şükela:  tümü | bugün
  • kenan imirzalıoğlu'nun fatih sultan mehmed'i canlandıracağı yeni dönem dizimiz

metin akpınar, gürkan uygun, seda bakan, toprak sağlam, çetin tekindor, altan erkekli gibi oyuncuların önemli rollerde dizide olacağı kesinleşmiş. muhteşem yüzyıl kadar iyi olur mu bilmem ama sabırsızlıkla bekliyorum.
  • (bkz: yumurcak köprüaltı çocuğu)

başka isim yok gibi saçma sapan bir isim konulan bir türk dizisi daha.
  • 40 küsur yaşındaki kenan imirzalıoğlu'na istanbul'u nasıl fethettireceklerini merakla beklediğim dizi.
  • az daha uzun koysaymışınız adını ya bu kısa olmuş

(bkz: muhteşem yüzyıl kösem bağdat fatihi ıv. murad)
  • osmanlı tarihini gençlere sevdirecek dizi.
  • bölüm maliyeti 2 milyon olarak açıklanan dizi. kendi güzel olursa adına alışılır.
  • dizinin ismi belli ki "mehmed" alt ismi "bir cihan fatihi" olacak. senaryosu güzel olursa ismi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. oyuncular zaten sağlam o konuda şüphem yok.

birde fatih'in bebek kardeşini idam etmesi, heykel-resim ve birçok sanata düşkünlüğü, fatih'in bir oğlunun sadrazamın karısı ile zina etmesi sonucu sadrazam tarafından zehirlenmesi ve fatih'in sadrazamını idam ettirmesi, bir oğlunun içkiden ölmesi, bayezid'in içki ve esrar içmesi gibi konuları malum iktidar varken zor işlerler diye düşünüyorum. cem sultan malum şehzadeler içinde en yeteneklisi gibi duruyor ve fatih'in en çok sevdiği oğlu. dizide onu nasıl yansıtacaklar bakalım.
  • başrolün adıyla fatih sultan mehmet adı yan yana gelince istemsiz beni bir gülme tutuyor.

" ama fatih öldü, o öldü bu öldü ama ben yaşıyorum... bana bak asker bu saatten sonra istanbul'u fetheden kişi fatih sultan mehmet'tir dedim benim ismim yok, ben yokum dedim. emredersiniz dedi, emrettiğim gibi olsun dedim."*
    (bkz: kenan komutan)