şükela:  tümü | bugün
  • suriyelileri aklama paklama sözcüsü. akp yolunu açık etsin, bizden uzak olsun..
  • açık açık yazacak cesareti olmadığından güya espirili bir dille atamızın sözlerini değersizleştirmeye çalışan atatürk düşmanı kürtçü

twit

edit: sabah eski twitlerini araştırmaya vakit bulamamıştım arkadaşlar sağolsun bütün pisliklerini göz önüne sermişler.

şaşırdık mı tabiki hayır şu yaşıma kadar atatürkü eleştirmeye cüret edan aklı başında bir adam görmedim zaten bu tipleri azıcık araştırınca ortaya ya kürtçü ya yobaz yada kanı bozuk şarlatan biri olduğu çıkıyor bunlar babadan oğula nesil galiba.
  • ben sana bok demem,
    boklar duyar ar eder.
    bir zerren düşse boka,
    onu da murdar eder.

tanrı senin hamurunu
    necasetle yoğurmuş,
    anan seni s.ç.r iken
    yanlışlıkla doğurmuş.

neyzen tevfik
  • çoook şükür. çooook şükür ki bir konuda daha yanılmadık.
    teyit.org denen oluşumun en başından beri tamamne yanlı, taraflı ve manipülatif olduğunu tekrar tekrar söylüyorduk da kimseyi inandıramıyorduk.

kendisi teyit.org ekibinden veya kurucularındanmış.

(bkz: teyitorg/@whatdreamsnevercome)
  • doğruları yazmıştır.

elon musk'ın atatürk'e ait olduğu şüpheli ve hiçbir kaynakta geçmeyen bir sözü paylaşmasına karşı tweet atmıştır. bu onun şeriatçı olduğunu göstermez.

ben de söz konusu sözleri gerçekten de söylenmiş zannediyordum. ancak hiçbir kaynaktan teyit edemedim. varsa kaynağı olan, söylesin.

atatürk'ün gerçekten söylediği söz şudur, ve teyitlidir:

“ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. benim manevi mirasım ilim ve akıldır. benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.”
  • elon musk'ın atatürk'e ait olup olmaıdğı belli olmayan yazıya dair, bu arkadaşın attığı twitte paylaştığı linki başından sonuna kadar okudum.

içinde elon musk'ın paylaştığı sözü yalanlayan tek bir satır bile yok.
    (ki bu söz gerçekten atatürk'e ait olmayabilir)
    öyleyse, bu linki niye paylaştın güzel kardeşim? sebebi neydi yani?

paylaştığın linkin içinde "eğer bir gün sözlerin bilimle çelişirse bilimi seçin" sözünün atatürk tarafından söylenmediğine dair tek bir satır yazı olsa "tamam abi adam haklı" deriz, ama şunu paylaşmasının tek sebebi "kudurmasıdır" başka bir şey değil.

edit: belli ki anlatamamışız. anlatalım, elon musk'a "ya elon kardeş her gördüğüne inanmayacaksın. bak biz bu sözün yanlış olduğunu bu url'de anlatmıştık" dediği url'nin tamamını okudum. ve bu sözün yalan olduğuna dair tek satır yazmamışlar. anlatabiliyor muyum? ben sözü atatürk'ün söylemediğini biliyorum, çünkü söylediğine dair hiçbir kanıt yok. ama bu url'deki içerikte buna dair bir bilgi yok. anladınız mı?

anlamadıysanız gerçekten bayılacağım çünkü.

adamın elon musk'a attığı url'de "atatürk söyledi sanılan ama ataütrkün söylemediği sözler" lsitesi var ve bu listede "bir gün sözlerim bilimle çelişirse, bilimi seçin" lafı yok. o zaman bu url'nin, elon musk'ın attığı twitin altında ne işi var?
  • kısaca; bu taraflı adamın "teyit.org" projesine başından beri güvenmiyordum zaten. bu saatten sonra da güvenme ihtimalim yok.

teyit.org sadece bu ve bu gibi adamların, kendilerine muhalif sözleri yalanlayarak kendi görüşlerinde olan sözlere karşı üç maymunu oynadığı, manipülasyon yaptığı bir sitedir benim gözümde. en başından beri söylüyordum, bundan sonra içim çok daha rahat bir şekilde de söylemeyi sürdüreceğim.
  • uzun zamandır teyit.org ve kendisini takip ediyorum sağ sol demeden yalana yalan yanlışa yanlış dediklerini gördüm hatta sayelerinde bir çok konuda aydınlandım sözü atatürk dememiş demesi atatürk düşmanı olduğu anlamına nasıl geliyor onu anlamıyorum? adam gazeteci! gazeteciler içeri alınıyor özgürlük yok diyenler atatürk hakkında en ufak bir şey yazan gazeteciye saldırıyor :) gazetecilere özgürlük araştırsın yazsın çizsinler bir bırakın rahat ...
  • birileri şöyle bir şey yazmış: ""eğer bir gün sözlerim bilimle çelişirse bilimi seçin" sözünün atatürk tarafından söylenmediğine dair tek bir satır yazı olsa "tamam abi adam haklı" deriz."

sakince inceleyelim:
    1) olmayan şeyin belgesi olur mu? bir şeyin yalan olduğuna dair belge mi istiyorsunuz?

2) bir tane blog açıp bu söz atatürk'e ait değil yazsalar ikna olacak mısınız? yapılmışı var zira: http://www.gencyazi.com/…ozu-yoktur-guzel-kardesim/

3) doğrusu sizin bir kitap, söyleşi, anı, ses kaydı vb. ortaya koyup "evet bu atatürk"'ün demenizdir. siz bu sözü nereden okudunuz, internet forumlarından mı? kaynağın çok güzelmiş güle güle kullan.

velhasılı... eskiden insanlar alıntıladığı söze kaynak gösterirdi, şimdiyse kaynak göstermeden yapılan alıntılar eleştirildiğinde "beğenmiyorsan olmadığını ispatla" deniyor.
  • şurada "demirtaş'ta peygamber sabrı var hakkaten" demişsin.

yalnız şunu ve şunu teyit edemedim mehmet, sanırım kaynaktan silinmiş.

sabır, yıllardır şurada olduğu gibi "pekeke bir terör örgütü değildir" diyen demirtaş'ta değil, türk milletindedir mehmet. iyi teyitler.

edit: bir insanın hata yaptığını düşünüyorsak üslubunca eleştirebiliriz, hata olarak düşündüğümüz eylemin içeriğine göre yerden yere de vurabiliriz; yetişkin her birey yazıp çizdiğinin sorumluluğunu üstlenmek durumunda. ancak ne olursa olsun anneye kötü söz söylemek tasvip edilecek bir şey değil. etmeyin...