şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1956 kahramanmaraş doğumlu bir yazardır. 1974 yılında bizim anadolu gazetesi ile gazetecilik hayatına başlamıştır. 80'li yıllarda mçp ve mhp bünyesinde siyasette de görev almıştır. 1989 yılında ülkücü hareketten ayrılmıştır fakat 2000 yılında aydınlık türkiye partisi kurucu il başkanı olmuştur. burada da aradığını bulamamış ve siyasetten bir daha dönmemek üzere çekilmiştir. eserleri çoğunlukla yakın tarih üzerinedir. mahşerin atlısı, medine mücevheri hazreti aişe, havva'nın gerçek yüzü hatice bu eserlerinden bazılarıdır.
  • youtube'da atatürk'e hakaret videoları olan kişi. videolarında çeşitli siyasilere küfür hakaret ve ağza alınmayacak cümleler sarfeden canlı.
  • bir adet orosbu evladı, atatürk sana ne etti lan yunan dölü ne işin almanya’da madem batı ahlakını beğenmiyorsan anasını avradını siktiğimin evladı..
  • caylagim caylak isimli caylagin ricasiyla yaziyorum: youtube videolarina ataturk'e hakaret eden almanci orospu cogunun teki. video altina yorum yazip destekleyenler de bir onun kadar orospu cocugu.

su videosunda 2:40'dan baslayarak ataturk'e ettigi hakaretleri dinleyebilirsiniz. almanya'da yasadigi icin yasal bir yaptirim yapilamaz, ama kanalini youtube'a sikayet edebiliriz.
  • kendisinden metafizik ve cinler alemi hakkında ilginç bilgiler edindiğim yazar. atatürk hakkındaki teorilerine katılmıyorum fakat çok da görmüyorum neticede ingilizlerin atatürk'ün uşağının anıları, vb. atatürke yakın duran kemalistim diyen kişileri satın alıp hatıralarım başlıklı kitaplarla atatürk muhafazakarların sevmeyecekleri bir karaktere büründürüldü. bu atatürk hayattayken başlamış atatürk gazetelerden savunma yazıları yazdırmıştı. buna kazım karabekir in ve rıza nur'un yazdığı iddia edilen buram buram ingiliz istihbaratı kokan anılar da dahil. fesli kadir mısıroğlu vb. nin zehirlediği muhafazakar kesimden biri yani. bence tek eksiği cengiz özakıncı yı takip etmemesi. bu negatif yönü kendisinin çöpe atılmasını gerektirmiyor metafizik konularda faydalanılabilir.

eğer burayı okursa kendisine cengiz özakıncının https://www.youtube.com/…lf0ww7e1mfspgl2fuag/videos bu kanaldaki videolarını izlemesini öneririm. atatürk hakkındaki tüm iftiraları belgelerle çürütüyor. sağ üstte "sıralama ölçütü" nü tıklayıp ekleme "tarihi (en eski)" yi tıklarsa ilk yüklenen videolardan itibaren bakabilir. en can alıcı konular ilk programlarda o nedenle ilk videodan başlamak lazım.

kendisinden edindiğim ilginç bilgilerle ve bu gün izlediğim bir video nedeniyle uzun bir tefekkür etme şansı yakaladım sizinle de paylaşmak istiyorum. video linkini en altta vereceğim. şeytanın kendisini nasıl cinleri kullanarak gençliğinden itirabaren insanların içinden geçeni duyma gibi sıradışı güçler verip yaşlanınca da şeyhe çevirmeye çabaladığını anlatmıştı. ona yazının sonunda değiniyorum direkt son paragrafa geçebilirsiniz..

budizm ve tasavvuf cinlerin oyunu mu

kuranı kerimde araf suresinde "şeytan dedi ki: “(öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım." (diyanet meali araf suresi 16.) deniliyor. yani şeytan kullarını kerhanede meyhanede kandıracağım demiyor doğru yoluna kurulup saptıracağım diyor. dolayısıyla şeytanı meyhanede kerhanede değil islamın ve dinlerin kendi içinde aramak gerekiyor.

budizmin kurucularını peygamber olduğuna dair teoriler var. fakat ayette de denildiği gibi şeytan tarafından budizm şeytani bir ritüel ve inançlara evrildi. benzer evrilişi tüm dinlerde görüyoruz. islam sonrası doğan sahte hadisler rivayetlerle, kuranın aslından farklı tercümeleriyle filan şeytan kuranı da islamı da bozmuştur. sadece bununla sınırlı kalmamış islamın tasavvuf ekolleri de bundan nasibini almıştır. bu yazıda biraz tasavvuf ve budizm konusunda şeytanın parmak izlerini arayacağım aklımın yettiğince.

süleymancı mehmet fahri sertkaya, reankarnasyon hakkında benim yıllar önce düşündüğüm bir teoriyi dile getirince teorim aklıma geldi unutmuştum. kafamdaki teori şuydu. reankarnasyona delil diye sunulan çocukların, yakın geçmişte ölmüş kişinin yaşadığı anıları net hatırlaması ölen kişinin eşiyle sadece ikisinin bilebileceği anıları anlatması gibi kavramların, şeytani varlıklar veya cinlerin ölen kişinin anılarını kopyalayıp çocuğun beynine yerleştirdiklerini düşünüyordum.

mehmet farhri sertkaya'nın aşağıdaki videodaki teorisine göre insan sadece fiziksel organlara sahip değil ruhsal bir bedeni ve bu bedende organları var. kalp, ruh, ahfa, hafi , sır gibi. bu organlardan olan ahfa insanın yaşadığı anılarını ve duygularını depoluyor. ahirette hesap zamanı gelince bu anılar delil olarak gösterilecek.

cinler bu anılara sızabiliyorlar bu anılardan kopyalayıp medyuma gösteriyorlar veya ele geçirdikleri kişiye gösterip yaşatıyorlar. reankarnasyona delil olarak gösterilen çocuklar böyle bir ele geçirilme yaşıyorlar. şeytani bir inanış olan reankarnasyona insanları inandırmak için şeytani bir oyun sergileniyor kısacası.

benim bir teorim daha var aklıma ek olarak o da geldi. bence şeytani ifritler ve cinlerin ele geçirmediği insan yok. belki çok nadir ele geçiremedikleri vardır. gerek şizofreni hastalarının gördüğü halüsinasyonlar gerek hoca hoca dolaştırılan ve cinleri gören hisseden korkan bireyler, ele geçirilme sırasında oluşan olumsuz semptomlar ele geçirilmenin aslında başarısız olanları olabilir mi? yani ağır işte çalışan mahkumların bel fıtığı olanları gibi düşünebiliriz. bazı ele geçirilme hadiselerinden hastanın fark etmesi nedeniyle doğan kaostan sadece hastalar doğmuyor medyumlar ve hocalar da doğuyor. kişi yetenekli ise ve korkmuyorsa bu arızalı semptomu kişisel çıkarları için iyiye veya kötüye kanalize edebiliyor olabilir. tabi bu teorimden hiç emin değilim sadece kafamda oluşan bir teori. bir medyuma gittiğinizde cinini sizin ahvanıza sokuyor o oradan bazı anıları medyumun gözlerinde canlandırıyor, hiç kimsenin sadece sizin bilginiz olan sırlarınızdan bazılarını size sununca medyuma inancınız oluşuyor kesenin de ağzı açılıyor dolayısıyla medyum olayı ticarete döküyor.

bazı cinciler de kendisini evliya gibi sunuyor. sohbetine gidenlerin ahvalarına giren cinlerinin gösterdiklerinden sadece o kişinin bildiği sırlardan bahsedince ya da içinden soru tutup şeyhi sınava tabi tutan tiplerin sorularını cevaplayarak keramet gösterip o kişileri kulu kölesi yapabiliyor.

piyasadaki şeyhlerin geneli aslında şeytani şeyhler bu tarz cinleri kullanıyorlar. hedef kişiye rüya gösterme yani hayatında hiç o şeyhi görmemiş kişiyi rüyada o şeyhi gösterme kendisini zor bir durumdan rüyada kurtarma gibi dramatik rüyalar gösterip şeyhe duygusal bağlanma gibi faaliyetlerle kişiyi o cinciye bağlıyorlar. benim kişisel kanaatim gerçek veli ile cinciyi ayırt etmek imkansız.

mehmet fahri sertkaya'nın iddiasına göre iyi niyetle de yapsa cinci hoca veya medyuma cin çıkartma cin yakma işlemi için cinlerce ele geçirildiğini fark ederek travma yaşayan kişiyi götürseniz de kişi arınmadan hiç bir işe yaramıyor. yani o kişiyi ele geçiren cinleri öldürseler de başka cinler istila ediyor. benzer şekilde kişini cinleri uzaklaştırmak için okuğudu dualar da bu yüzden işe yaramıyor. yani kişi temiz değilse duaları allaha ulaşmıyor.

bu atmosfer bana avatar adlı sinema filmini anımsatıyor. insanoğlu cinler için adeta avatar olmuşlar. insanoğlunu kullanarak bu fiziksel alemde cisimleşip zevkler yaşayabiliyorlar. normalde cinler enerji fiziksel varlıklar değil.

komplo teorisyenlerinin iddiasına göre cinciler devletler arası istihbaratta da kullanılıyor. örneğin hedefteki lider bir konu hakkında gerçekten ne düşünüyor, ona göre gard alalım diye cinlerini o liderin ahvasına sokup istihbarat toplayabiliyorlar. ya da o lideri etkilemek için cinlerce rüya gösterilebiliyor. düşünün adam müslüman bir lider mesela ihtiyar bir mübarek zat gibi gelip ben hz.muhammed'im şunu yap bunu yap dese o adama her şeyi yaptırabilrler o allah için yaptığını zanneder. aslında cinler oldukça büyük bir güç kullanılabiliyorsya bu şekilde. cin ve şeytanlar hz.muhammed'in kılığına giremez inanışı var fakat hz.muhammed'in resmi ulaşmadı günümüze dolayısıyla ben hz.muhammed'im diye yutturabilir. ki bence peygamberimizi gördüm diyenlerin geneli cinlerin illüzyonunu görüyor. yani şeytan zihin kontrol için en zayıf noktanızdan vuruyor. benzer şey hristiyan dünyası için de geçerli onlara da ben isayım diye geliyor.

tasavvufçulara göre hakiki velilerin de kılığına giremiyorlar. o yüzden "şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır" lafı ünlüdür. ben bu lafa katılıyorum şeytani illüzyonlardan kendini koruma ve kollama açısından insanoğlu ayırt etme konusunda çok aciz eğer velilerin kılığına giremiyorlarsa rüyada o veli olduğu taktirde rüya rahmani yoksa şeytani olur denebilir. tasavvufa göre rabıta (veli ile manevi bağlantı kurma çabası) yapıldığında şeytaniler kaçarlar. ayet okumakla filan cinlerden ve şeytanilerden kurtulma şansınız yok çünkü okudğunuz dualar yerine ulaşamıyor sizin temiz olmadığınızdan dolayı. eğer temiz bir insan iseniz zaten şeyh oluyorsunuz şeyhe ihtiyacınız kalmıyor. ben bu bilgiyi genelde metafizikle ilgilenen insanlarla paylaşıyorum eğer ifrit saldırısına maruz kalırsan ve dua işe yaramaz ise abdulkadir geylani'yi çağır genelde işe yarıyor diye inannılıyor denediğim bir şey olmadığından net bir şey diyemiyorum sadece bir teori. teoriye göre abdulkadir geylani ve gavs makamında olan veliler ölse de dünyadaki güçleri kıyamete kadar sürecek. medet dilenmesi halinde anında oraya ruhaniyetleri geliyor dolayısıyla şeytaniler kaçışıyorlar. bu yaklaşıma şeriat ehli şirk olarak bakıyor kurandaki "yalnızca senden yardım dileriz" ayetiyle çürütüyorlar. bu konuda kişisel bir net görüşüm yok deneyimlemek ikisiini de denemek lazım. fakat ben şeytanın yerine kendimi koyunca kişiyi ele geçirmek istiyorsam şöyle bir oyun kurarım. kişiye önce cinlerle saldırırım kişi abdulkadir geylaniyi çağırınca da mübarek yaşlıı sakallı bir derviş kılığında onu kurtarıyor numarası yaparım. ondan sonra o kişi ben ne dersem onu yapar allaha tabi olduğunu sanar. neticede abdulkadir geylaninin kılığına şeytan giremiyor olsa da resmi gelmediği için onu görmeyen insanı kandırmak zor olmaz.

fakat hakiki bir veli ile şeytani cinci bir sahte veliyi birbirinden ayırt etme imkanı yok. dolayısıyla tasavvuf da bir kurtuluş seçeneği değil.

artık herkesin şeyhi şeytan kısacası. hatta şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır ünlü lafı "şeyhi olanın şeyhi şeytandır" diye değiştirmenin zamanı geldi geçiyor. tabi ki kimse benim yoğurdum ekşi demeyecektir ve tasavvufçular şeyhlerinin şeytan tarafından yönetildiğini reddedeceklerdir.

bu konuda yazar mehmet alperen'in anlattığı çarpıcı kendi hayat hikayesi bir örnektir. şeytan mehmet alperen'i şeyh olarak yetiştirmeye çabalar cinler ile. örneğin eğitim hayatında gençken yani bir masada öğrenci arkadaşlarıyla otururken arkadan sessizce yaklaşan arkadaşının adını söyleyip hoşgeldin demesi, sohbet ederlerken arkadaşlarının içinden geçirdiği soruları onlar sormadan cevap vermesi gibi güçler verilmiştir cinler tarafından kendisine. o bu ahfa konusunu bilmediği için bunları nasıl yapabildiğine anlam veremez, yıllar sonra medyum ile yaptıkları seansta bir medyum kendisinin gençken okuyup yırtıp yaktığı bir mektubu satır satır okur. o zaman jetonu düşer cinlerin onun hafızasına girip anılarına ulaşabildiğini fark eder. yıllar sonra cinler buna saldırılarını arttırırlar aklı gider gelir. evlenmiş çocukları olmuştur fakat evinde yatamaz cinler bunu kıskandığı için eşinin ve çocuklarının yanına yaklaştırmazlar o evdeyken eşi ve çocukları kabuslar görür bu evde yokken rahat bırakırlar. mehmet alperen de bahçedeki kömürlük gibi bir barakada yatıp kalkmaya başlar. işte bu andan itibaren şeytanın onu şeyhleştirme çabası başlar. hiç kimseyi çağırmadığı ve insanlardan uzak izole yaşadığı halde barakasına insan yağmaya başlar. türkiyenin hatta dünyanın çeşitl bölgelerinden hiç tanımadığı insanlar ona gelip tabi olmaya çabalar. çoğu rüyasında bir kabus görürken hiç tanımadıkları mehmet alperen gelip onları kurtarıyor olarak görürler ve adresini ismini filan da rüyalarında almışlardır. o kişileri kovsa da tekrar gelirler. bunu kendisi aklıyla çözüp bu şeytani oyuna gelmez ve şeyhleşmez.

https://www.youtube.com/watch?v=4ol8p3edtpy