şükela:  tümü | bugün
 • hacettepe üniversitesi tıp fakültesi çocuk enfeksiyon hastalıkları bilim dalı başkanı
 • enfeksiyon hastalıkları derneği başkanı olan pediatrik enfeksiyon profesörü.
  1981 yılında hacettepe üniversitesi tıp fakültesi’ nden mezun oldu. aynı yıl hacettepe üniversitesi tıp fakültesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasına başladı ve 1985 yılında ihtisasını tamamladı. 1983-1985 yıllarında beslenme ve metabolizma ünitesi’nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı. 1988 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları doçenti oldu. 1989 yılında hacettepe üniversitesi tıp fakültesi çocuk enfeksiyon hastalıkları ünitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı ve çocuk enfeksiyon hastalıkları yandal ihtisası yaptı. 1995 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları profesörü oldu. 1998 yılında a.b.d’nde cincinnati childrens hospital’da, çocuk enfeksiyon bölümü’nde çalıştı. dr. ceyhan 1985 yılında gürson çocuk sağlığı vakfı, cihat tahsin gürson araştırma ödülü’nde birincilik, 1986 yılında ikincilik; 1988 yılında ise türkiye bilimsel ve teknik araştırma kurumu (tübitak) teşvik ödülünü kazandı. immünizasyon serolojik ve klinik etkinliği, enfeksiyon hastalıklarının moleküler genetik yöntemlerle tanımlanması, enfeksiyon epidemiyolojisi ve bakterilerde antibakteriyal ilaç genlerinin tanımlanması üzerinde çalışmaktadır. halen enfeksiyon hastalıkları derneği ve çocuk enfeksiyon hastalıkları derneği’nin başkanlıklarını ve pediatri uzmanlık akademisi derneği’nin genel sekreterliğini yürüten dr. ceyhan, hacettepe üniversitesi tıp fakültesi çocuk enfeksiyon hastalıkları bilim dalı başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.
 • oytun erbas'i ayara baglayip icimin yaglarini eritti.
 • ılk kez bugün tv'de gördüğüm, işinin uzmanı olduğu her halinden anlasilan.konusuna hakim,sakin ve anlaşılır bilim insanı.
 • gerçek bir bilim adamı olduğunun farkında olan, verilere ve deneylere dayanarak konuşmaya dikkat edişiyle bunu belli eden, şu anda da canlı yayında bir sabah programı şarlatanına müthiş mantıklı çıkarımlarla haddini bildiren bilim adamı.
 • 1 saatte gönülleri fethetmiş, "şu ana kadar neredeydin" dedirten bir doktor.
  gerçek bir bilim insanı olduğunu şahsıma 60 dakikada ispat etmiştir.
 • sırf muhalefet yapmak için arka planda bas bas bağırıp insanın kafasını ağrıtan kişi. sesini kesip dinlese iki dakika da herkes sırayla konuşsa ama anlamıyor belli ki. üç kişi bir araya geldi adama laf anlatmaya çalışıyor, konuyu da takip edemiyor uykusu geldi sanırım.
 • oytun erbaşı bilgisi ile tokatlayan bilim insanıdır. yok öyle her programa çıkıp işkembe i kübradan sallamak.
 • adam konumuz korona virüs ve kelle paça tuzlu su gibi şeyler saçmalik diyor. diğerkeri hala kelle paça yararlı değil mi diyor sinir ettiler adamı.

  akıllara şu skeci getirmiştir güldür güldür e maruz kalabilirsiniz
 • karşısında kimse olmayınca astığı astık kestiği kestik takılan koskoca oytun erbaşdeneysel tıp uzmanı'na dönüştürmüştür.

  oytun'un söylediği pek çok şeyin teorik ve hipotetik temelli olduğuna "oytun hocam deneysel tıp uzmanı olmakla klinisyen olmak arasındaki fark da bu işte" sözleriyle dikkat çekerek "kelle paçanın ya da tuzlu suyun corona virüsüne etkisi yoktur, vardır diyebilir misiniz?" sorusunu yapıştırmış. sorunun cevabı deneysel tıp kanadından şöyle geldi: "hocam ama kelle paça zararlı diyebilir misin? lezzetli değil mi yaaa?"

  lafın kısası, hoca bu akşam showrunner'lara bırakmadı işi.
hesabın var mı? giriş yap