şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun süre koma denge azadi grubunda yer almış, grubun yaşadığı çalkantılı dönemden sonra gruptan ayrılarak kariyerine solo albümle devam etmiş, diyarbakırlı müzisyen. lizge müzikten 2003 yılında çıkmış "jahr: stranen be zeman u be ziman" adında enfes bir albümü vardır. müzisyenliğinin yanında mimarlık eğitimi almış olup mimarlığı da hala sürdürmektedir. kürt müziğinin son yıllarda çıkardığı en iyi seslerdendir. bazı çevreler tarafından ciwan haco nun tahtına aday gösterilmektedir. sesi ve yaptığı müzik hakkında ufak bir bilgi sahibi olmak için; `
  http://www.youtube.com/watch?v=i-ewz2xf9yi
 • ergani kökenli olup kurmanci, zazaki, türkçe dillerinin bir arada konuşulduğu bir aile ortamı ve kafkaslardan gelen türkmen, batmanlı arap, kürtce ve zazaca konusan kürt ve alevi demiryolu ailelerinin bir arada bulunduğu cok kültürlü bir mahallede yetişmiş ve bu karışımı müziğine aktarabilmiş güzel sesli müzisyen..
 • şarkıları ilkyaz meltemleri gibi tatlı bir titreşimle o duru anılarımıza değip geçen kürt sanatçı.
 • yeni albümünün ilk klibi görücüye çıkmış her yönüyle sanatçı, buyurun, klipte muhteşem olmuş.

  http://www.youtube.com/watch?v=q9nyqn2dnsu
 • diğer kürt sanarçıları belki de pek denemdiği bir şeyi her iki solo kasetinde de yapmıştır. şunu demek istiyorum ki atlı, kasetlerinde kendisiyle yetinmiyor ve usta kürt şairlerinin şiirlerinden de yararlanmaktadır. bunlardan biri olan arjen ari her iki kasette kendine yer bulurken bir diğer kürt şairi olan ebdula pêşew wenda'da bir şiiriyle karşımıza atlı'nın diliyle seslenmektedir.
 • kendisi ytü mimarlık fakültesinde yüksek lisans öğrencisiyken, orta bahçede her karşılaştığımızda ısrarıma dayanamayıp bir stran söylerdi bana. huzur veren sesiyle denge dile min parçasını söylemeye başlayınca kendimden geçerdim. wenda albümü kom müzikten çıkmıştır.
 • son albümünde kürt müziğinde kullanılan geleneksel motiflerden farklı tarzdaki yorumuyla kendini daha çok sevdiren, günlerce sıkılmadan dinlenebilen sanatçı. ayrıca canlı olarak dinlemeyi de çok istediğim müzisyen.son albümündeki gelawej parçası ayrı bir güzeldir.
 • 16 mart pazartesi günü mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi'nde , mimar sinan üniversitesi öğrencileri organizasyonuyla, fındıklı kampüsü oditoryumu'nda saat 15:30'da sahne alacaktır.
 • canlı kayıtları harikulade olmasına ragmen nedense albumlerindeki müzik kalitesi nispeten düşük geliyor bana. albümlerinde, yenisi de dahil olmak üzere, kürt müziğinin o dokunulmamış yanları sanki lego misali biraraya getirilmiş ezgiler gibi çarpıyorlar kulağa. bir rahatsızlık veriyor.

  otursa, eline gitarını alıp çıplak sesine katık etse, stüdyoya öyle girse sanki son dönemin en muazzam işlerini yapacak gibi.