şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tc sağlık bakanlığından onaylı klinik hipnoz/ hipnoterapi uzmanıdır.

  malatya'da doğdu. edebiyatta okuduğu ilk fakülte zamanlarında başladığı gazeteciliğe yaklaşık dört yıl devam etti. çeşitli yayın organlarında şiir, makale gibi ürünleri yayınlandı. devam eden zamanlarda, öğretmenlik, eğitim danışmanlığı, yöneticilik ve eğitim kurumu işletmeciliğiyaptı. 2003 yılı itibariyle insan kaynaklarına yönelik, "endüstriyel psikoloji", "davranış değiştirme ve geliştirme" ile "iletişim" alanlarındaki ek formasyonlarla yetkinlik alanlarını geliştirdi.

  2006 itibariyle bütün çalışmalarını bilinçaltı psikolojisine yoğunlaştıran başkak; "yönetici ve çalışan psikolojisi", "kaliteli insan ilişkileri" , "etkili sunum teknikleri", "güzel konuşma sanatı" , "iknanın psikolojisi ", "liderlik ve yöneticilik" , "yetişkinlerde davranış değiştirme ve geliştirme" "bilinçaltı psikolojisi" ve "bilimsel hipnoz, hipnoterapi" gibi konularda uygulamaya dönük çalışmalar, eğitimler, seminerler ve konferanslar gerçekleştirdi. başkak, yüzlerce yetişkine, kendilerini aşma yolculuklarında yön göstermiş, problemlerini aşmalarında onlara rehberlik etmiştir.

  bilinçaltı psikolojisi alanında uluslar arası bir yetkinliğe sahip olan başkak; hekim, psikolog gibi ruh sağlığı uzmanları başta olmak üzere diğer mesleklerden yüzlerce yetişkine hipnoz, hipnoterapi ve bilinçaltı düzeyde değişim eğitimleri vererek, birçok uzmanın, danışmanın, terapistin yetişmesine katkı sağlamıştır.

  mehmet başkak, tıp doktoru değildir; insanların daha kaliteli bir hayatı yaşamaları konusunda kişilere danışmanlık yapan uluslar arası yetkinlikte bir bilinçaltı değişim uzmanı; profesyonel bir eğitmen ve konuşmacıdır.

  "derin sıçrayış hipnoz" adlı eseri, 2009'da yayınlandı ve alanında birçok açıdan özgün kabul edildi. bilinçaltı psikolojisi, bilinçaltı değişim stratejileri gibi sıradışı konuların ülkemizde yayılmasının, bireyler ve kurumlar tarafından öğrenilmesinin öncülüğünü yapmaktadır.

  mehmet başkak aynı zamanda sosyal ve psikolojik bir ağ olan terapi kulübü sitesinde danışanların hipnoz konusundaki sorularına da yanıtlar vermektedir.
 • gideceğiniz psikolog, terapist, danışman adı her neyse onu çok ama çok iyi araştırın. yıllar önce mehmet başkak'ın şişlideki ofisine gittim, fahiş seans ücreti ödedim, ayrıca 10 seans ücretini toplu olarak ödedim çünkü iskonto yapılıyordu. yıllar sonra fark ettim ki ben ne kadar saf biriymişim. asla toplu seans ücreti ödemeyin, tekrar söylüyorum yardım alacağınız insanları çok iyi araştırın. ben mehmet bey ile kötü bir tecrübe yaşadım. 10 seansta bilinçaltı falan temizlenmez. kanmayın, uyanık olun.

  bilinçaltınızı temizleyeceğini söyleyen kimseye inanmayınız.
 • youtube da zırt pırt reklamı çıkan adam.