şükela:  tümü | bugün
 • ben sana bok demem,
  boklar duyar ar eder.
  bir zerren düşse boka,
  onu da murdar eder.

  tanrı senin hamurunu
  necasetle yoğurmuş,
  anan seni s.ç.r iken
  yanlışlıkla doğurmuş.

  neyzen tevfik
 • çoook şükür. çooook şükür ki bir konuda daha yanılmadık.
  teyit.org denen oluşumun en başından beri tamamne yanlı, taraflı ve manipülatif olduğunu tekrar tekrar söylüyorduk da kimseyi inandıramıyorduk.

  kendisi teyit.org ekibinden veya kurucularındanmış.

  (bkz: teyitorg/@whatdreamsnevercome)
 • elon musk'ın atatürk'e ait olup olmaıdğı belli olmayan yazıya dair, bu arkadaşın attığı twitte paylaştığı linki başından sonuna kadar okudum.

  içinde elon musk'ın paylaştığı sözü yalanlayan tek bir satır bile yok.
  (ki bu söz gerçekten atatürk'e ait olmayabilir)
  öyleyse, bu linki niye paylaştın güzel kardeşim? sebebi neydi yani?

  paylaştığın linkin içinde "eğer bir gün sözlerin bilimle çelişirse bilimi seçin" sözünün atatürk tarafından söylenmediğine dair tek bir satır yazı olsa "tamam abi adam haklı" deriz, ama şunu paylaşmasının tek sebebi "kudurmasıdır" başka bir şey değil.

  edit: belli ki anlatamamışız. anlatalım, elon musk'a "ya elon kardeş her gördüğüne inanmayacaksın. bak biz bu sözün yanlış olduğunu bu url'de anlatmıştık" dediği url'nin tamamını okudum. ve bu sözün yalan olduğuna dair tek satır yazmamışlar. anlatabiliyor muyum? ben sözü atatürk'ün söylemediğini biliyorum, çünkü söylediğine dair hiçbir kanıt yok. ama bu url'deki içerikte buna dair bir bilgi yok. anladınız mı?

  anlamadıysanız gerçekten bayılacağım çünkü.

  adamın elon musk'a attığı url'de "atatürk söyledi sanılan ama ataütrkün söylemediği sözler" lsitesi var ve bu listede "bir gün sözlerim bilimle çelişirse, bilimi seçin" lafı yok. o zaman bu url'nin, elon musk'ın attığı twitin altında ne işi var?
 • kısaca; bu taraflı adamın "teyit.org" projesine başından beri güvenmiyordum zaten. bu saatten sonra da güvenme ihtimalim yok.

  teyit.org sadece bu ve bu gibi adamların, kendilerine muhalif sözleri yalanlayarak kendi görüşlerinde olan sözlere karşı üç maymunu oynadığı, manipülasyon yaptığı bir sitedir benim gözümde. en başından beri söylüyordum, bundan sonra içim çok daha rahat bir şekilde de söylemeyi sürdüreceğim.
 • birileri şöyle bir şey yazmış: ""eğer bir gün sözlerim bilimle çelişirse bilimi seçin" sözünün atatürk tarafından söylenmediğine dair tek bir satır yazı olsa "tamam abi adam haklı" deriz."

  sakince inceleyelim:
  1) olmayan şeyin belgesi olur mu? bir şeyin yalan olduğuna dair belge mi istiyorsunuz?

  2) bir tane blog açıp bu söz atatürk'e ait değil yazsalar ikna olacak mısınız? yapılmışı var zira: http://www.gencyazi.com/…ozu-yoktur-guzel-kardesim/

  3) doğrusu sizin bir kitap, söyleşi, anı, ses kaydı vb. ortaya koyup "evet bu atatürk"'ün demenizdir. siz bu sözü nereden okudunuz, internet forumlarından mı? kaynağın çok güzelmiş güle güle kullan.

  velhasılı... eskiden insanlar alıntıladığı söze kaynak gösterirdi, şimdiyse kaynak göstermeden yapılan alıntılar eleştirildiğinde "beğenmiyorsan olmadığını ispatla" deniyor.
 • şurada "demirtaş'ta peygamber sabrı var hakkaten" demişsin.

  yalnız şunu ve şunu teyit edemedim mehmet, sanırım kaynaktan silinmiş.

  sabır, yıllardır şurada olduğu gibi "pekeke bir terör örgütü değildir" diyen demirtaş'ta değil, türk milletindedir mehmet. iyi teyitler.

  edit: bir insanın hata yaptığını düşünüyorsak üslubunca eleştirebiliriz, hata olarak düşündüğümüz eylemin içeriğine göre yerden yere de vurabiliriz; yetişkin her birey yazıp çizdiğinin sorumluluğunu üstlenmek durumunda. ancak ne olursa olsun anneye kötü söz söylemek tasvip edilecek bir şey değil. etmeyin...
 • bu adama bakınca 2010 akp`sini görüyorum. hocam o tren kaçtı bidaha dönmez.
 • boşuna oksijenimizi israf eden şahıs. aslında beynine oksijen gittiğini de pek sanmıyorum.
 • sevmiyorum bu tarz liberalliği reklam amaçlı gevşekliği işte gıcık oluyorum.
 • içeriğinde pkk söylemi içeren twitleri olan teyit.org kurucusu.

  (bkz: #72025013)