• "onu gebertmem lazım!!!" çığlıklarıyla tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

içinde kaldı adamın hakikaten... böyle feryat görmedim. hiç değilse helvadan heykel filan verselerdi de onla sinirini atsaydı, sonra da karnını doyuraydı.
  • akp milletvekili.

plan ve bütçe komisyonu'nda chp milletvekil gürol ergin'le kavga etmis, onu kovalamış, kovalarken kameramanın birini devirmiş

kendisini tutanlara da bulun o pezevengi bana, allahını seversen tutmayın diye bagirmiş milletvekili.

simdi gazetelerin sayfalarına baktım,
    pezevenk lafı bazılarında var bazılarında yok,

okur yorumlarına baktım,

centilmenlik temalı yorumlar var.
    kavga zahid akman'ın katıldığı bir oturumda meydana gelmis,
    basın dısarı çıkartılmak istenmis.

centilmenlik, barısçılık, kardeşlik
    iyi güzel de
    memleket ne halde?
  • tarih, 23 haziran 1998. dönemin refah partili bursa milletvekili altan karapaşaoğlu, meclis kürsüsüne çıkıyor. 1. sınıf tarım arazisine kaçak fabrika kurduğu için yargının kapatma kararı verdiği nişasta bazlı şeker üreten amerikan cargill'in kurtarılmak istenmesine isyan ediyor. bu konuşmasıyla yurtseverlerden alkış topluyor...
    aradan geçen yıllar içinde cargill, onca yargı kararına rağmen kapatılamıyor, üretimini sürdürmeye devam ediyor. derken iktidara akp geliyor. bu kez devreye doğrudan abd başkanı bush giriyor. recep tayyip erdoğan'la hemen her görüşmesinde ne yapıp edin, gerekirse yasaları değiştirin diyerek cargill sorununu acilen çözmesini istiyor. ne var ki yargı kararları karşısında çare tükeniyor. ve cargill geçen haftalarda bursalı çevre örgütleri ve baroya bağlı avukatların ısrarlı takipleri sonucu kapatılıyor.
    bu defa sahneye kim mi çıkıyor? yine altan karapaşaoğlu... şimdi akp bursa milletvekili olan altan bey, tbmm'ye verdiği teklif- le "metrekare başına 5 milyon lira ödemesi halinde cargill'in kaçak olmaktan çıkarılmasını" öneriyor. bu arada bursa barosu avukatlarına da çamur atıyor... meclis oturumunda aynen "o bursa barosu avukatları buyursunlar, bursa'daki sanayi bölgelerini kapattırsınlar. eğer yürekleri yetiyorsa, becerebiliyorlarsa, milli duyguları varsa buyursunlar, kapattırsınlar. niye kapatmıyorlar, niye mücadele etmiyorlar? bir amerikan düşmanlığı var da onun için" deyiveriyor.

http://www.milliyet.com/2006/11/23/yazar/asik.html
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    mehmet altan karapaşaoğlu, bursa
    gemlik - 1940, ali, fatma - lise - fransızca, orta italyanca ve rumca -
    sanayici - polimak tekstil inşaat sanayi ve ticaret limited şirketi sahibi
    ve yöneticisi - xx nci dönem bursa milletvekili -tbmm hesaplarını inceleme
    komisyonu eski başkanı - evli, 4 çocuk.
  • cargill'in orhangazi'de usulsüz şekilde kurduğu fabrikaya muhalefetteyken itiraz ederken, iktidarda iken destek vererek satılmışlığın, dönekliğin, karaktersizliğin, haysiyetsizliğin ve de kendisinin çok sevdiği tabirle pezevenkliğin en güzel örneklerinden birini vermiş eski milletvekili.
hesabın var mı? giriş yap