şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeni ulaştırma ve altyapı bakanı. ktü inşaat mezunu.
  • eski karayolları genel müdürü, mütevazı insan. yeni görevinde başarılı olur umarım.
  • akp bir insan tasarlasaydı prototip olarak kendisini seçerdi herhalde. adamın yüzüne bakınca insanın zihninde akp beliriyor.
  • adamın okuma yazması yok gibi. üniversite mezunu olduğuna bakmayın, geçen bir toplantıda üç katlı tüneli mi ne anlatıyordu önündeki kağıdı okuyamıyor. ne vurgu ne tonlama. sanki çamlıhemşin'de bir kahvehaneden gelmiş de sunum yapıyor gibiydi. bu kadar düşük profil ancak akp döneminde olurdu zaten.
  • (bkz: 13 aralık 2018 ankara-konya yht kazası)

https://www.dirilispostasi.com/…84e5fe82924ee3be6e5

birkaç önceki selefi ulaştırma bakanını gözönüne alırsak; kendisini muhteşem bir politik kariyer bekliyor...
  • sinyalizasyon olmasa da olur demiş.

doğrusu sinyalizasyon olmazsa ölür olacaktı. ama üzerinden oy kazanamayacaklari ölümler akplilerin zerre umrunda olmadığı için bu söylemi çok normal.
  • ''bu sistemin olmamasından dolayı demiryollarında işletme yapılamaz diye bir şey yok. bilgilerinize sunuyorum. kazadan sonra ‘sinyalizasyon olmadığı için bu kaza oldu’ gibi değerlendirme yapanlar doğru bir değerlendirme yapmıyor.''
    demiş...
    sonra da
    ‘bu trenlerde bu sistem var mıydı?” sorusuna ise ‘bu soru doğru bir soru değil’ yanıtını verdi.
    bu soru doğru bir soru değil!!! evet zaten size soru sormak suç. doğru soru nasıl oluyor acaba? cevabını veremeyeceğiniz sorular doğru soru olmuyor! gazeteciye soru sormayı öğretiyor...
    yazık bu ülkeye... eşim izmit'e trenle gidecekti sakın dedim... otobüsle git trenle gitme... tcdd'yi ne hale getirdiniz yazık utanın...

kaynak: https://www.sozcu.com.tr/…-ilgili-aciklama-2795927/
  • bindiği mercedes makam aracında abs,esp,şerit takip, çarpma önleme, 4 yön sensör, viraj takip, sensörlü farlar gibi full güvenlik önlemleri vardır. konfor paketine hiç girmiyorum.
    bunlar da bir otomobil için olmazsa olmaz değildir ama devletin parası harcanıp alınmıştır hazretin aracına, neden biliyor musunuz, onun canı kıymetlidir, sizinkiler gibi sokakta bulunmamıştır.
    o daha insandır.