şükela:  tümü | bugün soru sor
47 entry daha
 • dark side'ı nihayet görülmüş bünyedir.

  kimliğini gizleyebilseydi furkan bölükbaşı/lord eddard stark çarıklarıyla aramızda cirit atabilirdi. gizlemediği halde gösterdiği cüret elbette akp'nin atatürk düşmanlığına sessiz kalması ve hatta destek göstermesiyle alakalı. dilerim fitne fücur bütün paylaşımları yargıya intikal eder.
 • birincisi faşisttir. faşistin türkçüsü kürtçüsü olmaz. aynı bokun laciverti kendisi; hiç öyle solcu, özgürlükçü, azınlık savunucusu falan değil yani.

  ikincisi devlet düşmanlığını yabancı fonla yapmaktadır. yani önüne kemiğini atan, tasmasını tutan yabancılardır. twitter’da mükemmel bir analizin yapıldığı thread mevcut, isteyen bulup inceleyebilir. teyitorg’u fonlayanların başka nereleri fonladığı, hangi ülkelere özel fon gittiği, bu parayı alan satılmışların ne bok yediği yeterince kanıt oluşturuyor. yabancı beslemeliği konusunda fetöden bir farkı bulunmuyor kavramsal ve pozisyonel olarak.

  üçüncüsü somut olarak terörist eylem güzellemeleri ve devletin bu konuda aldığı önlemleri eleştirileri mevcut. terörle mücadele tarafından sırf bu yüzden alınması gerekiyor.

  dördüncüsü somut olarak ülke kurucusuna hakaret edip sonradan sildiği twitler mevcut. bunların da kanıtı var, twitter şirketi aracılığıyla mahkemeler teyit edebilir. atatürk’ü koruma kanununa direkt muhalefet söz konusu.

  bu dört ciddi yamuk dışında klasik gerizekalı savunması olan “montaj”dan medet ummuş bokları ortay çıkınca. hakkında işlem başlarsa montajı anana yaparlar yavrum.

  son olarak da elon musk’a verdiği cevap sorun teşkil etmemektedir. bağımsız değerlendirince doğru bir bakış açısı. ama diğer olaylarla ve içinde bulunulan koşula bağlı olarak değerlendirince bu adamın amacı ortaya çıkıyor. emperyalist beslemesi olup sosyal medya manüpülasyonlarıyla geçimini sağladığı ortaya çıkmıştır son olayla birlikte.
 • atatürk karın ağrısı sonucunda kendi kendini deşifre etmiş bir başka atatürk düşmanı.

  montaj dersin geçersin. attığı twitlerin montaj mı değil mi diye teyit.org tarafından teyit edilmesini istediğim kişidir ayrıca. *
 • tweetlerinin montaj olduğunu söyleyerek kendini yalanlayan teyitorg kurucusu. bu ve pkk destekçisi editörünun ne olduğu baştan belliydi. 10 kasım ve elon musk sayesinde ortaya çıktı.

  akapeli gazeteciler gibi 'montaj' diye r'ye taktı özetle. liberaller sahip çıksın şimdi diğer vatansiz pkk destekçisi solcularla beraber :))

  böyle böyle öğreneceksiniz atatürk'e saygı duymayı.

  https://twitter.com/…ergi/status/929064759655391233
 • bu adamın elon musk'a verdiği cevabı savunanların gözden kaçırdığı bir nokta var. evet atatürk tam olarak bu sözü etmemiş olabilir(ki bu bu minvale gelen sözleri olduğu ortada), ve evet normal şartlarda sözün var olduğunu iddia eden kişilerin bunu kanıtlaması gerekir. fakat kendisi elon musk'a verdiği cevapta "internette okuduğun her şeye inanma" derken henüz teyit.org'da bu sözün atatürk'e ait olup olmadığını gösteren bir içerik yoktu. yani bu durumda bu şahıs sözün atatürk tarafından söylenmediğini teyit etmeden iddia etmiş oluyor ki bu teyit.org'un kurucusu/editörü olan kişinin bile teyit mekanizmasına riayet etmediğini gösteriyor. teyit etmeden sözün var olmadığını savunan bu şahsın kendi hatasını görmeden elon musk'a "ya mars yolculuğu planlarını inşallah internette okuduklarınla yapmamışsındır" diyerek laf sokma çabası ise tam bir ironi.
 • ya acikcasi teyit org u ilk gunden beri takip ederim, dolayisiyla bu arkadasi da. hatta sozluk'te hakkindaki ilk entrylerde pek guvenmem vs yazan arkadasa mesaj atmistim, ben sevdim nedir sence sikinti diye, pek bi sey dememisti ama bu nedenle aklimin bi kosesinde kalinca biraz daha yakin takip etmistim.

  once teyit org'un manipulatif ve kripto akpli olabilecegini dusundum, ara sira (dunku ataturk paylasimi gibi, yani o soz ataturk'e ait degil vs gibi) can sikan seyler paylassa da genellikle derli toplu mantikli seyler paylasiyordu, acikcasi biraz on yargili baksam da pek bir acik gormedim.

  eski paylasimlari konusunda ben de hem
  hassasim hem de takintili. cunku acilim, syn ocalan, pekeke vb soylemlerin hemen her camiada prim yaptigi 2010-2011'de bunlara su gunlerden bile fazla sinir oluyordum, haksiz olduklarini ve taraf, islamci, bunlara kuyruk ozenti solcu tayfanin elele boka gittigini bilerek deliriyordum, atakan da o donem bir sekilde bahsettigim bu tayfadaymis ama kimler degildi ki bu tayfadan, yani tabii hala kiziyorum ama adam internetten is yapiyor, bizim halkimiz da malum, linc soz konusu olunca abartabiliyor. ya uzun lafin kisasi ben de cok kizdim vs ama yillar gecmis, bu bir, ikincisi bu bombos ve hasta fikirlerini yaklasimlarini isine yansittigi ve manipulasyon yaptigi yonunde de henuz net bir tespitim yok bu da iki. "lincin dozaji" diye bir kavram olamaz elbette ama linc ederken bile biraz makul olmak lazim sanki.

  heee ama bak simdi... gelelim o igrenc aktroller gibi yazdigin kemal (m harfi buyuk) tivitine... atakan senin o tiviti atan elini alirim... neyse, boyle igrenc bir tivit gercekten bakisimi geri donulmez sekilde degistirdi sana karsi.

  ne diyelim selamatle afacan kardes. gozumuz yine yaptigin islerde olur, teyit org tehlikeli olabilecek bir proje, asil linci bu olusum uzerinden bir operasyon yaparsa yemesi lazim, 6 sene once kendince marjinal tivitler atti diye degil.
 • mustafa kemal atatürk 'e ucuz kelime oyunlarıyla mal diyen teyid.org kurucusu.

  bununla yetinmeyip devletin de kandilde sivilleri öldürdüğünü söylemiş.

  ulan bu ülkenin kurucusuna hakaret edersin, mevcut devleti sivilleri öldürmekle suçlarsın. bi doğru sensin değil mi?

  ondan sonra ben yazmadım kuzenim yazmış bunlar montaj.

  bi gün öyle bir montaj yapacaklar ki herkes izleyecek.
 • adıma paylaşılan tivit'lerin bazıları montaj bazıları da takip ettiğim eylemlerdeki sloganların aktarımı demiş ve sorunlu bulduklarını silmiş. sorunlu bulduğu tivit'leri teyit etseydi de biz de bilseydik hangisi montaj, hangisi kendi görüşleri. düsturu doğru bilgi olan bir sitenin kurucusu için bu açıklama komik.
 • elon musk’ın atatürk’ün sözünü alıntılayarak attığı twite yaptığı yorumlarla eleştiri oklarının hedefi olmuş kaynak göstermeden sözlerin doğruluğu tartışılır diyen fakat bu doğru değil şu doğru değil derken bile kaynak gösteremeyen kendi kendini yalanlayabilme yeteneğine sahip eskiden atmış olduğu twitleri gün yüzüne çıkınca pkk sempatizanı olduğu anlaşılan teyit.org adlı sitenin editörü.
 • dincilerle pkk sevicilerin nasıl da aynı yerde buluşabildiğine dair önemli bir örnektir kendisi. her iki kesimin de ülkenin kanserli hücreleri olduğu gerçeği teyit edildi.
9 entry daha