• çoğu yönünü takdir ettiğim, takdir edilesi, konuşmasını çok iyi bilen hala adnanmenderes anadolu lisesi müdürü olan, lise 3 eşit ağırlıkların inkilap tarihi dersine giren kişi
  • bilhassa mesrutiyet ile ittihat ve terakki donemlerini anlatirken cosan galeyana gelen yurdum insani. vatani satmakla suclanan bir cok devlet adamini bagrina basmistir. ornek milliyetcidir. corabina varana kadar giyim ihtiyacini babasi tekstilci olanlardan karsilamaktadir. daha onceden agrim oldugunda suda eriyen aspirinverdigi ve iyi geldigi icin yeni bi agrimda tekrar suda eriyen aspirin istedigimde, bir bardak suyun icine iki adet aspirin atip karistirarak bana zorla icirmistir. gereksiz otorite meraki ve bir numarali adam kompleksi olmasina karsin ogrencilerle genellikle iyi iliskiler kurmustur. onu da buradan saygiyla aniyoruz.
  • artık cağaloğlu anadolu lisesin'de görev yapmaya başlayacak müdürdür... oturan boğadan çok daha hayırlı olması dileğiyle..
  • benim orta okul zamanlarımda tarih hocasıydı kendileri. tarih hocası iken neyse müdürken de oydu. pek değişmedi.
  • son derece ileri görüşlü, anlayışlı, öğrencilerine karşı sevgi dolu bir insandır kendisi...7 sene okuduğum okulda hep yanımızda oldu ve bize kucak açtı. yürüyen bir ölü ozanlar derneği olmakta olup şu anda çağaloğlu anadolu lisesi'nde hizmet vermektedir.he bi de politik konuşmayı çok iyi bilir
  • cağaloğlu anadolu lisesinden ayrılırken öğrencilerine eyvallah demeyi unutmamıştır. sabah 11 de gelen mesajla başarı dileklerini iletmiştir. vay anasını yaaa. mesajı aynen yazıyorum bak:

    "sevgili öğrencilerim, zorunlu yer değişikliğinden dolayı cal den ayrıldım. hepinize başarılar dilerim. mehmet bengli"