şükela:  tümü | bugün
 • bahçesinden uranyum çıktığını iddia eden, her ders enaz 5 palavra sıkan, geçmişte her sporu yapmış, en son (bkz: kocaeli anadolu lisesi) 'nde görülmüş olan hoca.
 • şu ana kadar gorduğum nadide hoclardan bir tanesi olup attığı yalanlrı uc uca eklenirse dünyayi iki kere dolaşırr.. palavralara o kadar kaptırır ki kendini onlara inandığının farkına varmaz..olum ben her spor dalıyla en az on beş yıl uraştım gibi laflar diyen türkçe hocası
 • araştırmacı, yazar. 1949 doğumlu. ankara dil ve tarih coğrafya fakültesi türkoloji bölümü mezunu. 1970'li yıllarda türk edebiyatı alanında araştırmalar yaptı. tevfik fikret üzerine bir incelemesi yayınlandı. köy enstitüleri üzerine yaptığı bir araştırma töb-der yayınları arasında çıktı.
  bayrak'ın bu yıllarda gelişen kürt ulusal hereketi nedeniyle kürt edebiyatı ve kültürüne de ilgisi doğdu ve bu alanda da yazmaya başladı. kürt dili, edebiyatı ve tarihiyle, alevi sorunuyla ilgili araştırmalara yoğunlaştı ve bir yayınevi (öz-ge yayınları) kurdu.

  kitaplarından bazıları şunlardır;

  gravürlerle kürtler
  geçmişten bugüne kürt kadını
  kürt müziği dansları ve şarkıları
 • türk milli karate takımını * kendisinin yetiştirdiğini söylerdi bu amca. bahçesinde uranyum bulmuştu, karla kaplı dağlarda arabasını beline bağlayarak çekmişti. dominik cumhuriyeti yakınlarına uçak düştüğünde, kazazedeleri kurtarmak için köpekbalıklarını yumruklamıştı. üsküdar musiki cemiyeti'nde bateri bile çalmıştı gençliğinde. x ışınlı gözleriyle ve çevik hareketleriyle sağa bakarken solunda oturan bizlerin ayaklarının altındaki kalemleri falan görür, kafasını çevirmeden bizi uyarırdı. allah akıl fikir versin, böyle de ilginç bir insandı.
 • her sene emekli olacağını söyleyen öğretmendir. umarım bu sene bu eylemi gerçekleştirerek öğrencilerini mutlu etmiştir. hayali mezunları olan kişidir, her hafta yolda bir mezunuyla karşılaştığını, mezunun ona sevgi dolu yaklaşımlarda bulunduğunu anlatır. bu mezunlar da mutlaka iyi bir yerlere gelmiştir ve geçmişine hürmet ediyordur. hatta her bayram kendisini arıyordur. not vermeyen öğretmenin iyi öğretmen olduğunu iddia eder. kompozisyon sınavlarında sevgi gösterilerinde bulunan öğrenciler nedense daha yüksek not alırlar, kalemi kuvvetli diye güvendiğimiz arkadaşlar ise en fazla 60 alırlar. iltifat edeyim derken pot kıran şahsiyettir.
  mehmet bayrak: sen çok özel bir öğrencisin.
  absinthe: hıı??
  mehmet bayrak: aslında hiçbir özelliğin yok, sevilecek bir yanın da yok. her öğrenci kadar seni de çok seviyorum.
 • artık cahit elginkan anadolu lisesinde öğretmenlik yapmakta olan insan.
 • dün hikayelerini dinleyince gülmekten kendimi kaybetmeme neden olan insandır. bi kaç tanesidne bahsetmek gerekirse;

  - geçen günü ankara'ya gidiyorum feribotla

  - beni türkiye'nin yarısı tanıyor, senin annen nasıl tanımaz

  - 32 senelik spor hayatımın 16 senesi profesyonel olarak geçti

  - * senin çektiklerini ben de çektim oğlum, ben lisedeyken okulun en uzunuydum
 • sakarya üniversitesi'nde elektrik elektronik mühendisliği bölümünde yard. doç olarak görevine devam etmektedir. sayısal ölçme ve koruma, enerji kalitesi uzmanlık alanları arasındadır. öğrenci projelerini desteklemesi ile fakültede sevgi çiçeği olmuş dekan yardımcısıdır aynı zamanda.
 • -edebiyat öğretmeni.
  -1.60 boyuna rağmen lisede en uzun boylu oydu.
  -basketbol, futbol, judo gibi sporlarda uzmandır.
  -kandıra'da 70 judo öğrencisi olmakla beraber siyah kuşağa sahiptir.
  -okuduğu lisede 45 tane edebiyat ögretmeni vardı ve merdivenden inişler 4 çıkışlar 2 şeritliydi(miş ).
  -lise 2'de bir hocasının 10'luk kağıda 9 vermesi üzerine bir sene okulu bırakıp sanayide çalışmıştır. bu yüzden arabalardan iyi anlar.
  -üniversite yıllarında saçları uzundur.*
  -"yıl 1980, saçlarımın arasından kurşunlar geçiyor" lafını ihtilal yıllarında sölemiştir.
  -ankara'ya vapurla gitme şerefine erişmiştir.
  -mısır'a 49 günde yürüyerek gitmiştir.
  -paris'i avcunun içi gibi bilir.
  -bahçesinden çıkan uranyum'u askeriyeden görevliler gelip toplamıştır.
  -izmit onun sayesınde gelişmiştir.
  -beyaz gömleği ve bilgisayarı izmite ilk getiren oydu.
  -aynı zamanda izmit'in %70'ini o okuttu.
  -türkiye'de gezmedik yer bırakmadı.
  -hangi şehirde olursa olsun bütün "köşedeki camileri" ve "meydandaki çeşmeleri" bilir. bu camilerin karşısında daima bi tanıdığı oturur.
  -yakında emekli olucaktır ve arabasıyla capetown'daki yeğeninin yanına gitmeyi planlamaktadır.
  -izmit'in medaar-ı iftihari odur.

  sözlerinden seçmeler:

  - "ben kimyayı çok severim. ama bir keresinde bana hocam zayıf vermişti. o yüzden kimyayı hiç sevmem''
  - ''bize askerde bir bot vermişlerdi, 150 kiloya dayanıyordu.''
  - ''22 sene judo yaptım, 5 kişiyi aynı anda öldürebilirim.''

  yürüyüşü de dillere destandır.
  http://www.youtube.com/watch?v=jxmgwd7bz0y
 • kocaeli anadolu lisesi nin efsane edebiyat ogretmeni , ogretmenim. bahcesinde uranyum bulmaktan , ankaraya feribotla gitmeye varan yeteneklerinin yaninda , bir gun once yazdigi yazinin bulundugu kagidin kenarlarini yakip ''sene 74 , altimizda cadillac'' diye baslayan , tamamina yakininin gercekle alakasi olmadigini onu taniyan ergen yastaki hemen herkesin tahmin edebilecegi olaylarla dolu hikayesini sanki 74 senesinde yazmis gibi okuyabilen de bir insandir;candir.