• balçova belediyesi cengizhan sokakta kaldırımın üstüne devasa bir inşaat yapılmasına izin vermiş, inşaat kaldırıma uymayınca, daha geçen sene yapılmış kaldırımları boydan boya söküp, yolu daraltma pahasına genişletmek suretiyle kaldırımları binaya uydurmuş, çok iş bilir bir belediye başkanı. bir de ata caddesinin içler acısı durumu var ki ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
  • belediye görevini icra ettiği izmir balçova'da umarsız esnaf yüzünden kaldırımlarda yürünemediği, sinek işgalinden balkonlarda oturulamadığı, köpek saldırılarından sokaklarda yürünemediği bir hizmet anlayışıyla görev yapmaktadır.

sadece chp'li olduğu için oy alan belediye başkanlarından birisidir.
  • 28 mart 2004'teki yerel seçimlerde chp'den balçova belediye başkanı seçildikten sonra görevini başarı ile devam ettirip, 29 mart 2009 yerel seçimlerinde de oyunu yüzde 30 arttırıp tekrar seçilen, balçova'nın başarılı belediye başkanı.
  • bu ülkede adaletin "a"sının olmadığını bir kez daha görmemize vesile olan adam.

bu adam hesapta cumhurbaşkanı'na hakaret etmiş, mahkum olmuş, cezası paraya çevrilmiş. bu nedenden dolayı izmir balçova chp belediye başkan adaylığı düşürüldü.

söz konusu hakaret konusunda demiş ki;
    "ankara garı önünde 110 insan vefat etti. ciddi bir rakamdı. bu ülkenin insanı, her yurttaş gibi hakkımı kullanmak için yürüyüşe katıldım. demokrasilerin en büyük özelliği bu. toplanacaksınız, düşüncelerinizi özgürce anlatacaksınız. ben de aynısını yaptım. katıldım protesto ettim. o benim en büyük hakkım. ben o hakkımı kullandım"

yıllar önce tayyip erdoğan "camiler kışlamız, kubbeler miğfeeeeerrrr" diye bağırarak şiir okuduğu için hapse girdiğinde, muhtar bile olmayacak iken onu siyasete geri döndüren chp idi. şimdi neymiş efendim kendisine hakaret edildi diye bir siyasinin siyaset yolunu kesiyor.

ysk, birilerine hakaret eden akp'li bir belediye başkanı adayına aynı şekilde davranır mıydı ? seçim devam ederken bile kuralları akp lehine değiştiren ysk bunu gündemine bile almazdı.

bana bu ülkede adalet vardır, ahde vefa vardır diyen olursa ona uçarak kafa atarım...
  • bir izmirli olarak halkının, ihtiyaç sahiplerinin, engellilerin, gençlerin, çocukların hep yanında olmasına rağmen, kendisini temiz zanneden zihni kirli arkadaşlar tarafından iftiralara uğrayan izmirin, değerli belediye başkanı.
  • popülist tavırlarıyla dikkat çeken belediyeye pek bir şey katmışlığı olmayan, balçova'da çözdüğü sorunlar genelde imar(!) sorunları olan klasik bir belediye başkan tipiydi. türevleri** aziz kocaoğlu ile takıştığı için kendisinin de gidici olduğunu düşünüyordum ki şimdi farkettim kızağa çekmemişler. daha iyi rantlar var demek ki oralarda.

tanım lazımsa "teleferik sırtlarının önemli bir bölümünü imara açmış olan başkan" derim, susarım.
    daha üçkuyular pazar yerine avm izni verecek kendisi, misyonu bitmiş değil. (bkz: #40802150)
  • 2024 yerel seçimlerde (bkz: izmir büyükşehir belediyesi) için aday olması gereken adaydır. (bkz: tunç soyer) garabetinden sonra olması gereken adaydır. abdulbatur gibi bi adam olmasında çalmaya dürüst ve işini düzgün yapan bir adamdı
  • az önce telefonuma; ızmır halkı'na cagrı! balcova beledıye baskanımız sayın mehmet alı calkaya'nın cumhur baskanına hakaretten dolayı almıs oldugu ceza nedenıyle secılme hakkını elınden almaya calısıyorlar. balcova halkının ıradesının elınden alınmasına, mıllı ıradenın gasp edılmesıne karsı mucadeleyı bırakmayacagız. yarın saat 12.00'de balcova beledıyesı'nın onundekı cumhurıyet meydanın'da acıklama yapılacaktır. halkın ıradesıne sahıp cıkmak ıcın sızın de destegınızı beklıyoruz. yazılı sms mesajı gelmiş belediye başkan adayı. sanırım sandıktan ümidini kesen akçılar tarafından bizans oyunlarıyla adaylığı engellenmeye çalışılıyor.
hesabın var mı? giriş yap