şükela:  tümü | bugün
  • ben sana bok demem,
    boklar duyar ar eder.
    bir zerren düşse boka,
    onu da murdar eder.

tanrı senin hamurunu
    necasetle yoğurmuş,
    anan seni s.ç.r iken
    yanlışlıkla doğurmuş.

neyzen tevfik
  • elon musk'ın atatürk'e ait olup olmaıdğı belli olmayan yazıya dair, bu arkadaşın attığı twitte paylaştığı linki başından sonuna kadar okudum.

içinde elon musk'ın paylaştığı sözü yalanlayan tek bir satır bile yok.
    (ki bu söz gerçekten atatürk'e ait olmayabilir)
    öyleyse, bu linki niye paylaştın güzel kardeşim? sebebi neydi yani?

paylaştığın linkin içinde "eğer bir gün sözlerin bilimle çelişirse bilimi seçin" sözünün atatürk tarafından söylenmediğine dair tek bir satır yazı olsa "tamam abi adam haklı" deriz, ama şunu paylaşmasının tek sebebi "kudurmasıdır" başka bir şey değil.

edit: belli ki anlatamamışız. anlatalım, elon musk'a "ya elon kardeş her gördüğüne inanmayacaksın. bak biz bu sözün yanlış olduğunu bu url'de anlatmıştık" dediği url'nin tamamını okudum. ve bu sözün yalan olduğuna dair tek satır yazmamışlar. anlatabiliyor muyum? ben sözü atatürk'ün söylemediğini biliyorum, çünkü söylediğine dair hiçbir kanıt yok. ama bu url'deki içerikte buna dair bir bilgi yok. anladınız mı?

anlamadıysanız gerçekten bayılacağım çünkü.

adamın elon musk'a attığı url'de "atatürk söyledi sanılan ama ataütrkün söylemediği sözler" lsitesi var ve bu listede "bir gün sözlerim bilimle çelişirse, bilimi seçin" lafı yok. o zaman bu url'nin, elon musk'ın attığı twitin altında ne işi var?
  • birincisi faşisttir. faşistin türkçüsü kürtçüsü olmaz. aynı bokun laciverti kendisi; hiç öyle solcu, özgürlükçü, azınlık savunucusu falan değil yani.

ikincisi devlet düşmanlığını yabancı fonla yapmaktadır. yani önüne kemiğini atan, tasmasını tutan yabancılardır. twitter’da mükemmel bir analizin yapıldığı thread mevcut, isteyen bulup inceleyebilir. teyitorg’u fonlayanların başka nereleri fonladığı, hangi ülkelere özel fon gittiği, bu parayı alan satılmışların ne bok yediği yeterince kanıt oluşturuyor. yabancı beslemeliği konusunda fetöden bir farkı bulunmuyor kavramsal ve pozisyonel olarak.

üçüncüsü somut olarak terörist eylem güzellemeleri ve devletin bu konuda aldığı önlemleri eleştirileri mevcut. terörle mücadele tarafından sırf bu yüzden alınması gerekiyor.

dördüncüsü somut olarak ülke kurucusuna hakaret edip sonradan sildiği twitler mevcut. bunların da kanıtı var, twitter şirketi aracılığıyla mahkemeler teyit edebilir. atatürk’ü koruma kanununa direkt muhalefet söz konusu.

bu dört ciddi yamuk dışında klasik gerizekalı savunması olan “montaj”dan medet ummuş bokları ortay çıkınca. hakkında işlem başlarsa montajı anana yaparlar yavrum.

son olarak da elon musk’a verdiği cevap sorun teşkil etmemektedir. bağımsız değerlendirince doğru bir bakış açısı. ama diğer olaylarla ve içinde bulunulan koşula bağlı olarak değerlendirince bu adamın amacı ortaya çıkıyor. emperyalist beslemesi olup sosyal medya manüpülasyonlarıyla geçimini sağladığı ortaya çıkmıştır son olayla birlikte.
  • bu ülkenin kurucusuna "mal" diyebilen su katılmamış bir şeref yoksunu, kandil'e yapılan operasyonlarda ölenlerin "sivil" olduğunu düşünebilecek kadar da akli melekelerinden yoksun bir dangalak.

bu belli ki özenle seçilmiş "süzme"yi ingiliz büyükelçiliği 82 milyar fonlayarak teyit.org web sitesini kurduruyor. sen ben gitsen kapısından giremeyiz büyükelçiliğin ama bianet denen lağımda 1 yıllık deneyim haricinde elle tutulan bir gazetecilik birikimi olmayan bu lavuka çat diye 82 milyar verebiliyor. ilginç tabi.... aslında teyit.org çok güzel, çok faydalı bir oluşum gibi gelebilir ilk başta kulağa, ki böyle militanlar değil de gerçekten tarafsız insanlar yapsa o işi kesinlikle de öyle.

böyle besleme militanlar yapınca ne mi oluyor? işlerine gelen haberleri "editöryal" süzgeçlerinden geçirip "doğruluyor" veya "yalanlıyorlar", gerçekten teyide muhtaç ama işlerine gelmeyen haberlerler karşılarına çıktığında üç maymunu oynuyorlar. mesela amed dicle denen soytarının yazdıkları, evrenselde, bianette, birgün'de vs. görülen uydurma haberlerin hiçbiri bu teyit.org'un kapsama alanına girmez. bazen de kapsama alanlarına giren haberlerin %99'unda gerçekten işlerini iyi yaparak insanlara güven verirken, kalan %1 işlerine gelmediği için ancak işlerine gelen kaynaklardan alınan bilgilerle doğrulayıp/yalanlarlar dolayısıyla aktif veya pasif olarak sürekli bir manipüle edilirsiniz. "güvendiğiniz" mecralar tarafından...

21. yüzyılın düşmanı ve savaşma şekilleri her zaman olduğundan daha sinsi maalesef...
  • fazla ciddiye almamak lazım da bakınca tam 2010 tipi bir "liberal" olduğu gözüküyor.

elon musk'ın atatürk'ün sözünü paylaşmasından ne kadar hüzünlendiyse, her okuduğuna inanma demiş ve böylece kendi sitesini teyide muhtaç bırakmıştır.

sonra ne oldu, pkk ile çatışmaları bile kafasına göre yorumlayan birini gördük. kendi emeklerini heba etmiş oldu.

burada bir de atatürkçü rolü yapan pkklı biri adamı savunmuş. artık gülsem mi nedir.

artık herkes atatürkçü.
  • bu adama bakınca 2010 akp`sini görüyorum. hocam o tren kaçtı bidaha dönmez.
  • gayet atatürk düşmanıdır ama atatürk düşmanı olduğunu gösteren şey elon musk'a attığı "internette her gördüğünüze inanmayın - kemal atatürk" twiti değildir.

atatürk düşmanı olarak değerlendirilmesinin nedeni şu twitlerde görülebilir.

https://twitter.com/…sler/status/928947941884284928

https://twitter.com/…sler/status/928948470731411459

https://pbs.twimg.com/media/dorlg14x0aa889j.jpg

o yüzden de şu anda patır patır twit silmektedir.

açıkçası teyit.org'u ilk kurulduğu zamandan beri takip ediyor ve destekliyordum. çünkü ülkenin, bu kadar bilgi kirliliği olan internet dünyasında böyle oluşumlara ihtiyacı var. teyit.org olsun, doğruluk payı olsun, faydalı oluşumlar. uluslararası alanda da "fact check" yapan bir sürü oluşum var ve bunlar desteklenmeli.

zaten burada bir sorun yok.

7 sene önce 9 kasım 2010'da "dokuzu beş gece utanmadan iktisat çalışıyor olacağım, atatürk ölmüş ölmemiş iktisatta bu tarz şeylerle pek işimiz olmuyor da." yazmasında sorun var. bir insan neden böyle bir şeyi belirtme ihtiyacı duyar. "lan çok da umrumuzdaydı senin atatürk'ün ölümünü önemseyip önemsememen. sana zorla atatürk'ü an demedik. git ötede çalış iktisadını." bak şimdi görsem böyle derdim ben buna mesela.

bir de tembellik etmeyin de, şuraya yazılan bakınızlara da bir bakın. adam yazmış, açıklamış. kör gibi "adam bir yanlışı düzeltmiş, hemen atatürk düşmanı ilan edilmiş," diyeceğinize açın bakın: (bkz: #72025013)

pkk destekçisi olması büyük bir hayal kırıklığı ve büyük bir skandal. pkk destekçisi olan birinin de atatürk karşıtı olması şaşırtıcı değil. bir atatürk çıkaramadıkları için "where is u.s. air force?" diye ağlayıp birleşik devletler'e bağlı bir kukla devlet kurmak için bir taraflarını yırtıyorlar zaten.
  • "19 yaşında iken içerisinde bulunduğu ortamdan etkilenerek söylemlerini değiştirmesi normal" denilerek savunulan terör sevici.

kimse kusura bakmasın da 19 yaşına gelip de ünversiteye başlamış bir kişi bu kadar kolay bir şekilde etkilenip 180 derece dönebiliyorsa o kişi ağır maldır, kişiliği oturmamıştır, eziktir.

aynı kampüs ortamında ben de okudum hiç de hakim düşünceden etkilendiğimi hatırlamıyorum. daha 18 yaşımda beni öcalan pankartına tepki gösterdiğim için kazığa oturtacaklardı. etkilensem ben etkilenirdim amk.

göt korkusu demiyorlar da.
  • dincilerle pkk sevicilerin nasıl da aynı yerde buluşabildiğine dair önemli bir örnektir kendisi. her iki kesimin de ülkenin kanserli hücreleri olduğu gerçeği teyit edildi.
  • geçmişte attığı bazı tweetleri gördükten sonra yaptığı işle ilgili daha önce girmiş olduğum güzelleme entrysini sildiğim şahsiyet. bugünden sonra öğrendik ki ilk önce bizim onları teyit etmemiz gerekiyormuş. bu da bize ders olsun.

https://twitter.com/…ygur/status/928963570477490176