tekel piyasası mevcut.. kabul... sözkonusu piyasanın neredeyse yüzde yetmişlik payı doğan'a ait.. vahim... ancak doğan'ın azıcık da olsa midesini bulandırmayı becerebilen tek oluşumdu megavizyon...
    istediği kitapları ön raflara koyup, istediklerinin satış rakamlarını arttırıp, istemediklerininkini arka raflarda sıfır tanıtım vs ile yerlere çekebilen böylesi bir monopolcü, yazın dünyası ve yayınevleri için çok korkunç olmakla kalmıyor, tıpkı diğer medyada yaptığı gibi, okuyucu kitlesini de dilediği tarafa aynı yularından çekilmiş bir eşekmişçesine yönlendirebiliyor.
    bu o kadar korkunç ki, sırf bu nedenle, megavizyon ölmesin şeker de yiyebilsin istiyorum. ve ben d&r dan alışveriş yapmaktansa bu mağazayı tercih etmeyi sürdürüyor olacağım.
  • besim tibuk'un eskiden sahibi olduğu,daha üstüne öyle bir mağazanın bulunmadığı yıllarda yanlış insanlara güvenmesi sonucu büyüyeceği yerde gittikçe küçülmüş,neredeyse artık yok olmuş bir isim.işletmecisi tarafından satışlar kötü diye hisse satışı yapalım denilerek başvurulan yolun aslında işletmecinin kesesini doldurmak olduğunu ve tüm hisseleri aldığını bilemeyen besim tibuk'un durumu öğrenmesiyle işletmeciyi ayağından vurdurma olayı da mevcut.şimdilerde ise bu adamı son zamanlarda yine bir ortaklık,hisse mevzusu için görmüştüm şirkette.doksanlı yıllarda içinde vakit geçirmeyi en sevdiğim yerdi. şimdiler de ise yerini artık d&r a bıraktı maalesef...
  • internet sitesi ve online alışveriş kolaylığı olmayan dükkan. çok ilginç, sen git o kadar taşaklı yerlerde mağazalar aç. ama google'a megavizyon yazınca çıkma. ya da şu çıksın: megavizyon
  • kapanma olayı gün yüzüne çıktıktan hemen sonra müdavimlerin ciddi şekilde üzüldüklerini beyan etmeleri ve daha da ötesi pek çoğunun çalışanların boynuna sarılıp ağlamaları gözlemlenmiştir. günümüz şartlarında böylesine bir hadisenin sadece ağlak dizi konseptlerinde yaşanmıyor olması da elbet bir şeylerin göstergesidir. istisnasız her iş yerinde münferit olaylar yaşanır; bu doğaldır. ama bu münferit olayları en aza indirgemek için özveriyle, samimiyetle çalışan, departmanının ehli onlarca insanı da göz ardı etmemeliyiz. ha yönetimsel ve taktiksel hatalar olmuştur, sektör bitme noktasındadır vs. bunları ayrıca tartışırız balım, o ayrı.
  • 90 larda bakırköy şubesinde kısa da olsa çalışmıştım. aklıma hep yakalanan hırsızlar geliyor, kaset, kitap çalanlar yakalanırsa odaya alınırdı. orda ailesi ya da polis aranırdı. günün birinde gayri müslim bir hırsız da yakalanmıştı, güvenlikteki dangoz abi kimliğine bakıp

- hıristiyan lan bu demişti :)

mağazada gizli kamera vardı, içerideki odadan zoom yapabilirdin her noktaya , zamanında büyük para harcanmış. bilgisayar reyonundaydım ben, benim reyondan da 12 aylık superonline abonelik paketi çalınmıştı. mağazada dj kabini vardı, merkezden bir yönetici ara ara gelirdi, her geldiğinde de şu şarkıyı çalardı, 90 lar ne güzeldi ah be..
    youtube

edit: sigorta yapmamışlar çalışma hayatımda çıkmıyor, bir eyt'li olamadık arkadaş :(
hesabın var mı? giriş yap