*

şükela:  tümü | bugün
 • audiofact'in kurucusu.
  (bkz: berklee)
 • caldigi enstruman piyano ve klavyedir. ayrica audiofactin ilk albumundeki bazi sarkilarda vokal de yapmistir. cok iyi bir muzisyendir.
 • aydin esen etkilerini yogun bi sekilde hissettigimiz cilgin klavyeci... su siralar ingiltere'de doktora yapiyor. ayrica fahir atakoglu ile de konser vermisligi vardir. dilegimiz bi an once audifact'in yeni album cikarmasi...
 • mehter ve osmanlı dönemine kafayı takmış, çıkaracakları yeni albümde bunların izlerini yansıtacağından emin olduğum,şu aralar doktorasını tamamlamaya çalışan dahi. dünyanın bir ucundaki spirituel kardeşim.
 • arabesk ile jazz'ı karıştırma çabaları ayakta alkışlanması gereken sanatkar. hayranları jilet atmada permatik yerine mach 3 kullanırlar.
 • 15 yaşlarında annesi fethiye sanlıkol'dan piyano dersi aldığım insan.ailenin iki çocuğundan biri.bursa'da şehirden uzak mükemmel bir evleri var ve evleri tam bir sanat yuvası.bodrum katlarında bir sürü enstrümanın bulunduğu bir oda var,derse girmeden önce orada tek başınıza ısınırsınız,sonra üst kata geçer asıl derse başlarsınız.arada kızları(ismini hatırlamıyorum) gelir dersi dinler yandaki koltukta uyuyakalır,kışın piyano çalarken arkanızda şömine yanar,çıtırtılara piyano sesi karışır.küçüklüğümden kalma az buz huzur verici dakikalardan birisi.bazen bütün piyano dersi alanlar toplanır evde,herkes hünerlerini sergiler,bir keresinde o da gelmişti.küçükken büyük sağlık problemleri varken ailesinin büyük özverisiyle bu kadar büyük bir müzisyen olabidi.çok tatlı bir anneye ve babaya sahip.başarılı bir insanın yetişmesindeki en önemli faktör evdeki huzur ortamıdır derim.(bkz: club ortamında huzur bulmak)
 • ağustos 2004 ün ilk haftası dünya evine girecek olan kadim dost.
 • dunya isimli organizasyonunun kurucusu. cok iyi isler cikariyorlar.

  http://www.dunyainc.org/

  ayni zamanda iyi bir arkadas, cok iyi bir insan, ve eski ud hocam.
 • çok küçük yaşlardan itibaren müzikle içiçe olan mehmet ali sanlıkol, bir süre aydın esen’den ders aldıktan sonra burslu olarak berklee college of music’e kabul edildi. ilk senesinde 3000 kişi arasındanherb pomeroy’un kompozisyon sınıfına seçildi, 1996 yılında ise berklee band ile amerika turnesine çıktı. george russell, john abercrombie, paul bley, bob brookmeyer gibi isimler ile çalıştı. 1997 yılında ardında birçok ödül bırakarak ‘caz kompozisyon ve film müziği’ bölümlerinden mezun olan sanlıkol, şu aralar new england conservatory’de kompozisyon doktorasını tamamlıyor ve öğretim görevlisi olarak çalışıyor*.

  *artliveon
hesabın var mı? giriş yap