şükela:  tümü | bugün
  • halkı konuyla ilgili aydınlatan, konuştuğu konuya 100% hakim olduğunu hissetiren hocalarımızdandır. salgın zamanı umarım bu gibi insanlar dinlenir ve artık şarlatanlara prim verilmez.
  • (bkz: nasıl bilim adamı olmalı)
    işte bu adam gibi. senin gibi hocalara hasret bu ülke hoca.
  • bir doktor olarak belirteyim; türkiye' de çok kıl olduğum bilimi terminolojiye boğarak karmaşıklaştıran akademisyenlerden farklı olarak, geniş çaplı düşünüp basit anlatarak şu an cnn türk' te yargı dağıtan doktor.
  • burada bu kadar ovulmesine bakilirsa, sözlükteki butun koronali tayfayi uzaktan entube ediyor bu adam.

cunku baska aciklamasi yok. ulkede hala yayim yayim yayilan virüse ragmen, sokaga cikma yasagini cikarttiracak kadar iktidari etkileyememis, hastalığın 10 gunde vaka sayisinin 2 binlere gelmesini, 44 vefati (tabii bu sayilar bize söylenen, test gormemis covd19'lular dahil degil) engelleyememis, birak engellemeyi, geciktirememis. gunde en az 10 bin test yapalim da diyememis. cnn'de idi idi idi konusmus. afferin, cok guzel konusuyo, hoca yeaa, prof kanka yeaa. 33 yasinda insan öldü ama hoca bitane, buradakiler salya sumuk guzelliyolar bunu.

ahashas lan "hoca yüzünden cnnturk izliyorum, allah affetsin:/" yazan var. ne ictiniz oglum siz? komik misiniz? sizi uyutmak icin orada o. gorevi bu.

bu kadar övgü ne lan? dur tamam o zaman, anladim. hepinizi entube ediyo uzaktan.

iyi entubeler lan.
  • koronavirüs yayınlarını takip etmenizi sağlayan doktor. hangi kanalda denk gelsem izlerim. tavsiye edilir.
  • korona günlerinde yeni nesilde ahmet mete ışıkara etkisi göstermiş prof.
  • 2 hafta önce habertürk ilk yayınında dalga geçtiler resmen hocayla! allah onları kahretsin
  • maske %30 korur, ben takmıyorum. maske sadece fiziki bariyer görevi görür. enfekte olan kişi takmalı. enfekte kişinin öksürmesi veya hapşurması durumunda damlacıkların yayılmaması için o kişi takmalıdır. psikolojik olarak rahatlamak için takan enfekte olmayan kişi için risk barındırıyor. nemli bir alan yarattığı için virüsün tutunma ihtimalini artırıyor.

sonuç olarak hasta olmayan kişinin takmasına gerek yok.

toplu taşıma kullanan kişiler için ise belediyelere görev düşüyor. mutlaka el dezenfektanı olmalı, kartını okuttuğu yerde olacak ve şöfor kullanmayanı otobüse almayacak. ruanda gibi bir ülke bunu uyguluyor.
  • az önce allah virüsü yaratmış bakteriyi yaratmış gibi cümleler kullandı. ortamlarda bilim adamı dersin kim bilecek.