şükela:  tümü | bugün
 • gerçekten ıq ve kültür farkının anlatıldığı çok güzel bir belgesel olmuş.

  ders olarak okutulmalı.

  facebook link
 • hulya avsar diyor ki;

  kadin evde otursun, coluk cocukla ugrassin. yani gezsin tozsun, gostermelikte bir isi olsun. para kazanmak icin, uretmek icin ugrasmasin. kocasinin parasini yesin.

  mehmet bey'de diyor ki;

  iliskide egemenlik diye bir sey soz konusu degil, hayat musterektir. erkek evin diregidir benzetmeleri baska yuzyillarda kaldi. erkek ne kadar uretiyorsa kadin da uretecek. gerekirse o yemek birlikte hazirlanacak.

  sahsi yorumum;

  kiz cocugum olsa bu kadin tv'de konusurken izlemesini yasaklarim.
 • kariyerini erkekler ve onların güçlerini kullanarak planlamış yancı bir şahsiyetin tüm kadınlara önerdiği şey farklı olamazdı zaten. güçlü bir erkek bulun sırtınızı dayayın kendi başınıza var olma çabası içine girmeyin.
 • tartisma dememek lazim, zira tartisma iki esit bilgi birikiminde olan insanlar aradinda olur.

  burda olan daha cok mehmet aslantug’un bilgilerini hulya avsar’a aktarmasidir.

  geri kalan hulya avsar tarafindan edilen laflarin bir degeri yoktur.
 • müthiş bilgiler içeren bir video.

  mesela kadın ''çalışabilir''miş.
  izin çıktı. yardırın.
 • al (bkz: seda sayan)i vur (bkz: hulya avsar)a
  mehmet aslantug'da kabahat karsisina gecmis dinliyor.
  bizde kabahat bu saklabanlara sanatci falan dedik yillardir.
  cocuklarinin insaat iscilerinden sperm temin edip, sonra da erkek egemenligine girmelerini diliyorum. ulkedeki muhabbetlere gel arkadas. ben kendi kendime bir kosede utanmaya gidiyorum .
 • biri hülya avşar'a egemen olma kavramını açıklasın lütfen, zira olaya fazlasıyla yabancı. neymiş erkek kadın üzerinde baskın olmasınmış da egemen olsunmuş, o güzel bir duyguymuşmuş.

  hep diyorum, ben kadının cahilinden korktuğum kadar kimseden korkmuyorum. ondan daha fazla zarar veren başkası yok bize çünkü.
 • ah be canım senin ne işin var ki o vizyonsuz programda. sorular belli zaten, avamlık belli, sen neden oraya gitme tenezzülünde bulunursun? gerçi bir iki kelam edeyim de azıcık zihinleri açılır demiştir belki ama sonra kime ne anlatıyorum moduna girmesi uzun sürmedi malesef.
 • ya etiketlere ne kadar takılıyor insanlar. hülya avşar en alt sosyokültürel sınıftan çıkmış, kendini yoktan var etmiş bir kadın. kocası ağzında altın kaşıkla doğup hayatı boyunca bir baltaya sap olmamış, tüm türkiye için uygulamalı mirasyedilik dersi vermiş bir adam. bu kadın güzelliği dışında hiçbir sermayesi yokken, yıllarca türkiye eğlence sektörünün en önde gelen isimlerinden biri olmuş, oyunculuktan, şarkıcılığa ne iş yaptıysa iyi kötü eli yüzü düzgün seviyede yapmış, en önemlisi hiç durmadan çalışmış bir kadın. şimdi bir programda, toplumsal cinsiyet rolleriyle ilgili ilkel kabullerini ifade etti diye, hayatı boyunca erkeklerden faydalanmış kadın stereotipine mi oturtacağız? hülya avşar olsa olsa hayatı boyunca erkeklerin faydalandığı bir kadındır. ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. erkek egemenliğiyle ilgili ne kadar ilkel düşünceleri olursa olsun, kadının hayatı bunun tam aksi istikamette geçmiş.
 • hülya avşar gibileri çok ağır cezalar hakediyorlar.

  kimse kusura bakmasın. ne kadar gerizekalı da olsalar, televizyona çıkan insanlar eğitimsiz kesim tarafından ciddiye alınıyor. malesef o kesim 'lafa değil icraate bakarım' demiyor, çünkü o kadarını ayırt edecek kapasiteleri yok.

  şimdi bu kadının bir şeyler üretip üretmediği, erkekler üzerinden geçinip geçinmedigi beni ilgilendirmiyor. bildiğim bir şey varsa hiç de öyle evde oturan, evi çekip çeviren bir kadın olmadığı. güçlü erkek fantezisi de varsa o da bizi bağlamaz. ama çıkıp da televizyonda 'erkek egemenliğini savunuyorum' diyemez. kadınların hâlâ bu kadar acı çektiği, aşağılandığı, ister aileleri tarafından olsun ister kocaları tarafından olsun özgürlüklerinin kısıtlandığı bir ülkede; aynı ailede kız çocuğuna ayrı, erkek çocuğuna ayrı muamele yapıldığı bir ülkede, kamuoyu oluşturma potansiyeline sahip bir insan erkek dominasyonunu yani kadınların ikincilliğini savunamaz.

  kendisi canı istediğinde güçlü erkek fantezisi yaşayacak, evde pofuduk terliklerini giyip kocasını kapıda karşılayacak, iki günde bu durumdan sıkılıp nerde akşam orda sabah hayatına devam edecek. ya gerçekten boyunduruk altında yaşayan kadınlara ne olacak peki??! hep bu konuşmalar, bu düşünceler yüzünden değil mi hâlâ cinsiyetler eşitliğini gerçekleştiremeyişimiz, muasır medeniyetler seviyesine ulaşamayışımız?!

  bir de öyle bir zeka geriliği var ki bu kadında ağzını gözünü yamultarak 'baskın demiyorum egemen diyorum' diyerek sanki kendisini haklı çıkarabilecek bir nüans yakalamış gibi bir hava yaratmaya çalışmış. egemen demek domine eden, üstün olan, baskın olan demek a benim zavallım. o kadar paran var bir sözlük al kendine, evinde bir kütüphane oluştur, özel hoca tut, bir şeyler yap yazık.

  tıpkı beyin ikizi seda sayan gibi bu kadına yıllardır program yaptıran, para kazandıran, böyle bir vasatlıkta emeği geçen herkese yuh!