şükela:  tümü | bugün
57 entry daha
  • bu ülkenin kurucusuna "mal" diyebilen su katılmamış bir şeref yoksunu, kandil'e yapılan operasyonlarda ölenlerin "sivil" olduğunu düşünebilecek kadar da akli melekelerinden yoksun bir dangalak.

bu belli ki özenle seçilmiş "süzme"yi ingiliz büyükelçiliği 82 milyar fonlayarak teyit.org web sitesini kurduruyor. sen ben gitsen kapısından giremeyiz büyükelçiliğin ama bianet denen lağımda 1 yıllık deneyim haricinde elle tutulan bir gazetecilik birikimi olmayan bu lavuka çat diye 82 milyar verebiliyor. ilginç tabi.... aslında teyit.org çok güzel, çok faydalı bir oluşum gibi gelebilir ilk başta kulağa, ki böyle militanlar değil de gerçekten tarafsız insanlar yapsa o işi kesinlikle de öyle.

böyle besleme militanlar yapınca ne mi oluyor? işlerine gelen haberleri "editöryal" süzgeçlerinden geçirip "doğruluyor" veya "yalanlıyorlar", gerçekten teyide muhtaç ama işlerine gelmeyen haberlerler karşılarına çıktığında üç maymunu oynuyorlar. mesela amed dicle denen soytarının yazdıkları, evrenselde, bianette, birgün'de vs. görülen uydurma haberlerin hiçbiri bu teyit.org'un kapsama alanına girmez. bazen de kapsama alanlarına giren haberlerin %99'unda gerçekten işlerini iyi yaparak insanlara güven verirken, kalan %1 işlerine gelmediği için ancak işlerine gelen kaynaklardan alınan bilgilerle doğrulayıp/yalanlarlar dolayısıyla aktif veya pasif olarak sürekli bir manipüle edilirsiniz. "güvendiğiniz" mecralar tarafından...

21. yüzyılın düşmanı ve savaşma şekilleri her zaman olduğundan daha sinsi maalesef...
  • dark side'ı nihayet görülmüş bünyedir.

kimliğini gizleyebilseydi furkan bölükbaşı/lord eddard stark çarıklarıyla aramızda cirit atabilirdi. gizlemediği halde gösterdiği cüret elbette akp'nin atatürk düşmanlığına sessiz kalması ve hatta destek göstermesiyle alakalı. dilerim fitne fücur bütün paylaşımları yargıya intikal eder.
  • birincisi faşisttir. faşistin türkçüsü kürtçüsü olmaz. aynı bokun laciverti kendisi; hiç öyle solcu, özgürlükçü, azınlık savunucusu falan değil yani.

ikincisi devlet düşmanlığını yabancı fonla yapmaktadır. yani önüne kemiğini atan, tasmasını tutan yabancılardır. twitter’da mükemmel bir analizin yapıldığı thread mevcut, isteyen bulup inceleyebilir. teyitorg’u fonlayanların başka nereleri fonladığı, hangi ülkelere özel fon gittiği, bu parayı alan satılmışların ne bok yediği yeterince kanıt oluşturuyor. yabancı beslemeliği konusunda fetöden bir farkı bulunmuyor kavramsal ve pozisyonel olarak.

üçüncüsü somut olarak terörist eylem güzellemeleri ve devletin bu konuda aldığı önlemleri eleştirileri mevcut. terörle mücadele tarafından sırf bu yüzden alınması gerekiyor.

dördüncüsü somut olarak ülke kurucusuna hakaret edip sonradan sildiği twitler mevcut. bunların da kanıtı var, twitter şirketi aracılığıyla mahkemeler teyit edebilir. atatürk’ü koruma kanununa direkt muhalefet söz konusu.

bu dört ciddi yamuk dışında klasik gerizekalı savunması olan “montaj”dan medet ummuş bokları ortay çıkınca. hakkında işlem başlarsa montajı anana yaparlar yavrum.

son olarak da elon musk’a verdiği cevap sorun teşkil etmemektedir. bağımsız değerlendirince doğru bir bakış açısı. ama diğer olaylarla ve içinde bulunulan koşula bağlı olarak değerlendirince bu adamın amacı ortaya çıkıyor. emperyalist beslemesi olup sosyal medya manüpülasyonlarıyla geçimini sağladığı ortaya çıkmıştır son olayla birlikte.
  • atatürk karın ağrısı sonucunda kendi kendini deşifre etmiş bir başka atatürk düşmanı.

montaj dersin geçersin. attığı twitlerin montaj mı değil mi diye teyit.org tarafından teyit edilmesini istediğim kişidir ayrıca. *
  • tweetlerinin montaj olduğunu söyleyerek kendini yalanlayan teyitorg kurucusu. bu ve pkk destekçisi editörünun ne olduğu baştan belliydi. 10 kasım ve elon musk sayesinde ortaya çıktı.

akapeli gazeteciler gibi 'montaj' diye r'ye taktı özetle. liberaller sahip çıksın şimdi diğer vatansiz pkk destekçisi solcularla beraber :))

böyle böyle öğreneceksiniz atatürk'e saygı duymayı.

https://twitter.com/…ergi/status/929064759655391233
  • bu adamın elon musk'a verdiği cevabı savunanların gözden kaçırdığı bir nokta var. evet atatürk tam olarak bu sözü etmemiş olabilir(ki bu bu minvale gelen sözleri olduğu ortada), ve evet normal şartlarda sözün var olduğunu iddia eden kişilerin bunu kanıtlaması gerekir. fakat kendisi elon musk'a verdiği cevapta "internette okuduğun her şeye inanma" derken henüz teyit.org'da bu sözün atatürk'e ait olup olmadığını gösteren bir içerik yoktu. yani bu durumda bu şahıs sözün atatürk tarafından söylenmediğini teyit etmeden iddia etmiş oluyor ki bu teyit.org'un kurucusu/editörü olan kişinin bile teyit mekanizmasına riayet etmediğini gösteriyor. teyit etmeden sözün var olmadığını savunan bu şahsın kendi hatasını görmeden elon musk'a "ya mars yolculuğu planlarını inşallah internette okuduklarınla yapmamışsındır" diyerek laf sokma çabası ise tam bir ironi.
  • kendisini ankara'da üniversiteden alt dönemim olarak tanıyorum. muhabbetimiz hiç olmadı ancak okulda az çok popüler biriydi. hafif egoist, kariyerist bir tip gibi duruyordu ve çoğu kimsenin de bundan dolayı kendisinden pek hazzetmediğini düşünüyorum, ben de kendisini itici bulurdum.

ancak şöyle bir şey var dostlar.

adamın 19 yaşında yazdığı şeyleri 7 sene sonra "sen pkklısın" demeye getirip fetöcülüğe bağlamak, hatta orospu çocuğu demek büyük bir ayıptır. sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla çocuk egeli ve türk, annesi de sürekli türk bayrağı ve atatürk paylaşımları yapan ulusalcı/vatansever biri olarak gözüküyor. bilmeyenler için ankara siyasal ortamını anlatayım. 2010-11 yıllarında ankara siyasal, kürtçülüğün ve sol-liberal unsurların kantinden örgütlerden hocalara derslere kadar her yerde üstün olduğu, geride kalan bütün düşünceleri/örgütleri ezdiği, etkisini sonuna hissettiği zehirli bir ortamdı. 19 yaşında bir genç olarak girdiği bu ortamda bu söylemlerin etkisinde kalması normal, ben de kalmıştım. inanın bana okulda o ortamda 1-2 sene daha kalan öğrenci, pkk'yı asla sempatik bulmaz, okuldaki kürt hareketi yanlısı örgütlerden de nefret ederdi. nitekim çocuğun da o tweet'leri en çok 2011'e kadar gitmiş. bir de sayın öcalan yazdığı tweet var 2013'te, o da zaten retweet. kemal'in m'sini büyük yazacak kadar salak olacağını da düşünmüyorum, paylaşılan tweet'leri arasında montaj gibi duran bir tek o duruyordu. kendisinden hazzetmiyorum, ancak bu linci ve ailesine kadar edilen küfürleri gördükçe çok üzüldüm. lütfen insanların hata yaptıklarını, geçmişlerinde yapmış olabileceklerini anlayın ve insanların ailelerinin olduğunu unutmayın.
  • ya acikcasi teyit org u ilk gunden beri takip ederim, dolayisiyla bu arkadasi da. hatta sozluk'te hakkindaki ilk entrylerde pek guvenmem vs yazan arkadasa mesaj atmistim, ben sevdim nedir sence sikinti diye, pek bi sey dememisti ama bu nedenle aklimin bi kosesinde kalinca biraz daha yakin takip etmistim.

once teyit org'un manipulatif ve kripto akpli olabilecegini dusundum, ara sira (dunku ataturk paylasimi gibi, yani o soz ataturk'e ait degil vs gibi) can sikan seyler paylassa da genellikle derli toplu mantikli seyler paylasiyordu, acikcasi biraz on yargili baksam da pek bir acik gormedim.

eski paylasimlari konusunda ben de hem
    hassasim hem de takintili. cunku acilim, syn ocalan, pekeke vb soylemlerin hemen her camiada prim yaptigi 2010-2011'de bunlara su gunlerden bile fazla sinir oluyordum, haksiz olduklarini ve taraf, islamci, bunlara kuyruk ozenti solcu tayfanin elele boka gittigini bilerek deliriyordum, atakan da o donem bir sekilde bahsettigim bu tayfadaymis ama kimler degildi ki bu tayfadan, yani tabii hala kiziyorum ama adam internetten is yapiyor, bizim halkimiz da malum, linc soz konusu olunca abartabiliyor. ya uzun lafin kisasi ben de cok kizdim vs ama yillar gecmis, bu bir, ikincisi bu bombos ve hasta fikirlerini yaklasimlarini isine yansittigi ve manipulasyon yaptigi yonunde de henuz net bir tespitim yok bu da iki. "lincin dozaji" diye bir kavram olamaz elbette ama linc ederken bile biraz makul olmak lazim sanki.

heee ama bak simdi... gelelim o igrenc aktroller gibi yazdigin kemal (m harfi buyuk) tivitine... atakan senin o tiviti atan elini alirim... neyse, boyle igrenc bir tivit gercekten bakisimi geri donulmez sekilde degistirdi sana karsi.

ne diyelim selamatle afacan kardes. gozumuz yine yaptigin islerde olur, teyit org tehlikeli olabilecek bir proje, asil linci bu olusum uzerinden bir operasyon yaparsa yemesi lazim, 6 sene once kendince marjinal tivitler atti diye degil.
  • "19 yaşında iken içerisinde bulunduğu ortamdan etkilenerek söylemlerini değiştirmesi normal" denilerek savunulan terör sevici.

kimse kusura bakmasın da 19 yaşına gelip de ünversiteye başlamış bir kişi bu kadar kolay bir şekilde etkilenip 180 derece dönebiliyorsa o kişi ağır maldır, kişiliği oturmamıştır, eziktir.

aynı kampüs ortamında ben de okudum hiç de hakim düşünceden etkilendiğimi hatırlamıyorum. daha 18 yaşımda beni öcalan pankartına tepki gösterdiğim için kazığa oturtacaklardı. etkilensem ben etkilenirdim amk.

göt korkusu demiyorlar da.
  • atatürk'e mal demiş şahıs. ondan sonra da sözde bir özür twiti ve "montaj" yalanına başvurması güldürmedi değil. bari söylediğinin arkasında dur ve teyitçi bey, ayıp oluyor.
14 entry daha