şükela:  tümü | bugün soru sor
 • teyit.org ve benzeri siteleri sağa sola oraya buraya çekme çabaları bir bitmedi. bu tip siteler taraf tutmaz, ya da tutmamalı, bağlı olmak zorunda oldukları tek bir şey var, o da doğruyu bulmak. bunu yaptığı sürece tabi ki birtakım zevatların tepkisini çekecek.

  adam ne yapmış, bak kardeşim, o sözün atatürk'e ait olup olmadığını bilmiyoruz, hiçbir kaynaktan doğrulayamadık demiş. sen bu çabayı takdir edeceğine gidip adama bok atıyorsun, saçma sapan iftiralarda bulunuyorsun. yok neymiş zaten teyit.org'a güvenmezmiş, yok yanlı bir oluşummuş.

  yaptığı çalışmalarda bir manipülasyon, yanlış yönlendirme görüyorsan çıkar ortaya, göster, ben de destekleyeyim seni. yok şunu neden yapmadı diyorsan da buyur sen yap madem. anca sallayın amk boş keseden.

  https://teyit.org/…-edilen-sozler-nasil-dogrulanir/
 • twitlerini ışık hızında silen pkk destekçisi şahsiyet(siz).
 • kendisi tvit siliyorsa, silmeden evvel teyit.link üzerinden görüntüsü alınabilir :)
 • başlığa bugün girilenleri okursanız bu ülkenin temel sorununu anlarsınız; bir hatayı düzelttiğiniz ya da eleştirdiğiniz zaman insanlar sizi direkt olarak o fikrin/cümlenin karşısındaki grupta konumlandırıyor.

  adam bir yanlışı esprili bir biçimde düzeltmiş, ne akp'li olması kalmış ne atatürk düşmanı olması. kaldı ki öyle bile olsa (olabilir de, neden olmasın?) bunun yazdığı şey ile bir alakası yok. adamın işi bilgi doğrulamak ve bunu yapıyor. yaptığı için de aptalca eleştiriliyor. işte bu yüzden bu ülke hiçbir zaman bir adım bile ileri gidemeyecek. ülkenin büyük kısmı geri zekalılardan oluşuyor çünkü.

  sonra da vay efendim bizi neden bu adamlar yönetiyor, e bir dön bak bakalım kendine sen neyi hak ediyorsun?
 • gayet atatürk düşmanıdır ama atatürk düşmanı olduğunu gösteren şey elon musk'a attığı "internette her gördüğünüze inanmayın - kemal atatürk" twiti değildir.

  atatürk düşmanı olarak değerlendirilmesinin nedeni şu twitlerde görülebilir.

  https://twitter.com/…sler/status/928947941884284928

  https://twitter.com/…sler/status/928948470731411459

  https://pbs.twimg.com/media/dorlg14x0aa889j.jpg

  o yüzden de şu anda patır patır twit silmektedir.

  açıkçası teyit.org'u ilk kurulduğu zamandan beri takip ediyor ve destekliyordum. çünkü ülkenin, bu kadar bilgi kirliliği olan internet dünyasında böyle oluşumlara ihtiyacı var. teyit.org olsun, doğruluk payı olsun, faydalı oluşumlar. uluslararası alanda da "fact check" yapan bir sürü oluşum var ve bunlar desteklenmeli.

  zaten burada bir sorun yok.

  7 sene önce 9 kasım 2010'da "dokuzu beş gece utanmadan iktisat çalışıyor olacağım, atatürk ölmüş ölmemiş iktisatta bu tarz şeylerle pek işimiz olmuyor da." yazmasında sorun var. bir insan neden böyle bir şeyi belirtme ihtiyacı duyar. "lan çok da umrumuzdaydı senin atatürk'ün ölümünü önemseyip önemsememen. sana zorla atatürk'ü an demedik. git ötede çalış iktisadını." bak şimdi görsem böyle derdim ben buna mesela.

  bir de tembellik etmeyin de, şuraya yazılan bakınızlara da bir bakın. adam yazmış, açıklamış. kör gibi "adam bir yanlışı düzeltmiş, hemen atatürk düşmanı ilan edilmiş," diyeceğinize açın bakın: (bkz: #72025013)

  pkk destekçisi olması büyük bir hayal kırıklığı ve büyük bir skandal. pkk destekçisi olan birinin de atatürk karşıtı olması şaşırtıcı değil. bir atatürk çıkaramadıkları için "where is u.s. air force?" diye ağlayıp birleşik devletler'e bağlı bir kukla devlet kurmak için bir taraflarını yırtıyorlar zaten.
 • elon musk'un tweetinin altına yazdıklarından değil, işin içine atatürk'ü de katarak aşağılayıcı tavrı ve kurucusu/ editörü olduğu teyitorg'un yanlı tavrından dolayı milletin artık bıktığı insandır. adamın terör örgütü pkk'yı övdüğü, atatürk ile ilgili daha önce yazdığı tweetler, türkiye cumhuriyetini kötülediği, bebek katili öcalan'a 'sayın öcalan' dediği için şu an insanlar kızıyor. tweetlerini silsin bakalım, sitesi de kendi kendine teyit eder. pkk'lılarla ve çakma solcularla, liboşlarla başarılar dileriz.

  zaten yanlı olduklarını biliyordum da, bu kadar yanlı davranacağını düşünmemiştim. kendini ele verdi özetle. biz sizi uyarıyoruz. pkk destekçisi adamı ve oluşumunu takip edip, etmemek sizin elinizde.

  (bkz: #72025474)
 • kurdugu teyitorg'un artik kendi objektifligi kalmadi sayesinde. sil o sayin öcalan ve pkk tweetlerini sonra 'dogru degil' diye teyit ettir sitenden mehmet :)) nasilsa inanan var haha.
 • fazla ciddiye almamak lazım da bakınca tam 2010 tipi bir "liberal" olduğu gözüküyor.

  elon musk'ın atatürk'ün sözünü paylaşmasından ne kadar hüzünlendiyse, her okuduğuna inanma demiş ve böylece kendi sitesini teyide muhtaç bırakmıştır.

  sonra ne oldu, pkk ile çatışmaları bile kafasına göre yorumlayan birini gördük. kendi emeklerini heba etmiş oldu.

  burada bir de atatürkçü rolü yapan pkklı biri adamı savunmuş. artık gülsem mi nedir.

  artık herkes atatürkçü.