111 entry daha
  • bir fenerbahçeli olarak vefatına tarifsiz çok üzüldüm. gözlerim doldu desem yeridir. trabzonspor ve fenerbahçe arasındaki amansız rekabetin en delikanlı ve bıçkın mikenk taşlarından birisiydi. rekabeti sahada canlı tutar, muazzam topçuları transfer eder ve istanbul takımlarına kök söktürürdü.. kazananı tebrik etmesini bilirdi. bir düşünsenize 1996 yılı gibi bir zaman diliminde trabzonu orada yenerek şampiyonluktan ederek şampiyon oluyorsun ve sahada sevinerek soyunma odasına gidiyorsun maç sonu da rakip takımın başkanı sizi tebrik ediyor. hayal edin bu hikaye şimdi nasıl gelişirdi? otobüs kurşunlanmasından tutun da sahada futbolcu linçlemeye evrilen ve bunu savunan bir yönetim tarzının peydah olduğu bir trajikomik dönem artık bu. mehmet ali yılmaz gibi figürler kalmadı artık. her takım taraftarı kendisini hem çok sever hem de çekinirdi. çekinmesinin sebebi de saldığı korku değil hakettiği saygıydı. nurlar içinde yatsın; mekanı cennet olsun inşallah. iyi ki türk sporuna ve hayatımıza temas ettmişsin büyük başkan..
  • kadıköy yeldeğirmeni semtinde büyümüştür. fenerbahçe ye yakınlığı ile bilinir, pek laf söyletmezdi rahmetli. ali şen de kankasıdır.aslen of doğumludur. antalya da hala aktif mi bilmiyorum ama meşhur ve son derece lüks bir otel olan zigana tatil köyü nün sahibiydi. bakanlık dönemi pek parlak geçmese de futbolu özerk hale getirmesi ile unutulmayacak bir olaya imza atmıştır. trabzonspor da kevin campbell için yaptığı gaf , başkanlığına yakışmamış, sonrasında futboldan tamamen kopmuştur.
  • fenerbahçe'ye yakınlığı ile değil, koyu fenerbahçeliliği ile bilinirdi.

yeni nesiller anlamakta zorluk yaşıyor olabilir, bilhassa 1950 öncesi doğan neslin ilk takımı zaten trabzonspor değildi ve yirmi yaşından sonra da insanlar için çocukluk/gençlik sevdalarını değiştirmek kolay olmadı. zaten başta rahmetli 3 dayım ve annem de ölene dek hep fenebahçeliydiler, babam ise beşiktaşlıydı.

o yüzden may'a fenerli diye asla kızmadım ama ogün ve abdullah gibi iki büyük yıldızın transferi de onun fenerbahçe'ye verdiği muhtemel bir söz ve o dönemki fb başkanına bir hediyesidir, ki iki futbolcu da benim için hala ve hep büyük trabzonspor efsaneleridir.

neticede sevmek veya sevmemek onun ne kadar büyük bir başkan olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. sevmezdim, iş hayatı ve müteahhitllği, ihaleleleri nasıl aldığı gibi karanlık bir tarafı da vardı belki ama şimdi detaya girmenin bir esprisi yok.

sonuçta onun trabzonspor'a verdiği hizmetlerin, fedakarlıkların yüzde birini yapamayacak insanları da bu kulüp arması altında neler konuştuğunu gördük seneler içinde. sezarın hakkı sezara. çok emek verdi bu kulübe.

hepsi bir yana, doğduğu şehre ve insanlara ve trabzonspor kulübüne, türk sporuna yaptığı hizmetlere bakınca, hatta adını bugün verdiğimiz tesislere bakmak bile başlı başına yeter değerini anlamaya. allah taksiratını, günahlarını affetsin.
  • iyisiyle kötüsüyle o kadar renkli dolu dolu geçmiş ve evde yalnız başına ölüş. yalnız ölmekten çok korkarım ama demek ki bu iş kariyere paraya da bakmıyor.
  • trabzonspor onursal başkanı olup aynı zamanda fenerbahçe kongre üyesidir.
    aynı zamanda çakıcı, peker,sarallar falan önünde ceket ilikler öyle taşaklı bır adamdı.
  • bu adamın adını ne zaman duysam aklıma sibel bilgiç geliyor. oysaki bu çift ayrılalı yıllar oldu. vefat etmiş, toprağı bol olsun.
  • trabzonu şehrini türkiye'ye sevdiren saygıdeğer insan. cennet varsa mekanı olsun.
  • yılmaz: "alaaddin (çakıcı) ciğerim (sedat)peker yeğenim"
    https://www.milliyet.com.tr/…-peker-yegenim-5348635

sayfalar dolusu taziye mesajları...ekşisözlük sever böyle tipleri .
  • 90'lı yılların ilk yarısında siyaset ve spor dünyasında trabzon'u temsil ederdi
  • antalya kemer'de muhteşem bir oteli vardı. kendisini oradan ve 90'lı yıllarda pop müzik patlarken çıkış yapan bir popçu ile sevgili olmasıyla hatırlıyorum.

bir de sahne alan şarkıcılara çırpınırdı karadeniz söyletmesi ile. milliyetçi bir büyük adamdı.

allah rahmet eylesin.
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap