şükela:  tümü | bugün
 • tatlı su solcuları

  türkiye'deki ünlü solcuların ikiyüzlülüğünü ortaya koyan bir başka örnektir. gezi eylemlerinde güya başı çeken isimlerden biridir. insanları çatışmaya sürükleyerek onlarca insanın hayatını kaybetmesinde, onlarcasının gözünü, kolunu, bacağını kaybetmesinde büyük payı vardır.

  gariban ethem sarısülükler, ali ismail korkmazlar öne sürülüp canları feda edilirken; gelen birkaç tehdit üzerine paşamız londra'ya yerleşmiştir.

  çünkü onlar tatlı su solcularıdır..

  çünkü onların canı, kolu-bacağı etheminkinden çok daha kutsal ve kıymetlidir..

  çünkü onlar hem emekçi, hem ezilenden yana hem de ecnebi kolejlerinden mezunlardır..

  çünkü ali ismail korkmazlar sokakta cesurca hak ararken, onlar başka ülkelere göç edecek kadar korkak birer sünepedir..

  lafa gelince kapitalizmin karşısındaymış, işçinin yanındaymış, özgürlükçüymüş, vs vs..

  ozel bogazici lisesi mezunu adam emekcinin hakkini ariyormus, sevsinler:)

  (bkz: hasiktir ordan gavat)

  edit: sürekli olarak "başına ne geleceği belli değil", "burası hukuk devleti değil", "tabi kaçacaktı" vs. tarzında savunmalar yazılmış.

  benim kastettiğim de tam olarak bu işte, bunları bildiği halde küçücük çocukların sokağa çıkmasını niye teşvik etti? madem gözünü kararttı isyan etmeye diyelim, o zaman ilk fırsatta kendi niye kaçtı gitti??

  bakın arkadaşlar, etilerde oturup, amerikan ya da ingiliz kolejlerinden mezun olup altında lüks arabayla gezerek devrimci filan olunmaz!

  olsan olsan bu adam gibi rezil olursun kaçarak!
 • çok da doğrudur, çok da güzeldir.
  imkanın olsa yapmaz mısın? ülkenin durumu ortada.
 • (bkz: özgürlüğü seçmek)

  dışardan mücadele edebilmek bazen tek şanstır. kendi ülkenizin yobaz bir diktat altında ezilişine o ülke içindeki bir zindandan ses yükseltemezsiniz, ama hür bir ülkede yaşıyorsanız oradaki çevrenizde farkındalık yaratıp mücadele verirsiniz.
 • solculukla ahmakligi bir kenara ayirmak gerek.. bizzat melih gökçek'in hedef gösterdiği bir adamin, bir gerizekali ogün samast'in kurşununa uğramamak istemesi onun ideallerinden ne götürür ki? solcu dediğin ölmemek için ancak küba'ya falan mı kaçmalıdır? burada kalsa, bir çomar gelip öldürse daha büyük bir sosyalist olacak midir?

  hayatinizin kiymetini, hayatta kalmak için neleri feda edebileceginizi bilmiyorsunuz. bu ülkenin en büyük solcusu, ölmemek için bir teknede kaçtı rusya'ya unutmayın..
 • halkın adamı, hakk'ın aşığı diye ortalıkta dolanan birinin, çalıntı paralarla, çok yüksek güvenlikli, halktan izole bir kaçak sarayda yaşamasından daha abes değildir.
 • ciddiye alınacak başlık değildir.

  ne yapaydı? kendini kurşunlara siper etse salak olacak, her türlü zaten vatan haini.

  insan gibi yaşayabileceği bir yeri seçmiş imkanı olan akıllı adamın yaptığı iştir.
 • bu ülke artık o kadar iflah olmaz yola gelmez bir halde ki, en idelistimizin bile yapması gereken harekettir belki.

  bir tane canımızın olduğunu düşündüğümüzde, ekmek almaya giderken itin teki tarafından öldürülmeyi beklemenin kimseye faydası yok. hele ki uğrunda mücadele verdiğin insanların senin feda ettiklerini ne kadar hak ettiği tartışmalıyken.

  aklı ve imkanı olan herkes için en doğrusu bu, bir köşeye çekilip uygun vaktin gelmesini beklemek.
 • üzülüyorum böyle insanların ülkemizden gitmesine

  bütün düşünürlerimiz bütün bilgili yetenekli adamlarımız yurtdışında yaşamaya zorladık ve onlarda artık başka ülkelere katkı yapıyorlar ister istemez

  mehmet ali alabora da bu örneklerden biri adam sanatçı ve sanatını orada icra ediyordur
 • bu ülkeden kaçanlar ve onları destekleyenler istediğiniz yere gidin ve geri dönmeyin.
 • londra'da yaşamayı keyfi olarak mı istiyor bilmiyorum, ancak türkiye'de yaşayamıyor olması akp iktidarının bir ayıbıdır.