şükela:  tümü | bugün
  • bu salgının kahramanı mehmet hocadır. önce oytun ve benzeri şarlatanları tv den uzaklaştırdı, sonra her programda hiçbir şey saklamadan halka aktardı. tam bir halk adamıdır. konunun uzmanı olması bir yana, yıllardır gerek aşı ve aşı takvimi çalışmalarıyla, gerek halkı bilinçlendirme misyonuyla hizmet etmektedir. bu salgına dek milyonları korumuş, bundan sonra da koruyacağını kararlılıkla hissettirmektedir. ülkemizin sağlık babasıdır.

edit: imla
  • az önce habertürk te korona virüs konulu tartışmada fitoterapi uzmanı ümit aktaş ve onkolog yavuz dizdar ile virüs konuşmak nedir yaa diyerek müdahale etti programa... orada bir sürü yanlış şey konuşuldu 2 sayfa not aldım dedi. böyle yalakalık olsun diye alttan almayan,yumuşak davranmayan bilim insanlarına hasretiz. budur!
  • borsa istanbul gibi lan burası. adamı övdünüz övdünüz, yükselttiniz. allah deyince bir anda satış:))))
  • yavuz dizdar program başında coronaya grip deyip durduktan ve çocuklara bulaşmıyor dedikten sonra ben bile delirdim sigaraya gittim. izlemeyi bırakmış takılıyorken babam çağırdı hoca sinirlendi diye. içimin yağları eridi. mehmet ceyhan dediğin adam ülkede çiçek hastalığını neredeyse tek başına bitirmiş bir adam. aktroller savunuyor diyenleri falan da anlamak mümkün değil. adam turkiye enfeksiyon dernegi baskani, uluslararası birçok önemli görevde calismis, ülkenin aşı politikasına yıllarını vermis. inanmıyor saygı duymuyorsanız gidin kelle paça için aq o zaman, aşı falan da olmayın. cigerleriniz gotunuzden çıktığında gelirsiniz acile hocam bizim sonuçlar vardı noldu diye.
  • normalde bu adamın yanına bile yaklaşamazsınız. enfeksiyon konusunda ağzından cıkanlar kanun gibidir. verdiği vereceği her bilgi cok değerlidir. tabi burdaki bazı ekşiciler bunu idrak edemez. adamın tepkisinin nedeni bile kıymetli. magazin programı edasıyla bu adamı ekranlara cıkartık kim haklı kim haksız tartışması yaptıramazsın. koyar postayı gider. bu konuda bu adam haklıdır çünkü.
  • bir doktor olarak belirteyim; türkiye' de çok kıl olduğum bilimi terminolojiye boğarak karmaşıklaştıran akademisyenlerden farklı olarak, geniş çaplı düşünüp basit anlatarak şu an cnn türk' te yargı dağıtan doktor.
  • mehmet hocanın tartışma programlarındaki açıklamalarını her izlediğimde büyük bir aydınlanma yaşıyor,sakinleşiyorum. sağol varol iki kelimeyi bir araya getirip aslı astarı olmayan spekülasyonlar ve komplo teorileriyle insanların hayatlarıyla oynayan medya maymunlarına büyük bir ders niteliğinde.
  • bilgi deryası.

yaklaşık 4 saattir kendisinin cnn türk’teki yayını izliyorum. yayında bir doktor (başhekim) olmak üzere dört kişi kendisini soru yağmuruna tutuyor. yayının 3 saati şöyle geçi “hocam ben bir şey sormak istiyorum.” en uç sorulardan (ayakkabımdan bulaşır mı) en doğal soruya kadar (toplu taşımada ne yapmalıyım) her soruya cevap verdi.

hocam eksik olma. nice proflar senin getirini görürünü yapar.
  • karşısında kimse olmayınca astığı astık kestiği kestik takılan koskoca oytun erbaşdeneysel tıp uzmanı'na dönüştürmüştür.

oytun'un söylediği pek çok şeyin teorik ve hipotetik temelli olduğuna "oytun hocam deneysel tıp uzmanı olmakla klinisyen olmak arasındaki fark da bu işte" sözleriyle dikkat çekerek "kelle paçanın ya da tuzlu suyun corona virüsüne etkisi yoktur, vardır diyebilir misiniz?" sorusunu yapıştırmış. sorunun cevabı deneysel tıp kanadından şöyle geldi: "hocam ama kelle paça zararlı diyebilir misin? lezzetli değil mi yaaa?"

lafın kısası, hoca bu akşam showrunner'lara bırakmadı işi.
  • ıçinden geçtiğimiz bu çok bilinmeyenli süreçte, alakalı alakasız her soruya verdiği cevaplarla ve kesinliği kanıtlanmamış hiç bir bilgiyi onaylamayan, tüm cevaplarını bilime dayandırarak veren, izlerken güven veren hocadır. gerisi allah' la onun arasındadır. severek izliyorum.