şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kenan imirzalıoğlu'nun fatih sultan mehmed'i canlandıracağı yeni dönem dizimiz

  metin akpınar, gürkan uygun, seda bakan, toprak sağlam, çetin tekindor, altan erkekli gibi oyuncuların önemli rollerde dizide olacağı kesinleşmiş. muhteşem yüzyıl kadar iyi olur mu bilmem ama sabırsızlıkla bekliyorum.
 • (bkz: yumurcak köprüaltı çocuğu)

  başka isim yok gibi saçma sapan bir isim konulan bir türk dizisi daha.
 • 40 küsur yaşındaki kenan imirzalıoğlu'na istanbul'u nasıl fethettireceklerini merakla beklediğim dizi.
 • az daha uzun koysaymışınız adını ya bu kısa olmuş

  (bkz: muhteşem yüzyıl kösem bağdat fatihi ıv. murad)
 • bölüm maliyeti 2 milyon olarak açıklanan dizi. kendi güzel olursa adına alışılır.
 • dizinin ismi belli ki "mehmed" alt ismi "bir cihan fatihi" olacak. senaryosu güzel olursa ismi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. oyuncular zaten sağlam o konuda şüphem yok.

  birde fatih'in bebek kardeşini idam etmesi, heykel-resim ve birçok sanata düşkünlüğü, fatih'in bir oğlunun sadrazamın karısı ile zina etmesi sonucu sadrazam tarafından zehirlenmesi ve fatih'in sadrazamını idam ettirmesi, bir oğlunun içkiden ölmesi, bayezid'in içki ve esrar içmesi gibi konuları malum iktidar varken zor işlerler diye düşünüyorum. cem sultan malum şehzadeler içinde en yeteneklisi gibi duruyor ve fatih'in en çok sevdiği oğlu. dizide onu nasıl yansıtacaklar bakalım.
 • başrolün adıyla fatih sultan mehmet adı yan yana gelince istemsiz beni bir gülme tutuyor.

  " ama fatih öldü, o öldü bu öldü ama ben yaşıyorum... bana bak asker bu saatten sonra istanbul'u fetheden kişi fatih sultan mehmet'tir dedim benim ismim yok, ben yokum dedim. emredersiniz dedi, emrettiğim gibi olsun dedim."*
  (bkz: kenan komutan)
 • kadın başrol olarak -türkiye'de oyuncu kıtlığı çıkmış gibi - seda bakan'ı seçen yapımcıya acayip hisler besleten yeni tarihi dizimiz. seda bakan nedir yani? gerekirse bilinmedik bir isim olsaydı; ama seda bakan olmasaydı. diziyi izleme hevesim kendisinin adını duyduğum anda yok oldu. dizi tutmazsa en büyük sebebi bu kadın olacak zannımca.

  edit: seda bakan kadrodan çıkarılmış. ben bu duruma sevindim açıkçası. izleme hevesim geldi tekrar.
 • şimdiden kenan imirzaloğlu'nun yönetmene posta koyması ile sansasyonel olmaya başladı. kadrosunda çetin tekindor, metin akpınar, altan erkekli gibi güçlü oyuncular da mevcut. fakat geçmişe bakarsak güçlü kadro ve büyük beklenti ile gösterime başlanan diziler pek de tutmamıştır. buna sebep ise insanların büyük beklentiye girmesi ve gözlerinde büyüttükleri gibi bir yapım ortaya çıkmadığı zaman ilgiyi kesmeleridir. bilemem belki bu yapım mükemmel olur ve izleyiciyi cezbeder o belli olmaz.
  çetin tekindor, metin akpınar, altan erkekli gibi isimler vezir, paşa gibi rollerde olacaklardır da, gürkan uygun nasıl bir rolde olacak bilemedim. muhtemelen ulubatlı hasan'ı oynayacaktır.

  muhteşem yüzyıla baktığımızda o kadar sansasyonel bir kadrosu yoktu, merak edildi izlendi ve 139 bölüm devam etti ve kendi yıldızını da ortaya çıkardı.
 • "eşkiya dünyaya hükümdar olmaz" ismini duyduktan sonra ismi uzun gelmeyen proje.

  o değil de mehmed mi desinler koca sultana