şükela:  tümü | bugün
  • ege üniversitesi fen fakültesi kimya bölümü fizikokimya anabilim dalı üyesi.

birçok öğrencinin derslerini geçmekte hayli zorlandığı hocalardan birisidir, belki de tek olanıdır. dersleri genelde eğlenceli ve ders esnasında sorduğu sorularla baya interaktif geçer. çok iyi bir hocadır ancak gelin görün ki kuantum kimyası, fizikokimya-3, polimer kimyası gibi dersleri ilk alışta verenler, ikinci/ üçüncü vs. alışında verenlerin yanında pek bir azınlıkta kalır. özellikle bir fizikokimya-3 vardır ki, bu dersin vize ve finalleri, *cumartesi günleri, bölümün tüm sınıfları tıklım tıklım dolacak şekilde, dersi alttan alanların sayısı ilk kez alanlardan ~ 2-3 kat daha fazla olur. belki de bu nedenledir ki; öğrenciler arasında ''mehmet balcan, kesin kalcan'' sözü dillere pelesenk olmuştur.
  • ege üniversinde fizikokimya profesorü. polimeri sevdiren engin bilgili hocadır.
    bıraktığı öğrencilerinin 'hocam kaldım, okulum uzadı ama sizden kaldım kızmıyorum.' demişliği vardır.
  • odasında sinir krizi geçirip bayılan öğrenci gördüğüm hoca.
  • tayyip' e benziyor.

tam 200 kişi giriyoruz sınava,3 kişi geçti geçen sene.şimdi hata öğrencilerde mi,kendisinde mi,bizdeymiş.böyle bir ego tanıdıklarım arasında bir tayyip te var başka kimsede yok.bir sınavın başarı ortalaması 19 sa,kusura bakma da biraz döneceksin kendine bakıcaksın.tek ders sınavına 36 kişi giriyorsa,mezun durumuna gelmiş bir çok kişi sınavın yüzünden ağlıyorsa,üç öğrencini tek ders sınavından iki kez üst üste bıraktıysan,ne denir bilmiyorum.

allahından bul.o kalu beladan kalma formüllerin içinde boğul inşallah.
  • bir keresinde teorik spektroskopisi dersinin finalinde sınav kağıtları dağıtılırken kendi kendine gülüyordu. dağıtım işi bitince aynen şunu söyledi "sorusu olan yoksa bütünlemede görüşmek üzere" dedi. biz şok. boşuna balcan sınıfta kalcan denmiyormuş anlamıştım.
  • 3 senedir dersini itinayla(!) aldığım kimya bölümü başkanı.

bu adam niyeyse dolu kağıt da versem boş kağıt da versem her sınavda '' 31 '' puanı bana layık görüyor.

tek derse girsek ondan da 31 alacağım sanırım.