şükela:  tümü | bugün
  • şaşırmadık, akp döneminde gerçekleşmiştir.

mehmet cengiz: bu milletin amına koyacağız diyen yüksek rütbeli vatandaş, harbiden akp'li, chp'li, mhp'li demeden alayımıza iyi koyuyor.

ilgili (bkz: 615.9 milyonluk vergi borcunu 7 milyona düşürmek)

haber
  • (bkz: kaynak nerede) başlığına eklenmesi gerekiyor. emeklinin, asgari ücretlinin maaşından peşin peşin kesilen vergilerin kaldırılması demek şu rakamların çok daha aşağısında. kaynak yok diye seni kandıranlara bunu göster ey asgari ücretli eğer insan gibi yaşamayı kendinde hak görüyorsan. ama yok ben öyle bir şeyi kendimde hak görmüyorum diyorsan da "milletin amına koyacacağız" diyenler sana hakettiğini vermeye devam etsin.
  • vergi borçlarının bir kısmı türgev'e bağış olarak yatırılma olasılığı çok yüksek.
  • - risk nedir?

- bu belgeye imza atmaktır.
  • 3. havaalanı inşaatında çıkan aksilikler nedeniyle maliyetlerin karşılanmaz hale gelmesinden kaynaklandığını sandığım eylem.
  • o diil de bu adamlar neden habire bu kadar vergi borcu biriktiriyor yahu? biz tüm kazancımızın vergisini çatır çatır öderken, bu adam ve bunun gibilerin vergi borcu ne ara 615.9 milyonu buluyor ve bu rakama ulaşana kadar maliye'nin sesi neden çıkmıyor?

(bkz: iktidara yakın şirketlerin vergi uzlaşmaları)

tanım: olmaz böyle vergi uzlaşması dedirten hadise.
  • benim kredi borçlarım da sıfırlanacaksa bu milletin a.... ben de k......m. bir de yapılandırma filan yaptık boşunaymış demek. 4 tane de araç bandrol borcum var. milletin a..sını s..eyim onu da sıfırlayın. kolayı varmış hiç demiyorlar. hoşuma giden uygulama.
  • bu memlekette ufak borçlanmayacaksın , götürdüğün zaman hamuduyla götüreceksin ki ileride borçların silinecek kadar büyük olsun.

yeni girişimcilere tavsiyem , hayvan gibi fatura kesip hiç ödememeleri , normalde altından kalkamayacağınız , hatta altına bile giremeyeceğiniz işlere girin, hep tam fatura kesin kar olarak kdv'yi cebe indirseniz size yeter , hiç ama hiç bir ödeme yapmayın , asgari ücrete 20-30 tane işçi çalıştırmanız sizin koruma kalkanınız olacak , istihdam sağlıyorsunuz ya artık devletin amına koyabilirsiniz , devlete ne kadar çok borcunuz varsa o kadar makbul işverensiniz , borcunuz en az 3-5 trilyon olmalı.

borcunuz mehmet cengiz seviyesine ulaştığında vergi dairesiyle uzlaşıp borcunuzu sıfırlayacak ve o borç kadar para kazanmakla kalmamış üstüne ödemelerinizi yapmayarak elde etmiş kullanmış olduğunuz sermaye sayesinde kat kat kazanmış olacaksınız.

olmaz ya eğer olurda vicdanınız rahat etmezse, hayrettin karaman hocaya gidip hırsız ve nitelikli dolandırıcı olmadığınıza dair fetva alabilir içinizi rahatlatabilirsiniz.