şükela:  tümü | bugün soru sor
 • halkalı'da bulunan ve ağırlıklı olarak kalp damar cerrahisi dalında hizmet veren yeni devlet hastanesi.devlet hastanelerinin genelinin aksine tek kişilik, plazma tv'li, ergonomik yataklı, otel konforunda odaları olan, çiçek ve refakatçi olaylarında ciddi bir kısıtlama olan hastane bölgenin kendi dalında ilk hastanesi olma özelliğini de taşıyor.

  http://www.imaeh.gov.tr/?
 • silivri devlet hastanesi tarafından acil olarak gönderilmiş, yürümek bir yana konuşmakta dahi güçlük çeken hastayı acil serviste "sabah polikliniğe gel" diyerek geri çeviren, sabah polikliniğe gidince "numara al" diyen ve en erken 15 gün sonraya numara verebileceğini söyleyen, "başka hastane mi yok? benim sorunum değil, nereye giderseniz gidin" diyebilen bir doktora sahip sağlık(!) kurumu.

  edit: aynı hastaya cerrahpaşa tıp fakültesi'nde karotis endarterektomi uygulandı.
 • bu akşam aniden rahatsızlanan babaannemi aciline götürdüğüm hastane.

  sıkı durun!

  tansiyon aleti olmadığından, tansiyonunu ölçtürmek için 80 yaşındaki babannemi eczaneye gönderdiler.

  devletin bütün kurumları gibi bi yer işte.
 • istanbul'da kalp nakli yapabilen sayılı hastaneler arasına girmiş, modern hastane.
 • 80 yaşındaki dedemin bugün bypass ameliyatı olacağı hastaneydi, olamadı. neden biliyor musunuz? yoğun bakımda yer yokmuş. daha da kötüsü bunu bize haber vermeyi unutmuş olmaları! 80 yaşındaki dedemi bir gece öncesinden bugün 16:30'a kadar aç susuz ve sabahın 7 sinden o saate kadar da ameliyat önlüğüyle beklettiler!! kaçta ameliyata alınacak diye koridor koridor dr aradık, bulduğumu her hangi bir de "bir önceki ameliyat süresi uzamıştır" dedi. 16:30da tekrar sorduğumuzda ise "aa biz size haber vermeyi unutmuşuz, öğlen ameliyatlarının hepsi iptal, amcaya bir şeyler yedirim." dediler. tek bir muhattap bulamıyorsunuz. günlerce iş çıkışı gittim, h sonu refakatçi olarak kaldım fakat bir doktorla görüşmek nasip olmadı. o kadar kızgınım ki düşündükçe sinirlerim bozuluyor.
  tüm ailenin endişeyle beklemesini bir yana bırakıyorum, dedem size güvendi ve özel hastane yerine canını size emanet etmeyi tercih etti ama siz onu insan yerine koymadınız! sorumluluğu olan herkesi allaha havale ediyorum.
 • bu hastanede çalışan bir tanıdık aradığım yer.

  robotik cerrahi için yardım lazım, daha 35 yaşında böbrekte tümör tespit edilen bir yakınım için lazım.
 • bu aralar mesken tuttuğum hastane. test üstüne test.

  pozitif yanı:
  girişteki danışmadan birinin durmadan soru almaktan duyması biraz sıkıntılı galiba hak veriyorum. ama doktorundan, memuruna kadar (kan verme kısmındakiler dahil) hakkaten profesyonellik dersi veriyorlar. ben böylesine türkiye'de denk gelmedim. organizasyon sıkıntısı bariz. ama bu sorunları resmen ustalıkla çözüyorlar.

  nasıl desem, kesinlikle kaba ve kibirli tavırları yok. dünyanın en yorucu işlerinden birini yapmalarına rağmen bitkinliklerini de karşıya yansıtmıyorlar.nasıl başarıyorlar anlamadım. ama böyle durmadan pişmiş kelle gibi sırıtıp da işgüzarlara da taviz vermiyorlar. tebessüm var. ama çizgileri çok keskin. kimseyi kırmadan net bir şekilde koyuyorlar tavırlarını.
  türkiye'de ilk kez denk geldim öve öve bitiremeyeceğim doğrusu.ama o kadar sırada bekleyenlerin baskısına rağmen, durmadan sorularına ve , kayırma imalarına rağmen memur hiç duruşunu bozmadı. ama kaba bir üslupta kullanmadı. bunlara ne eğitim veriliyorsa bütün kamu kurumlarına aynısı verilmeli gerçekten.
  *ek olarak, diğer hastanelerde olan sıkıntı burada yok. tahlil sonuçları için ayrı zaman veriyorlar ve o zaman geliyorsun isim isim çağırıyorlar. dolayısıyla sen elinde evraklarla girerken hiçbir teyze amca "ama benim sıramdı" diyip gözlerini oymuyorlar.

  negatif yanı
  organizasyon mu desem bir sıkıntı var. mesela dahiliye koridoru çok dar. oturacak yerler sınırlı.haliyle bitkin bir halde sandalye bulduğunuzda bir teyze ya da abi gözleriyle sizi rahatsız edip yer vermeyince laf sokarak kendilerini tatmin etmeye çalışabiliyorlar.

  sanki bir onlar hasta sen elinde samanyoluna dönen test sonuçlarıyla sanki ağda yaptırmaya gelmişsin gibi. malum bencillikte bir numaradır halkımız. iki değil. ha ortadoğudan çok emin değilim.

  koridorun sonunda ekran var sandalyelerle ama:
  1.kontrole gittiğinizde o ekrandan takip edemiyorsunuz. memurun sesini duymak için yakında durmalısınız. ama en fazla durabileceğiniz yer sandalyeler ve önleri hariç, personel tuvaletinin önü.

  2. kontrole gitmediğinizde de insan memurun sesini duymak istiyor belki, ekranda sıkıntı var memur bizzat çağırıyor, belki sen gidesiye bir sivri akıllı "o gelmedi sıra benim" diyecek ki hakkaten öyle profiller.

  yani bazı alanlar daha geniş kısımlara taşınmalı bence. özellikle dahiliye gibi çoğun insanın ilk aklına gelen kısım.önünde daha fazla oturacak yer olmalı.
  birbirlerini yiyorlar sıradakiler.sanki bir tek kendileri hasta.bir naz bir kapris..

  özetle çalışanlarına allah'tan kolaylık diliyorum ben 1 saat dayanamıyorum o derece.bütün çalışanları bilmiyorum. ama benim denk geldiklerim atlas yorganlara sarılmalı ve çok iyi bakılmalı.

  edit: yani doktor çok abarttığım kadar diğer meslektaşlarından mesleki anlamda farklı değil. ama daha kötü de değil. davranışları nazik ama o bakımdan güzel.
  memur ise on numara 5 yıldız.