şükela:  tümü | bugün
 • malumunuz (bkz: mehmet aydın), çiftlik bank ceo'su.
  ee (bkz: fadıl akgündüz)'de icraatlarıyla kendine hayran bırakmış bir müteşebbis.
  gece gece mehmet aydın mı, jet fadıl mı diye içinden çıkamadığım soru.
 • fadıl'ın her beş senede bir ortaya çıkıp keriz sirkeleme yapması oldukça etkileyici olsa da, mehmet aydın'ın şu tipiyle insanları dolandırabilmesi daha büyük iştir diye düşünüyorum.
 • jet fadıl ı mehmet aydın'la kıyaslayanlar yaşı 30 u geçmiş nostalji bağımlısı insanlardan başkası değildir. bir kere fadıl akgündüz zamanında insanların nitelikli bilgi edinebilecekleri internet vs. gibi araçlar çok daha sınırlıydı. televizyon tek genel geçer yayın organıydı. şimdiki dolandırıcılık işleri ise her türlü bilgi haznelerinin tamamen halka açık olduğu bir ortamda yapılıyor. bu sebeple ekşici nostalji bağımlılarına tamah etmeyin. mehmet aydın'ı canlı olarak izleyebildiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu unutmayın.

  istatistiklere gelecek olursak: tamam belki jet adam daha fazla insanı daha büyük meblağlarda sövüşlemiş olabilir ancak biz izleyicilere arkasında bıraktığı tam olarak ne vardır? 3-5 kare fotoğraf, dönemin yayın organlarından 3-5 mağdur eylemi videosu. başka ne var? yaptığı işin ne kadarını biz izleyicilere yansıtabilmiştir. nitelikli bir araştırmayla banker kastellinin bile geleceğin dimağlarına daha özgün içerikler bıraktığı tartışmasızdır.

  mehmet aydın ise öyle midir? belki meblağ olarak jetin gerisinde kalmıştır fakat ardında ileride tüm nesiller için büyük bir bilgi hazinesi videolar, ses kayıtları, gazete haberleri, kanal d reklamları , facebook yorumları bırakmıştır. şirketin kuruluş hikayesi, büyümesi, bunları yaparken ''bu sistem ponzi sistemidir , ondan öğrenerek oluşturduk demesi bile üzerine külliyat yazılacak içeriklerdir. kendisi dolandırıcılık dünyasına adını altın harflerle yazdırmıştır genç yaşına rağmen.

  dolayısıyla burada eskiden fadıl gibi krallar vardı, ortalık çakallara kaldı diyen ekşici nostalji bağımlılarına bakmayın. bu alemde tek kral biricik tosunumuz memodur.
 • sayın syozkn'a şunu söylemek isterim.

  tombalağım kendisinin de dediği gibi büyük iş başarmıştır fakat iletişim araçlarının yaygın olduğu bir dönemde bunları yapmıştır. herkesin elinde akıllı telefon varken, internet yaygın olarak kullanılıyorken yapmıştır.

  kral ise iletişim araçlarının olmadığı, cep telefonunun bile henüz yaygınlaşmadığı bir dönemde bunları başarmıştır. bu anlamda mehmet aydın gibi kariyerinin henüz başında bir delikanlıyı kral ile mukayese etmek ne kadar doğru?
 • fıdıl bayağı holding sahiplerini, iş adamlarını, üst düzey bürokratları, crem de la crem tabakayı dolandırdı.

  tombili memocan ise genelde memurları (özellikle asker polisler arasında korkunç yaygındı), sabit gelirli çalışanları, öğrencileri kemirdi.

  bu açıdan bakınca fıdıl is win dedirten versus.
 • mehmet aydın tek kalemde silkeleyip gitmiştir. fadıl dinlene dinlene hayranlarını öpmüştür. bir de bu mehmet aydın tam bir tombik, fadılda yine muhafazakar iş adamı havası var.
 • fadıl akgündüz adeta michael jordan gibi, zirvede bırakayım demesine rağmen işini çok sevdiği için tekrar tekrar dönmüş, hırsınız, kazanma isteğini kimsenin sorgulayamayacağı, dolandırıcılığı geleceğe taşımış büyük bir vizyonerdir.

  mehmet aydın ise kariyerinin başındaki lebron james gibi dolandırmak için yaratılmış fiziğiyle kariyerine çok hızlı bir başlangıç yapmıştır. gelecek vaat etmesine rağmen one hit wonder mı yoksa gerçek bir superstar mı olduğunu zaman gösterecektir.
 • fadil bir kac yil icinde tekrar piyasaya gelip bir vurgun daha yapabilir.
  mehmet aydin ise.. mehmet aydin kim amk?
 • bu insanları birbiriyle kapıştırmak yerine bence birlikte sahiplenelim. mehmet aydın olsun, fadıl akgündüz olsun, sülün osman olsun hep bu toprakların birer değeri. mevlanalardan, yunus emrelerden çağıl çağıl sevgi devşirmiş bu kadim anadolu toprakları ileride mehmet aydın'ı da, fadıl akgündüz'ü de geride bırakacak nice civanmertler yetiştirmeye devam edecektir.
  bir kaçar bin diriliriz!