şükela:  tümü | bugün
 • "ekşisözlük'e karşı ayağa kalkmayan ben müslüman'ın demesin"
  cümlesi ile beni benden almış insandır.

  islamın şartı 6 oldu beyler.

  (bkz: sen yetkili bi abiye benziyon)
 • cemaatin çığırtkanı.

  gazeteci değildir.

  çünkü,

  entelektüel değildir,araştırmacılığı da f tipi savcıların kendisine yolladığı mailler ve kağıt parçalarından ibarettir.

  saygı duyulacak bir insan da değildir,

  zira konuşma adabı dahi bilmez. bağırıp çağırarak karşısındakini susturarak demogojisini yapar. ancak bu numaraları sadece moderatörlük konusunda sıkıntısı olan yurdum medyasında yapabilir. bbc vs.de çığırtkanların mikrofonu kısılır ya da ''siz hyde park'ta enerjinizi boşaltıp gelin isterseniz.'' denir. zira türkiye'nin tek başarılı moderatörü hulki cevizoğlu da öyle yapardı.

  gün döndü, devran döndü, baranşu uyduruk kanalların spor yorumcusu oldu.hesap vereceği zaman da gelecek...
 • yıllardır satranç oynarım böyle piyon görmedim.
 • kendisi şeyhulislam falan herhalde.
  kimin müslüman olduğuna kimin olmadığına karar verebiliyor baksanıza.
 • tamamen deşifre olduğu için cemaatin kodlarının okunması için takip edilmesinde fayda olan gazeteci. konulara gülen cemaati (abd, cia, israil vs. de diyebilirsiniz) açısından bakar. mesela cemaat beşir atalay'a mı ters, her kötülük ondan gelmektedir. mit müsteşarını beğenmiyor mu, bütün kötülükler mit'ten geliyor. 2 yıl önce böyle vahim bir bombalama yaşanacaktı ve mehmet baransu askeri suçlamayacaktı ? o zamanlar pkk'nın en kahpe saldırılarında bile orduya fatura kesen mehmet baransu gitmiş, ayan beyan köylülerin bombalandığı olayda askeri masum mit'i kabahatli bulan baransu gelmiş. demek ordumuz arzuladıkları çizgiye geldi.
  asker kabahatlidir diye peşin hüküm vermiyorum sadece baransu'nun komikliğine dikkat çekiyorum.
 • uğur dündar'ın karşısında ağlayacak diye korkuyorum. konuşurken sesinin titremesi, gözlerinin sürekli kırpışması, olayı çirkefleştirip bağırınması, karşısındakini konuşturmamaya çalışması falan resmen paniğin işareti. daha tartışmayı bile bilmeyen bu adamın arkasında birileri olmadan türkiye'nin en büyük davasını başlatabileceğine inanan hala var mı acaba?
 • ekşi sözlük bunun üstüne kapatılsın, kapak olsun...
  tanım: gasteci mi ne işte.
 • hocasından darbe dersleri adlı yazıyla yılların iktisatçısı, siyaset bilimci erol manisalı'yı hedef göstermiş tetikçi yazar. bir kaç gün sonra da 12. ergenekon dalgası kapsamında erol manisalı göz altına alınıp tutuklandı. biz buna "hedef gösterme" veya "tetikçilik" diyoruz.
 • balyoz davasının sonuçlanmasının akabinde yandaş medyanın davanın mimarı diye kutlamalara girişip değerlendirmesine başvurduğu ama biz gibi baasçıların ya da en azından benim aklıma "yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin /doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin" dizelerini getiren cevval, acar, girişimci, cesur, gözü pek, dirayetli gazetecidir. devir sen ve senin gibilerin devri, haydi durmayın kutlayın bu zafer sizin. askeri vesayeti yerle bir ettiniz, demokrasinin ışığı aydınlığı oldunuz. karanlıkta kaybolmuş bir gemi için adeta deniz feneri işlevi gördünüz. kutlu olsun.

  esasında dava sonucu açıklandığında (gerçi sonucu zaten çok önceden biliyorsunuzdur da adet yerini bulsun) bunu şampanyalarla kutlayacak tiyniyettesiniz emme haminiz, babanız bozulur diye yememiştir paçanız. ben kınayı öneriyorum kutlamalar için, hem yakılacak olan organ kamuoyunun gözünün önünde olmadığından dert yaratmaz, hem adet ve ananelerimize, muhafazakar bünyelerimize de çok uygun bir düşünülsün derim.

  ve işte karar noktası bir kez daha bir çoğumuz için. biz küçükken ve dünya kirlenmemişken tarihin zalimlerin ismini unutup gittiği ama mazlumun hep bir kahraman olarak yaşattığı anlaşılırdı. son balyoz kararı sonrası bakalım tarih kimi mazlum kimi zalime yerleştirecek? onlar ağlamasa türkiye ağlayacaktı önermesinde bugünümüzün yaratıcıları musa gibi gelip firavun olanlar değil midir? 300'e yakın kişi hüküm giyiyor, bunlara esasında bu kadar adam olmuşsunuz, eğitim düzeyiniz tepede, alanlarınızda parmakla gösteriliyorsunuz ve bir araya gelip anca teşebbüste kalıyorsunuz demek varken kimse kusura bakmasın abdullah öcalan' a muadil ceza veriyorsunuz. helal olsun böylesi muazzam bi adalet fikrine.

  ve işte mimar gazeteci. zamanında onun gibi yazanlar toplumda şarlatan muamelesi görürdü, çok daha basit önermeleri sunanlar "çılgın profesör" muamelesine tabii tutulur, komplo teorici ruh hastaları olarak komedileştirilirdi. şimdi gelinen noktada kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne inanmıyorsun hesabı abuk subuk bağlantılar, uydurmasyon teoriler delil muamelesi görüp cezaya sebebiyet veriyor ve baransu mimar muamelesi görüyor. tüm mimarlara ve annelerine uzanacak cümlelerim var lakin susuyorum, tanıyıp sevdiğim mimar arkadaşlarıma yazık.

  netice itibarıyla devir sizin devrinizse, kurallar da sizin koyduğunuz gibi ise biz de yanar döner oluruz, adi oluruz, şerefsiz oluruz, itin uğursuzun önde gideni oluruz, zındık oluruz, hain oluruz hatta yetmez ahmet kural'ın sansürlenen ifadesi gibi oluruz baransu gibilerle mücadelede. balyoz davasında hüküm giyenler olmadı da ne oldu, iyi hal kapsamına bile alınmadılar.
 • galatasaray taraftariyim.

  mehmet baransu'nun fenerbahce ve sike iddialari icin bugune kadar soylediklerinden bir demet:

  1. şikenin görüntüleri mevcut.
  2. emenike para alirken goruntulendi.
  3. futbolcular para sayarken goruntulendi.
  4. karabukspor'a 9 milyon euro'luk senet verildi.
  5. aziz yildirim ergenekon'un finansoru.

  temmuz ayindan beri bu iddialari kanitlayan hic bir delil yok. bu gercekler isiginda galatasaray taraftarlarının bu kisiye güvenmesi ve iddialarına inanması galatasaray markasını lekeler.