• milliyetçi hareket partisi'nin seçim kampanyalarını seslendiren usta seslendirmeci.

o diil de; geçen taksim'de yanımdan geçti telefonuyla konuşurken. tam yanımdayken de konuşsa da o büyülü sesi canlı duysam diye içimden geçirmiştim ki; ''1500-2000 lira arası bulursan al.'' dedi, bozuldu o uhrevi ortam.

bu mu düşecekti hissemize?!
  • hangisi olduğunu duymamış olmamla birlikte 4 mart sabahı izmir'de belki yerel belki yurtçapında yayın yapan bir radyoda klasik musıki eserlerini takdim etmiş, bir kez daha hayran bırakmıştır kendine. öyle ki o davudi sesi, bana kendi sesimden daha aşina gelmektedir. bu yüzden, oğuz atay'ın demiryolu hikayecileri-bir rüya adlı eserini o'nun sesinden yüzlerce kez dinlediğim hâlde sıkılma emaresi göstermem. yunus emre belgeseli'nin mihenk taşı olduğunda sesi, işten güçten kalmak pahasına ekran karşısına mıhlanırım. öyle güzel "derdim vardır, inilerim" der ki.
  • [http://www.seslekitap.com/ http://www.seslekitap.com/] projesinde yorumu ve sanat yönetmenliğini konuşturan üstad.

sesle kitap nedir?

edebi ya da edebi olmayan bir yazılı metnin, aslında hiç bir değişiklik yapmadan bir yorumcu, okuyucu tarafından profesyonel stüdyo ortamında seslendirilerek kaydedilmesi ve gerek duyuluyorsa dinlenerek takibini kolaylaştırmak amacıyla müzik ve efekt gibi unsurlarla da desteklenerek cd, mp3 çalar ya da internet gibi medyalarda kitap okuyucusuna arz edilmiş halidir.
  • en güzel sesli belgesel anlatıcısı.
  • ankara devlet tiyatrosu oyunlarından hüzzam'da seslendirme yapanlar arasında olan muhteşem sesli sanatçı. mütemadiyen görmek istiyoruz kendisini.
  • on parmakta on marifet;
    1968 doğumlu.
    gazi üniversitesi maliye meslek yüksek okulu mezunu,
    oluşum tiyatrosu oyuncusu,
    çağdaş divriği gazetesi muhabiri,
    amatör fotoğrafçı,
    istanbul divriği kültür derneği yönetim kurulu üyesi
    idi.
  • trt'de yayınlanan havada bulut isimli sait faik öyküleri derlemesi dizide de oynamıştır. trt2 de yayınlanan eskici isimli belgeselin de sunucusudur. karizmatik davudi ses tonu nedeniyle aynı zamanda aranılan bir seslendirmecidir. seslendirdiği bir çok dizi ve film karakteri arasında ilk akla* gelenler battlestar galacticadaki tigh** ve seaquestteki kaptan nathan bridger*'dır. birçok trt belgeselinde de seslendirmeye imza atmıştır
  • tip olarak andırsa da oğuz atay'la arasında bir akrabalık yoktur.
  • trt belgesellerinden tanidigim ses, kim oldugunu bugun tespit ettim. ne trt nin agdali tavri ile anlatir, ne tiyatrocu oldugunu kulaginiza sokar. hatta bazen sesi nedeniyle kendinizi belgeseli izlerken bulursunuz. sonraki kanallardaki seslerin hepsi kulaginizi tirmalar.
  • şu sıralar ankara sanat tiyatrosu'nda halktan biri oyununda mahir ipek ile döktürmektedir.
hesabın var mı? giriş yap