1. taraf gazetesinde çok çarpıcı haberlere imza atan bir imza. daha önce aksiyon dergisinde çalışmış bu imza.

imza: bir dost.
  2. hocasından darbe dersleri adlı yazıyla yılların iktisatçısı, siyaset bilimci erol manisalı'yı hedef göstermiş tetikçi yazar. bir kaç gün sonra da 12. ergenekon dalgası kapsamında erol manisalı göz altına alınıp tutuklandı. biz buna "hedef gösterme" veya "tetikçilik" diyoruz.
  3. taraf'ın "işte o tsk belgesi" haberlerinin altındaki imza. bazen sanırım bu haberler yemediğinden imzasız çıkıyor. veya başka birinin haberlerinin altına bu gazetecinin adı yazılıyor. bilemiyorum tabi.
  4. az önce ntv'de yazı işleri programına son günlerin tartışma yaratan "akp ve gülen'i bitirme planı" haberini yapan kişi olarak konuk oldu. ruşen çakır'ın "eğer bu belgenin gerçek olmadığı ortaya çıkarsa ne olur" ve fethullah gülen'in iki ay önce konuyla ilgili açıklama yapmasına binaen "bu belge sana gelmeden önce amerika'ya gitmiş olabilir mi" sorularına tatmin edici cevaplar vermek yerine, daha önce taraf'ta yayımlanan lahika planı haberinden bahsetmeyi tercih etti.
  5. 'çakıl taşlarından arınmış' bir bakışla değerlendiremesem de, sırf bizi ibrahim öztürk, ibrahim yaman, ali osman altın, mesut bulut ile tanıştırdığı için mehmet baransu'ya hakkını teslim etmek gerekli. çünkü hayatını kaybetmiş bu askerlerle tanışmak mehmet tümer ile tanışmak anlamına geliyor. 'büyük bir gazetecilik' başarısına mı imza attı, yoksa tsk içerisindeki gülen cemaati mensuplarından mı faydalandı; en azından bu haber için 'masumiyet/saflık' sorgulamasına girmek asıl konuyu kaçırmaya yol açacaktır. tsk hiddetle 'yalanlamayarak' da haberi doğrulamıştır; nihilist bir tavırla geçişterecektir bittabi. haberin ayrıcalığı şurada; sağ/cemaatçi basının üst rütbeli askerlerle ilgili iddialarıyla her zaman karşılaştık; mehmet baransu cemaatçileri bile kızdıracak şekilde 'askerlik vazifesi' ile ilgili bir vahşeti gündeme taşıdı...
  6. (bkz: ölüm helikopterinde 139 defa arandı) haberinin altinda imzasi olan kisi.

edit: yok baba, bunu da anlamadim. yanlis mi bu bilgi? neyi niye kime kotuluyorsunuz? ha simdi diyebilirsiniz ki "karma cok mu onemli?", degil de, ben anlamlandiramadim ki sizi. hangi paralel evrenin neresindesiniz siz? birak yahu...
  7. bbc bir haberi ilk duyurmakla değil doğru duyurmakla övünürmüş. birçok güvenilir haber ajansının,kuruluşun yaptığı gibi. fakat medyanın yükselen yıldızı, parlak muhabir sanırım ntv olayında tongaya bastı. belge melge vardır da sonuç, akıbet ne? ntv'dekilerle uzun uzadıya ne diye konuşmuyorsun? ıslak imzalı belgeye dahi inanmayan adamlar mevcut bu ülkede. kendi kalesine gol, sağlam ofsayt...alkışlıyorum.

mirgün cabas "bu haberde her şey var sadece akıl yok" dedi, doğru dedi. geçmiş olsun.

mehmet baransu hakkında bilgi verin