şükela:  tümü | bugün
 • böle mistik takılan bir şahsiyet kitapları falan var rüya tabirleri ve fardipli sinha gibi. eski tercüman gazetesinde köşe yazarlığı yapmış.
 • 1954’te gaziantep ilçesinin kerküt köyünde doğdu. ilkokulu burada tamamladı. gaziantep imam hatip lisesini ve ardından gaziantep lisesini bitirdi.

  1978 yılında istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi arap ve fars dilleri ve edebiyatları bölümü’nden mezun oldu.

  aynı fakülte’nin tarih bölümünde doktora tezi hazırlamaya başladı.

  1979 yılında tercüman gazetesi’ne girdi. tercüman kütüphanesinin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı.

  bir çok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulundu...

  daha sonra gazetenin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. yurt haberler müdürü oldu. köşe yazıları yazdı...

  1991 yılında haber koordinatörü olarak ortadoğu gazetesi’ne geçti. bu gazete 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı. yeni sayfa ve önce vatan gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı.

  1993 yılında haber editörü olarak ihlas haber ajansı’na girdi. 7 ay sonra ajansın habür müdürlüğüne getirildi. mahalli bir ajans konumundaki ihlas haber ajansı, onun haber müdürlüğü döneminde türkiye’nin ve ortodoğu’nun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna yükseldi.

  1997 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte veri haber ajansı’nıkurdu. finansal sıkıntılardan dolayı ajansı kapattı. 1999 yılında brt televizyonuna girdi. haber editörü ve program yapımcısı olarak görev yaptı.

  karakter tahlilleri, dört halifenin hayatı, rüya tabirleri, asya’nın ayak sesleri, ansiklopedik islam sözlüğü, türkçe dualar gibi yayınlanmış eserleri ve x ve z, hikayeler kitabı gibi yayınlanma aşamasında olan çeşitli eserleri bulunmaktadır.

  çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, şiirleri bulunan mehmet ali bulut evli ve bir kızı vardır.

  eserleri

  fardipli sinha
  mehmet ali bulut
  hayat yayanları roman dizisi

  sinha'yı elinize aldığınız andan itibaren içine düşebileceğiniz bir girdabın kenarında olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz. bu girdap özellikle dünyaya belli açılardan bakan ve şekillendirilmiş inançlar için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. etki alanına alacağı koşullu inancı aklın akıntılarında sağa sola savurduktan sonra sahibinin ruh derinliklerine fırlatacak olan girdap, koşullanmamış inançlar için aklın labirentlerinde eğlenceli bir gezi olacaktır...

  bu kitapta her okur kendi ruh hallerinden birini ya da birkaçını bulabilecektir. hangi sayfada, hangi satırlarda, hangi yaşam kırıntısının içinde kendinizden bir parça bulacağınız, dünyaya nereden, hangi açıyla baktığınızla doğru orantılıdır. görecelik içeren savlarıyla sinha; pek çok okurun elinde kendi yüzünü/maskesini net görebileceği bir ayna olarak da algılanabilir...

  kaynak: www.biyografi.net
 • günde 160 kere galiba la ilahe illallah dersek beynimizdeki çapalardan daha rahat kurtulabileceğimizi iddia eden bi amca.
  bol bol ayetleri referans alarak konuşmakta kendisi.
  "ben sizin rabbiniz değil miyim?" örneğini verdi de programcı çocuk atladı: "zaten hangi babayiğit -değilsin- diyebilir ki?" diye, iki kez de tekrarladı bunu.
  bir müminin ateizmin göt istediğini itiraf etmesini ilk defa görüyorum.
 • trafik kazasına kurban giderse şaşırmayacağım. çok ilgili.
 • homofobik bir sahis. pek ciddiye almaya degmez, tipik homofobik dinci. kaniti da asagida:

  http://www.haber7.com/…e-kadar-muhtaciz-allahim.php

  --- spoiler ---
  ahlaksızlığı, -afedersiniz- ‘i…liği’ yaşam biçimi edinmiş lut kavmi’ne melekler geldiğinde, kavminin adamları gelip o parlak yüzlü adamları(!) hz. lut’tan istemişlerdi. hz. lut, ‘illa da o işi yapacaksanız alın kızlarımı. ne olur benim evimde o ahlaksızlığı yapmayın’ diye yalvardı. ama kendi cinsine şehvet duymayı marifet sanan o gözü dönmüş adamlar söz anlamak istemiyorlardı. o zaman lut (as) “allah için aranızda, söz anlayacak ‘reşit’ bir adam yok mu?” diye ağlamıştı.

  bizim de halimiz onunkinden farksız. ben de şu ülkenin haline bakıp ey millet ‘reşit adamların yok mu’ diye ağlamak istiyorum. reşit adama, halden anlayacak âkil adama ne kadar da ihtiyacımız var ya rabbi!
  --- spoiler ---

  yalniz, saka maka, benim de "resit adam"lara ihtiyacim var. (?!?!)
 • son zamanlarda konuşulan "dindarlık artıyor" martavallarına çok güzel bir cevap vermiştir. aslında yazının gayesi bu değil ama buna da cevap çıkmıştır. güzel bir islamcı/muhafazakar eleştirisi yapmış. şiddetle tavsiye ediyorum :

  http://www.haber7.com/…-nerede-gunah-cikartiyor.php

  not : yazıda birkaç hata var, en önemlisi bence "türk islam'ı" tabiri. türk islam'ı olmaz, türk müslümanlığı olur.
 • madımak faillerinin avukatlığını yapan adam(!), akp milletvekili...
 • canlı yayında zaten kuran'da yazıyor bunlar cümlesine yaslanarak evrendeki herşeyi açıklayabildiğini zanneden zat-ı muhterem.

  edit: imla
 • kanaat önderi olarak veya fikirleri dinlenince ufuk açan insan olarak karşımıza çıkarılması ,
  ülkede işlerin iyi olmadığını gösterir.