• bugün ofise yeni bi arkadaş geldi. benden ondört yaş büyük çok efendi bir adam. sağlam da muhabbeti var.konu konuyu açtı ve muhabbet aleviliğe geldi. ben alevi değilim ama eski kız arkadaşım alevi olduğu için yaşadıkları baskıları iyi biliyorum dedim. kendisi ''ben aleviyim ben sana 'kızılbaş' ve 'mum söndü' olayını anlatayım dedi. çok iyi bildiğim bu konuyu tekrar dinledim. ve bana şunu söyledi. aynen aktarıyorum. mehmet ali erbil o lafı söylediğinde ; 'biz ailece, kızım, ben,eşim ve küçük oğlum yemek yiyorduk. ilk olarak bizde şaşırdık. ve kızım aniden sofradan kalktı. 13 yaşındaki oğlum olayı anlayamadı. ama bi gerginlik olduğunu hissetti. bana 'ablam neye kızdı ki birden dedi'' ben şimdi oğluma bu olayı annesiyle, kızıyla ilişkiye giriyorlar diye atılan bi iftira olarak nasıl açıklayayım. hangi mantığa, vicdana sığar bu...

kimi 'ülkenin tek sorunu bu muydu ? kimi abartılıyor. kimi de linçden falan bahsetmiş. ulan dünyanın en yüzeysel adamı olmayın amına koyim ya.
  • seda sayanın suçlamaları üzerine önce iftira deyip sonra da sarmaş dolaş fotograflarını hikayesine atıp özür dileyen adam. madem sana böyle çirkin bir iftira atıldı, iki günde ne değişti de o insana sarıldığın fotografı yükledin?

öbür yandan seda sayan net bir şekilde tecavüzcü dedigi adamın kendisiyle olan fotografını nasıl bugün hikayesinde paylaşıyor?

siz nasıl pisliğe batmış insanlarsınız?

nasıl pis hayatlarınız var?

bunca sene nasıl böyle el üstünde tutuldunuz bu ülkede anlamak zor. iki gün sonra unutulmaması dileklerimle.
  • henüz 16 yaşındayken tiyatro devi cüneyt gökçer tarafından küheylan oyununda başrol verildi kendisine. devlet tiyatrosunda konuk oyuncu olarak başrolde en iyi tiyatrocu ödülünü kazandığında 17 yaşındaydı. ankara devlet tiyatrosunun dahi öğrencisi idi. ama yok, ekşisözlük'ün her b.ku bilen kalemlerine göre meydanı boş bulmuşmuş, her şeyi babasına borçluymuş; sanatçı değilmiş; hadi lan.. tiyatro yerine şov dünyasını, sahneyi ve parayı seçmiştir. türkiye rengidir. ömrü uzun olsundur.
  • yine yeniden yeryüzündeki allah’lar hükmünü vermiş. cehenneme gidecekmiş öyle diyorlar.

gökteki allah şifa versin.

edit: başlığı altındaki alevi yahudilere dair (bkz: #100409522)
  • biraz önce çocukluğu ve annesiyle ilgili konuştuğu video seyrettim. çenesi nasıl da titriyordu konuşurken. orada, çenesi titreye titreye konuşan kocaman bir adam değil, küçücük bir çocuktu. bunu yaşayan kolayca görür, kolayca anlar.

sevgisiz büyüyen çocuklar gerçekten de iyileşmiyor.
    büyüdüğü zaman ne kadar sevilirse sevilsin inanmıyor insan. bir tarafı daima tetikte bekliyor inanmadığına dair haklılığını yüzüne vurmak için.
    sürekli bu değil diyerek arayışta oluyor. kendisini sevenleri çok üzüyor. yıpratıyor. yaralıyor. uzaklaştırıyor bu yüzden kendisinden.
    erbil'de de aynı durum olmuş.

seyredince beni çok sevenleri nasıl yıprattığım, nasıl üzdüğüm, nasıl kırıp paramparça ederek kendimden uzaklaştırdığım ve sevilmekten neden nefret ettiğimi bir kez daha iyi anladım.

çocukken görmediğim sevgiye karşı yetişkinliğimle hınçla dolmuşum. sevildiğim zaman çocukken görmediğim sevginin intikamını alır gibi ezmişim sevenlerimi.
    kim biraz sevse, kime biraz nazım geçse, ağzına sıçıp bırakmışım.

neden evlenmediğimi, çocukları çok sevmeme, hatta onlara tapmama rağmen, bir kızım olması için çıldırasıya arzu duymama rağmen neden asla çocuk yapmamaya kararlı olduğuma anlam veremeyenler sanırım bu video seyretselerdi anlarlardı beni.

yalnız öleceğim, biliyorum. insan geleceğini görür.
  • ülkenin tescilli trollüdür. bu adamın programına konuk olarak, izleyici olarak katılan herkes de bunu bilir. adamın sokacağı lafların, edeceği tacizlerin farkındadır. bunu bilerek, bile isteye programa katılırlar, katılmıştırlar. kadın delisi olduğu, seksomanyak olduğunu yedi cihan bilir, adam bunu saklamaya da gerek duymaz. patavatsızdır, dilini tutamaz, zaten bundan da para kazanır. red kit de dahil olmak üzere pek çok seslendirme çalışması vardır. iyi bir oyuncudur. özel hayatında ekranlardan farklı olarak sert ve asabi bir insandır. kariyerine tiyatroda devam etse bugün adını sanını bilmeyeceğimiz, haaa o şu ses değil mi, diyeceğimiz bir tiyatrocu olmaktan öteye gidemeyecekti. o tam tersi cüretkarlığını ve cesaretini zekasıyla birleştirip türkiye'yi trollemeyi tercih etmiştir.

kadını metalaştırıyormuş. bu adamın ekranların tahtına oturduğu 90ların sonu 2000lerin başında o kadınlar bu adamın programına çıkıp beş dakikalığına ünlü olmak için kendini yırtıyordu. adamın parası için yaşına, başına, tipine bakmadan kaç kadın evlendi boşandı bu adamdan nafakalarını yiyor. adam sokaktan geçen alelade bir insanı taciz edip metalaştırmıyordu, bizzat bunu talep eden ünlü olmak için yırtınan çakma mankenler, oyuncular, şarkıcılar kendisini buna malzeme ediyordu.

siyasilerle arası iyi olsa bugün atv'nin demirbaşı olur, haftada en az iki akşam program yapardı. ne evet ne de devam demiştir. hülya koçyiğit gibi tügvalarda falan prim peşinde göremezsiniz. apolitiktir. zira ülkenin siyasetinin ne mal olduğunu bilir. gezi parkı eylemlerinde üç beş nara atsa, barış bildirgesine imza atsa, atilla taş gibi twitter'dan sağa sola sallasa bugün kadını metalaştırıyor, şaklaban herif dediğiniz adamı yere göğe sığdıramazdınız. tam tersi "erdoğancıyım, millet devam diyor, ölümüne evet reis." falan deyip üçüncü hava limanı açılışında şov yapsa bu sefer de aktroller nihat doğan, uğur ışılak gibi serserilerde olduğu gibi bağrına basardı.

bu adam ne sağcı ne solcudur, tam trolldür. allah şifa versin.
  • taniyorum, sacma sapan yazmayin.

hakkinda 1 tek kadin bulamazsiniz ki arkasindan kotu soz soylemis. cocugunun annesi de dahildir. tahmininizin cok otesinde duygusal ve empati sahibi biridir, taniyamayacaginiz kadar ileri entelektuel kulturu vardir. egitimi, yasadiklari, hatta yasi itibariyle burada sacmalamaniz cok anormal.

sadece, cumartesi gecesi evde oturmaniza üzülürdü. bu kadar diyim. cikin gezin..
  • kendisinin tv'deki seviyesi senelerdir değişmemiştir. milletin uyanabilmesi için taşşak görmesi gerekiyordu, sadece olan odur...
  • yürümek degil tacizdir. neden mi? red edildiği zaman çekilmeyi bilmediğinden. eğer sen karsindakine "memelerini tiktokta acip gostermek daha mi saygın" dersen, sonra daha da ileri gidip "tiktok görüntülerini yayinlayacam" dersen bu tacizin ve tehdidin dik alasıdır. su adami savunanlara tek dilegim benzerini anasının, bacisinin, karisinin yasaması ki empati nedir bir ogrensinler.

edit: bir anda mesaj kutum kufur dolunca debeye girdiğini anladım bu entrynin. kufurculere cevap vermeyeceğim ama güzellikle kız zaten yolluymus adam haklı, tiktokta memelerini acanı mı savunuyorsun diyenlere buradan bir arkadasa verdigim cevabı kopyalyorum.

hayır kız ahlaklı, namus abidesi demiyorum, tanmıyorum da. ama birisi tiktokta memesini acmis diye mali'nin altına yatmak zorunda degil. genelevde calisan kadinin bile hayır demek hakkidir. herkese veriyorsun bana da vermek zorundasın diye bir tabir kullanamazsın. kız istemediğini belirtmiş ondan sonrası orada kesmektir. memesini acmis diye mecbur mu gel yanima yat demeye. velev ki ahlaksiz, mali gibi dedesi yaşında bir adamla olmak zorunda mi? açık giyinmek ya da gecmişte ya da şimdi size göre ahlaksızlık yapmış olmak tacizi haklı mı çıkaracak. herkese vermiş biri bile seni istemiyormuş git köşede agla.

bir de haklı olarak günahsız anasını bacısını ne katıyorsun diye sitem edenler var. dogru... ama ne var yani yürümüş diyen adam erkek boyle bir taciz kendisine yapılsa sevinecek biri. ancak oyle empati yapar diye o sekide yazdım. kimsenin annesine tecavuz dilemedim.
  • dünya televizyon tarihinde seyircinin ağzına büfe tipi salam sokan tek adamdır.

ben şovmenim diyen adam anca mali'nin ayakkabılarını boyar.
hesabın var mı? giriş yap