şükela:  tümü | bugün
1994 entry daha
  • türkiye cumhuriyeti tarihinin en başarılı gazetecilerinden biri. rahat rahat ilk 5'te adını sayabileceğimiz harika bir insan.
  • son gerçek gazeteciydi.. herkese eşit mesafede duran, objektif, cesur ve bu işin mutfağından yetişmiş bir isim.. çok da gazeteci yetiştirmiş.

çok erken gittin be sempatik adam.. senin güven veren o yüzünü, gülümsemeni, parlayan gözlerini özledik..

bazen iyiki de bugünleri görmemişsin diye düşünmüyor da değilim.

sen bu evrenden çekip gittikten sonra çok şey değişti çok...
  • universite mezunu degildir. tabi galatasaray lisesi mezunudur ama bir universite mezunu olmamasi hala sasirtici geliyor bana. **

iyi bir gazeteci olarak hatirliyorum. babam kendisinin misafiri olmustu bir 32. gun programinda, onun da ne kadar heyecanlandigini hatirliyorum. her kesimden insan sever miydi bilmem ama saygi duyuldugunu da hatirliyorum.

"alakali donemleri anlatan belgeselleri ve o belgesellerdeki roportajlari yapmasa belki bir cok sey bilinmeyecekti" demisti arkadasim demir kirat'i tekrar izliyorken. gercekten ardinda biraktigi belgeseller bile iyi anilmasina yeter de artar.

mithat bereket, ali kirca, can dundar, cuneyt ozdemir gibi isimler birand'in rahle-i tedrisinden gecmistir.
  • hiç okumayan hafızasız toplumlarda körün öldükten sonra badem gözlü olmasına örnektir.
    war of the worlds'u program müziği yapıp coşku vererek ve gömleğine uyumlu kravatlar takarak bir tür piyanist şantör gibi bir hayli göz boyamıştır.
    avrupa birliği türkiye temsilcisi karen foggla olan yazışmaları ifşa olduğunda gazeteci falan olmadığı ortaya çıkmıştır.
    buzdağının küçük bir kısmını anlatan şöyle bir yazı biraz fikir verebilir.
    (bkz: karen fogg çocukları/#77208188)
8 entry daha