• türkiye ihracatçılar meclisi nin yeni başkanı.
 • kinetix, polaris, flogard gibi markalarin sahibi ziylan grubunun yonetim kurulu baskani.
 • ayhan bermek ve oğuz satıcı gibi iş dünyasının tanınmış isimleriyle birlikte han yapı adlı inşaat şirketine ortaklığı bulunmaktadır.
 • (bkz: #22815200)
 • tam bir iktidar adamı.
  "avrupa yavaşlıyor, ihracatta ab'ye bağlıyız, kurlar zıplıyor, 2012'de ne olacak sorularına", "büyüyeceğiz, büyüyeceğiz, hiç şüphe olmasın, çok iyi çok iyi" diye cevaplıyor.

  bi' teğet geçecek demediği kaldı.
  onu da yakında der.
 • (bkz: #45400633)
 • 2 mart 2015 tarihinde ihracatın neden geçen sene aynı aya oranla 17% düştüğünü gazetecilere anlatırken günümüzün popüler konusu faiz oranları ile de ilgili değerli görüşlerini bildirmiş, 1961 gaziantep doğumlu, yıldız teknik üniversitesi mimarlık fakültesi mezunu tim başkanıdır.

  aynı zamanda thy yk üyeliği görevini de üstlenmiş bu değerli işadamımıza göre faiz indirimi yetersiz kalmış, "reel ekonomiyi canlandırmak için daha somut ve kararlı adımlara ihtiyaç duyulduğu", "merkez bankası’nın minimum 1 puan daha faiz indirimine devam etmesini ve politika faizini yüzde 6-7 arası bir seviyeye getirmesini beklediklerini" vurgulanmıştır.

  bu yorumlardan anlaşılacağı üzere konumu gereği kesinlikle veriye dayalı ve objektif konuştuğunu varsaymamız gereken başkana göre reel ekonomideki durgunluk merkez bankasının omuzları üzerindedir, ekonomi bakanının ya da hükümetin değil.

  ihracatta yaşanan durgunluğun ana meselesi ise rusya'da, avrupa'da ki kriz, inşaattan başka bir bok bilmememe, katma değerli ürün üretememe değil, başçı'nın biraz daha hızlı faiz indirmemesidir. bu süre içerisinde enerji fiyatlarının yarı yarıya düşmesi, tl nin eşşek gibi değer kaybetmesi de bir bok değildir canım, ihracatçı onları naapsın yahu, varsa yoksa o başçıdır derdimiz.

  şöyle bir özetleyeyim dedim. belki derli toplu yazıldığında trafikte radyodan dinleyip, tarafsız, vicdanlı, objektif sandığınız bir çok sesin aslında cahil, subjektif, baskıcı bir çok başka sesin birer ekosundan ibaret olduğunu hatırlarız. sağı da solu da aynı sığ sularda yüzüyor, 28 şubatta konuşan sendikalardan, 2015te eko yapan odalar başkanlarına, yok birbirinden farkları.
 • bugün reza zarrab'a ödül veren şahsiyet.
 • reza zerrab'a bakanların ödül vermesi sonrası 'zerrab'ı yargılamak bize düşmez' diyen tim başkanı.

  evet tam da sana düşer, yargı sadece mahkemede olmaz, yazılı olmayan, resmi yaptırımı da olmayan hukuk, toplumsal kurallar vardır ki buna ahlak denir. bu kişiyi ahlaki olarak yargılamak tam da sana düşer.
 • gaziantep fk başkanıdır. teknik direktör sumudica ile yaşadığı sorunu anlatmış:

  başkanın sumudica hakkında açıklaması
hesabın var mı? giriş yap