şükela:  tümü | bugün
 • gördüğüm, görülebilecek en kötü konuya sahip saçma sapan reklam filmi. mehmet aurelio araba kullanırken istiklal marşı söyler, alpet istasyonuna gelir arabadan iner pompacı ayakta bekler. reklam sona erer
 • gözlerin elvan abeylegesse yi aradığı reklam.
 • milli takımımızı biz de destekliyoruz demeyi en anlamsızca ifade eden, yaratıcılığın yakınından geçemeyen reklam.
 • bu reklamı yapanlar ne düşünmüş olabilir? insanlar tv izlerken birden bu reklam girsin ve alpet'in adı duyulsun mu? arada bakın brezilya doğumlu birine bile türkiye sevgisini aşıladık mı?
  peki ne oluyor? bu reklam çıkınca hemen kanal değiştiriliyor, "yeter be" diye sesler yükseliyor. bu reklam bir şeyleri sevdirmeyi mi yoksa bir şeylerden soğutmayı mı hatta tiksindirmeyi mi amaçlamış?

  ayrıca bir ülkenin marşının bu kadar kolay reklamlarda kullanılması nasıl bir şeydir? hem de ortalık bu kadar milliyetçiden bu kadar muhafazakardan geçilmezken. (adım gibi biliyorum ki yukarda tiksinmek kelimesi geçiyor diye o milliyetçi muhafazakar arkadaşlar oy vermeye koşacaklar) bir ükenin milliyetçileri muhafazakarları kendi marşlarını bir petrol şirketinin bu kadar kolay reklam malzemesi yapmasına (petrolün reklamı, marşın reklamı değil) nasıl izin verir? sesleri çıkmaz? kafaları o kadar da mı çalışmıyor? neyin milliyetçisisiniz? neyi muhafaza ediyorsunuz?

  sonuç olarak mossad-cia-kgb-bizans ve kutsal roma cermen imparatorluklarının gizli servislerinin tvlerimizde yayınlattığı ve büyük ihtimalle çoktan diğer firmalar tarafından şikayet edilmiş ve yakında hem işi bittiği için hem de ceza alabileceği için kaldırılacak olan bir reklamdır ve bu yukarda saydığım 5 dış mihrakın amacı olan halkı marşından soğutmak işini başarıyla yapmaktadır. ya kanal değiştirilmekte ya da ses kapatılmaktadır.
 • ülker, turkcell, teknosa reklamlarının bir benzeri. bu reklamlardan anlıyoruz ki milli takım moldova ve yunanistanı yenerse bu ülkede terörde bitecek işsizlikte...
 • insana "bu dahiyane fikir kimin acaba" diye sordurtan, fenerbahce taraftarlarina da "ulan bu herifler yesil sahada degil de surekli reklam cekiminde, sette olduklari icin mi top oynamiyorlar" diye dusundurten reklam.
 • "oha" denilecek düzeyde kötü bir reklamdır, uğruna harcanan paraya yazık günahtır.
  "hacı şöyle bir reklam çekelim" diye bu reklamın fikrini ortaya koyan kişi(ler) olsa olsa ilkokul terktir kanımca.

  sevgili alpet'çilere ders mahiyetinde bir diğer reklam içinse: (bkz: yetmiş milyon temalı turkcell reklamı)
 • yabancının istiklal marşı okumasından gurur duyan çılgın türkler
  (bkz: #5810791)
  şampiyonlar ligi maçlarında aurelio, lig maçlarında mehmet
  (bkz: #9920068)
 • türk milli marşı ayakta dinlenilmesi şart olan bir marş zira hatırlarsanız geçtiğimiz yıllarda yabancı bir ülkede bir yarışmacı pek çok ülkenin milli marşını ezberlemekle görevlendiriliyor, yarışma esnasında 5 marş seçiliyor içlerinden biri türk milli marşı. hatta tamam ötekilerini okudun buna gerek yok diyorlar yarışmacı da yok okucam dio ve rica ediyor bu marş ayakta dinlenir herkes hazırola geçiyor felam bizler ağlıyoruz duygulanıp ahha ay neyse. velhasıl bu reklam da yarı türk bir adamı başrole koymuş böle milli takımdan, popüler filam ama haberi yok muhtemel şundan bundan adamcağızın güya. ulen neymiş bu marş dio. dinlio. ee güzelmiş dio. istasyona gelio. sadece pompacı değil efenim fondakiler de hazırolda. şaşırıo şu bu. bizler de burda duygu seline kapılcaz ağlıcaz die düşünüo reklamcı. ama nerde. bütün dünyada millyietçilik kışkırtılmış. allan amerikalısı bile gelmiş gaza neye istinaden meçhul. bizimkisi milli takım için hazırlanan gaz reklamını eleştriyor. beri ki ağlasanıza ulen ahahah die dalga geçiyor. bi bok olmaz lan bizden ahahahh...