• tosun tek seferlik bir iş çıkardı bundan sonra başka iş yapamaz ama sayın akgündüz her 3-4 yılda bir çıkar dincilerin parasını alır.

fadıl akgündüz'ün bir ikna ediciliği ve ticari ciddiyeti vardır, yok yumurta satacağım, inek süt vercek yoğurdunu satacağım, etini sucuk yapacağım gibi çarıklı erkan-ı harp tarzı banal işlerle uğraşmaz otomobil yapacağım, maldivler'de eyüb el ensari house devre mülk yapıyoruz gibi vizyoner işlerle çıkar.

ayrıca tosunun bir felsefesi yoktur, hedefi yoktur ama fadıl akgündüz şuna inanır; para zaten dincinin değil kendisinindir, dinci sadece biriktirmek ve zamanı geldiğinde kendisine vermekle görevlidir.
  • genç tosun yaşına oranla büyük bir başarı elde etmiş olsa da jet fadıl'ın oyunbazlığı ve kurnazlığı bambaşkadır. capricegold mağdurlarını paralarını kurtarmaları için başka bir projeye çekip, önceki paranın üzerine bir miktar daha ödemeye devam ederlerse bu sefer daha büyük kazançlı bir yatırım yapabileceklerine inandırabilmesiyle, dolandırıcılık tarihine "volenin volesi" kavramını sokmuştur. sonuç: jet fadıl tosunu donunda sallar.
  • tosuncuk iyi bir çıkış yaptıysa da süreklilik ve tecrübe anlamında fadılın önde olduğu versus.

tabi tosuncuğun tekniği iyi, geliştirebilirse ileride daha rekabetçi olabilir.
  • hayatlarını araştırmadım ama tahminen fadıl reyiz gücünü aşiretten alan burger. öyle 0'dan gelip keriz silkeleyen bir ağabeyimiz değildir. zaten sülalecek kendi marabalarını asırlardır sağıyorlardır. mehmet reyiz bey kardeşimiz ise dırnaklarıynan gelmiş bu konuma. daha birkaç yıl öncesine kadar arabesk rap videoları atan bir küçük kardeşimizken çatır çutur çomar tokatlamıştır.

ayrıca bu versus çok saçma. bunlar birbirinin rakibi değil ki kıyaslama yapalım. bunlar tanrının kırbacı olarak nitelendirebileceğimiz çomar öğütücüleri. biri ocaktır diğeri davlumbaz... yürüyedurun çomar sağıcılar.
  • favorim ne jet fadıl ne de tosun mehmet aydın'dır.
    favorim kamil ve hatta mükemmel türk halkıdır.
    bir vuruşta ikisini de fena halde zengin etmiştir.
  • fadıl'ın formülü yimpaş, kombassan vesaire gibi oluşumların modellerinin eğilip bükülmüşüydü. yani daha önce denenmiş ve hatta bir süre yatırımcısına da kazandırmış bir modeli tekrarlıyordu . şimdi gelelim memo'ya. ağırlıklı olarak kentlilerin, hatta gelende eğitimli kentlilerin söğüşlendiği ponzi sistemini, anadolu'nun "muhafazakar" insanlarına tarım ve hayvancılık konseptiyle okutmayı akıl etmek gerçekten dahiyane bir buluş. bakın öyle gıda takviyesi, web sitesi filan değil, çiftlik diyor herif. hatta uygulama bile yazdırıyor. hem de o yaşta akıl edip yapıyor bunları. o yüzden bu versusu benim nazarımda her türlü ergen irisi memo alır. din diyanet işlerini katmadan tezgahı kurup yürüdü tosun.
  • fadıl bey’e haksızlık edilen vs dir. böyle bir versus için çok değil bir sene sonra mehmet beyin yurda dönüp , x bank kurup , çiftlikbankzedeler başta olmak üzere yine birçok kişiyi ikna etmesi gerekir. ancak o zaman düşünebiliriz.
  • böyle bir karşılaştırma haksızlıktır . fıdıl kariyerinin zirvesindedir doğru ama dana daha çok genç . ne büyük işlere imzasını atacak kim bilir . fıdıl 20 yaşında dananın yaptıklarını hayal bile edemezdi. fıdılın tipi var .müslümanı oynamayı iyi biliyor. konuşmayı iyi biliyor , kiminle düşüp kalkması gerektiğini iyi biliyor , ailesi güçlü. dananın nesi var ki . danada ne tip var ne akıl var , ne konuşmayı bilir . böyle bir karşılaştırma ahlaksızlıktır .
  • fadıl tecrübeli ancak genç tombiğimiz mehmet iyi bir çıkış yaptı. daha önünde uzun bir yol var: maldivler ada çiftlik, caprice devremülk çiftlik vb. benim aklıma gelenler bunlar ama eminim tombiğimizin aklında daha iyi keriz silk.... öhüm, projeler vardır. ben oyumu tombikten yana kullanıyorum.
  • mehmet aydın'ın ustası kenan şeranoğlu'dur
    caprice gold fadıl'ın ustası jetfadıl'dır.
hesabın var mı? giriş yap