• bu aralar ahmet hakan'la tartışan her dönemin yazarı varlık.

ahmet hakan (11 mayıs)
    "dünya ne sana ne de bana kalmaz.
    sultan süleyman'a kalmadı.
    kenan evren'e kalmadı.
    sana da kalmaz.
    ona da kalmaz.
    böyle hiçbir kitap yazmaz.
    ne diyelim?
    barlasların başı sağ olsun."

mehmet barlas (12 mayıs)
    "rahmetli erbakan'ın karşısında süt dökmüş kedi gibi beyaz çorapları ile otururken biraz sonra aydın doğan'ın sofrasında şarap servisi yapmayı sınıf atlamak zanneden dalaksız mürtediler, yine kaşınıyorlar. neticede bu gibilerin sonunun önce sözcü'ye gönderilmek ve sonra da aydın doğan'la davalaşmak olduğunu biliyoruz. bu sonu bekleyin, görürsünüz."

ahmet hakan (14 mayıs)
    "seni cenazede neden göremedik mehmet?
    kenan evren ölünce, kenan evren'in en yakın arkadaşı mehmet barlas'a "başın sağ olsun" dedim. o da bana cevap verdi:
    "beyaz çorap, erbakan, nişantaşı, sınıf atlama, kafe falan..."
    zaten mehmet barlas'a ne zaman "sen kenan evren'in arkadaşı değil miydin, evinde ağırlamadın mı, millet zindanlarda çürürken sen kenan evren'le kah kah kih kih mavra çevirmiyor muydun" diye sorsam... aynı cevabı veriyor:
    "beyaz çorap, erbakan, nişantaşı, sınıf atlama, kafe falan..."
    sen bırak bunları da cevap ver:
    neden arkadaşının cenazesine gitmedin?
    muteber bir devlet başkanı iken evinde ağırlamakla hava attığın şahıs, itibarı kalmamış bir halde ölünce... neden sırtını çevirip kaçtın?
    hiçbir soruma doğru dürüst cevap vermiyorsun.
    bugünün muteberlerine de yarın öbür gün aynı muameleyi yapmayacağının bir garantisi var mı, bari bu soruma cevap ver."
  • ey iman edenler şu ölünün arkasından konuşulmaz uydurma ahkâmından sıyrılın artık.

kur'an'da hep ölülerin arkasından konuşuluyor.

firavun, ebu leheb, lut kavmindekiler, isa, isa'yı çarmıha gerenler, musa, musa'nın kaçtığı kişiler, nuh'un ailesi, hz yusuf ve onu ihfal etmeye yeltenen züleyha. zuleyha'nın kocası olan kral, hz. yusuf'un hain kardeşleri, ashab-ı kehf, onların köpeği olan kıtmir hep ölü.

bunların iyisinden iyi, kötüsünden kötü bahsediliyor.

etmeyin eylemeyin artık.

ölüler yaşarken iyiyse iyilikleriyle, kötüyse kötülükleriyle anılır.

allah siz ibret alasınız diye 600 küsur sayfa kitap göndermiştir.

azıcık okuyun ibret alın ve dininizi doğru öğrenin.

edit: sayfa sayısını düzenledim
  • net bir şekilde kötü bilirdik dediğimiz kişilerin arkalarından ağzımıza geleni söylememiz bizi kötü ve vicdansız insanlar yapmaz. o insanların nasıl hayatlar yaşadığını gösterir.

(bkz: hıncal uluç)
    (bkz: engin ardıç)
    (bkz: mehmet barlas)

hakkına girdikleriniz yolunuzu karartsın. ışık size hiç ulaşmasın.
  • bunama alametleri göstermeye başlamıştır.

bugünkü yazısından:

"sait hopsait modeli
    artık bizim demokratik siyaset modelimizi öğrenmiş olmamız gerekiyor... bu modelin rol modeli aziz nesin'in 'sait hopsait'idir... diyelim ki sizin istemediğiniz bir parti iktidar ve sizin çevrenizden çok farklı bir çevreden gelen bir siyasetçi de başbakan oldu... ona yüklenmeye başlarsınız.
    ağzından çıkan her cümleyi yerden yere vurur, icraatını ya görmezden gelir ya da karalarsınız. "

aziz nesin'den örnek veriyor ama... kastettiği "zübük" romanının karakteri. sürekli parti değiştiren odur.)

"gol kralı sait hopsait" romanının karakteri ise bir futbol yergisidir.

(hopsait lafının ofsayt'tan geldiğini bile fark edememiş.)
  • bak her devrin adamı mehmet, türkiye'deki gazeteciliğin en onurlu insanlarından olan uğur mumcu zamanında senin için ne söylemiş;

"haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. güç merkezi değiştikçe dönerler; fırıldak olurlar."
  • bu gece formunda.

''zaten geçmiş cumhurbaşkanları da taraflıydı, hem sizi halk seçti.''

canım ya.
  • başbakan'ın cevaplarına çok güzel sorular sormuştur bu akşam.
  • erdoğan'la canlı yayınında konuyu gezi olaylarına getirirken 'gerçi sonuç fiyaskoydu' dedi.

canlı yayını topçu kışlasından yapıyorsunuz da bizim mi haberimiz yok?
  • yazacaktım unutuyorum bu arkadaş geçtiğimiz günlerde emre kongar'dan çok güzel bir ayar almıştı. kütahya'daki siyanür kazasının olduğu gün emre kongar lafa "şimdi bişey diyecem ama siz kızacaksınız kesin" diyerek başladı. barlas da siz bi konuşun da dedi. kongar da"yahu dedi nükleer santralden bahsediyoruz, daha siyanürle bile ne kazalar yaşarken nükleerle neler yaşarız kimbilir dedi. barlas da "ben de belki nükleere karşıyım, nükleeri desteklediğimi nerden çıkardınız" diyince emre kongar voleyi çaktı:

- hayır iktidar projesi ya
  • gazeteci değildir. adam hiç değildir.
hesabın var mı? giriş yap