şükela:  tümü | bugün
  • 24.02.1986 doğumlu bir adam daha hala gerekli ve yeterli tecrübeye ulaşmadıysa gitsin kahvede bilardo oynasın.
  • kaçırdığı golün abartılacak bir tarafının olmadığını düşündüğüm futbolcu.

imza:2 yıl kezman'ı 2 yıl guiza'yı forvet diye izlemiş fenerbahçe taraftarı.
  • fatih terim'in win win kumari oynadigi futbolcu. o golu atsaydi herkes, iste fatih hoca haftalardir kenarda duran adami bile nasil hazir tutuyor, oyunun kaderini degistiren hamleyi nasil yapti yorumlarini alacakti. golu atamayinca da sucu batdal'in uzerine yikip sorumluluktan kurtuluyor. oh ne ala memleket. adami kupa macinda bile oynatma sonra en onemli maclardan birinde kurtarici olarak koy.
  • yıllar boyu süperlige transfer olacağı söylenmesine rağmen, bu hayali bir türü gerçekleşmeyince tutup bütün takımı süperlige çıkarmıştır.
  • mahalle maçlarında beraber ter dökerken kendisi galatasaray'a transfer olmuş, ben ise götü göbeği salıp yatağa transfer oldum. çocukluktan beri bizden hep daha iyi oynadı. sonra bucaspor'un alt yapısına katıldı. kendini orada çok geliştirdi. ve belki de bucaspor'un buralara gelmesindeki en büyük etkendi. türk futbolunun geleceklerinden. çocukluğundan beri efendi kişiliğiyle dikkat çekmiştir ayrıca. bu özelliği yüzünden " ben ilk 11 oynamak istiyorum arkadaş " gibi triplere gireceğini hiç sanmıyorum. ayrıca çok da iyi basketbol oynar. orta mesafe şutları ve bloklarıyla - ki boyunun uzun olması buna yardım etmiştir tabii - pota altında da bize ızdırap yaşatmıştır. ulan batdal hayatımı sikmişsin de ben yeni farkediyorum yahu.
  • iyi yetiştirilme ve kendini yetiştirme çağı geçmiştir, biraz klasik olsa da, 'ağaç yaşken eğilir' sözünü hatırlatmak istiyorum. zlatan ibrahimovic mehmet batdal'ın şu anki yaşındayken juventus'ta 3. senesinde 2. şampiyonluğunu kutluyor, inter'e mi geçsem, milan'a mı, chelsea'ye mi diye düşünüyordu. ayrıca sadece yetenek değil eğitim de önemli; ibrahimovic 6 yaşında altyapı eğitimine başlarken, mehmet batdal 6 yaşında muhtemelen ayağına gerçek futbol topu bile değmemişti. ibrahimovic 18 yaşında isveç en üst liginde malmö'de ilk 11'e girebilmişken, mehmet batdal türkiye'de 3. seviye ligindeki bucaspor'un kadrosunda bile değildi, altyapıdaydı.

bu saatten sonra iyi oynasa bile 'gelişme' beklemek mantıkli değil. dünyada hangi futbolcu 24 yaşına kadar bucaspor ayarında bir takımda oynadıktan sonra yıldız olmuş ki? kariyerinin en büyük takımı muhtemelen galatasaray olacaktır mehmet'in.
  • kimse bilmezken adını biliyorduk bu uzun çocuğun.. akhisar belediye maçlarında falan o dandik tek tribunlu buca stadında maçlarını izliyorduk ya , siyah beyazlı forma ile altayda gol atması için dua ediyorduk ya, o mehmet batdal şimdi çıkıyor galatasarayla birlikte yaptığı her hazırlık maçında iki üç gol atıyor ya, rijkaard çıkıp "batdal acaip süper bir oyuncu" diyor ya sanki bana demiş gibi koltuklarım kabarıyor..

hiç bir zaman bizim çocuk dememiştim bir futbolcuya (kim kallstrom hariç.. onu da canlı izlememiş, cm'de milyonlarla birlikte keşfetmiştik) ama mehmet batdal tam anlamıyla "bizim çocuk".. umarım tüm bir sezon harika oynar, milli takımlara seçilir, orada da goller atar..

gerçi bu sene bizim çocuklardan birisi daha galatasaray'da (bkz: musa çağıran)
  • hangi ara düzenli olarak ilk 11 oynadı da taraftarın bu kadar nefretini kazandı ve bi nevi günah keçisi ilan edildi anlamak zor. oyuna son 20 dakika girip, hatrick yapıp amuda kalkıp rövaşata çakması, modern zamanların tsubasası olması bekleniyor herhalde kendisinden. ortalama bi adam lan işte. alem uzman scout olmuş, iki dakika da analiz genelleme yapıyor.
  • çalgı çengi futbolla alakalı bir film olsaydı "mehmet batdal 20 bin alıyo mu la harbi" diye bir replik olabilirdi.
  • hıncal uluç'un yere göğe sığdıramadığı futbolcu. düşünün ne kadar kötü olduğunu.