• kendisine bilim kurulu üyeliği teklif edilmiştir, kabul etmemiş ve yerine öğrencisini tavsiye etmiştir. hani her şeyi çok biliyorsunuz ya, bunu da katın engin bilgilerinize.

merak eden çok oldu editi: öğrencisi de ateş kara’dır.
  • bilim kurulu üyesi olamamış demişler ya la cidden aptallığınızın ezikliğinizin sınırı yok. cidden bu kadar içten içe eziklikle mi dolusunuz merak içindeyim. hayatınız boyunca cidden doğru düzgün tek bir araştırma yapmadığınıza o kadar eminim ki bu aptallıkla bu noktaya kadar yaşamanız bile büyük başarı tez konususunuz resmen.
  • birde bu adamı beğenmeyen, takdir etmeyenleri cahillikle suçlama modası var. arkadaş her profesöre görüş olarak katılmak zorunda mıyız? biz bu adamın insanları moral olarak zehirlemesini “bilinç” olarak görmek zorunda mıyız?

adam bayağı hastalıkla (covid-19) bozmuş kafayı. ama iyi ama kötü fakat bu kadar her yerde çıkıp insanların canını sıkmasını doğru bulmuyorum. bu da benim cehaletim.

ülkede yeni bir gelişme olurken bu adamın mesnetsiz ve insanların canını sıkan açıklamalarını seyretmek, görmek istemiyorum. bu adamın işi bu olamaz. olmamalı. kendi meslektaşları gibi başka işler tutsun. zira şuan yaptığı insanlık adına bir şey değil. en azından benim görüşüm bu.
  • sikini sallasan profesöre değen bir dönemde tapıcıları tarafından profesörlüğü ile övülen ihtiyar.
  • sırf profesör diye eleştirilmeyeceğini düşünenler şu yazıyı okusun adam resmen prim üzerinden prime zıplıyor yok böyle bir şey. virüs üzerinden şöhret kazanmaya çalışan biri olduğu çok belli. savunan neyini savunuyor çözemedim.
  • ya bi sus be adam, bi sus amk. herkesin bildiğini baykuş gibi tekrarlayıp durmaktan bıkmadın mı? tv, tv gezip duruyorsun. her mikrofona konuşup, her gazeteciye demeç veriyorsun. nasıl bir karakterin varmış arkadaş. bu ilgi budalaliginin sebebi nedir.
    sıkıldım bu adamın söylediklerinden valla, gına geldi.

t: ilgi budalası tıpçı
  • hem kuş gribi hem de domuz gribi sürecinde de insanları korkutup sürekli aşıya yönlendiren promotördür kendisi. hacettepe'de tıp okuyanlar, uzmanlık yapanlar şunu söylüyor: ilgiyi ve kamerayı sever.
  • hayatımda gördüğüm en büyük dönektir yukarıda bi arkadaş link vermiş zaten açın okuyun her boka tapmanıza gerek yok
  • plandemi, pandemistler!, korku imparatorluğu diyenlerle birlikte nasıl bir cahiliye dönemine denk geldiğimizin sembol isimlerinden olacak galiba ileride.
    10 yıl önce ms teşhisi aldığımda benzer hacamatçılar bana, ilaç tedavisi yerine reiki ve biyoenerji önermeye kalkmışlardı. tabii ki dinlemeyip, cerrahpaşa nöroloji ekibinin eline bıraktım kendimi ki bugün sayelerinde taş gibiyim.
    mehmet ceyhan dinlemeyin siz, astrolojiden medet umun. merkür retrosu, kerkük metrosu. bakın bakalım ne diyor astrologlar 2021 için.

edit : kimseye tanrı muamelesi çeken yok. şimdiye kadar söyledikleri ve evet alanındaki birikimi ile değerlendiriyoruz. (bkz: muhakeme)
    korona yalan, öldürmüyor diyen soner yalçın ve savunucuları yakınları covid kapıp ölen insanlara anlatmak isterler mi korkulacak bir şey olmadığını?
    böyle bir virüsü, ağzına kadar dolan yoğun bakımları ve entübe olan hastaları nasıl hafife alabiliyorsunuz, siz kapmadınız diye (ben ve ailem de kapmadık) başkalarının hayatları, sağlıkları hakkında ahkam keserken nasıl yüzünüz kızarmıyor sizin?
    kapanmada yaşananlar, saçma sapan kısıtlamalar ve ekonomik durumun sorumlusu bir bilim insanı mı?
    hükümete laf etmeye götünüz yemiyor, kapitalist sistem ve sömürü düzeninde yaşananlar şimdiye kadar umrunuzda olmamış, korku imparatorluğuna, yeni dünya düzenine* karşı çıkan anarşistçilik oynamaya devam edebilirsiniz ama bilimsel veriler ne diyorsa o.
    hayatında diyalektik materyalizm, marx, engels, sartre okumadan anarşistçilik oynayan, cahil, bilgisi kültürü eğitimi kanal d dizisi seviyesinde tiplere laf anlatmaya kalkan bütün sabırlı bilim insanlarına saygımız sonsuz.
    korona abartılan bir hastalıksa, korkmuyorsanız gidin yoğun bakımlarda gönüllü çalışın, bir sike yarasın varlığınız şu hayatta.
    bir gün ciddi sağlık sorunu yaşarsanız burcunuza göre şifalı taşlar ile tedavi olmaya çalışın da hastaneleri meşgul etmeyin o zaman ortadoğu cahilleri.

edit 2 : ulan en çok etkilenenlerden biriyim yasaklardan. işsiz kaldım, yeni iş arayamadım, şehir değiştirmem gerekti, yasaklar yüzünden ev taşımam gecikti. ailemin yanına gelmen gerekti. aklımı kaçırmak üzereyim evden çıkamadığım ve bunları yaşadığım için. kötü yönetilen sürecin, toplumun büyük çoğunluğunun aşılanmamasının, boka bakan ekonominin, sektörümdeki çöküşün* suçunu gerçekleri anlatan bilim insanlarına mı atayım?
    hayatımda ters giden şeyleri, yaptığım hataları ya da başarısızlıklarımın suçunu gezegenlere, merkür retrosuna atmaktan ne farkı var şunun? m.ö 400 yılında yaşamıyorum ben, maalesef primattan biraz fazla muhakemesi olmayan bir toplumda yaşıyoruz ama. siz eğitilmezsiniz.
  • beyefendi şu an kullanımdan kaldırılan ilacın zararlı olduğunu neden şimdiye kadar açıklamadı , makamının tehlikeye girmesinden korktu değil mi ?
    https://www.cnnturk.com/…rilen-ilaclar-kullanilmali
    bilim insanı değil ,olsaydı bile bilim dogmayla ilerlemez. din dogmatiktir, bu adam profesör diye yalan söylese bile tanrı gibi savunmak cahillerin işidir. korkak makamını korumaya çalışan bir adam , aynı çernobil zamanı çayımız fındığımız temiz diyenler gibi ... ancak meslektaşlarını eleştirebiliyor , siz kaç kez yanlış salgın yönetimini eleştirdiğini gördünüz , halka bu tam kapanma değil der ancak .

bu tür bilimi çıkarlarına alet eden insanlar , bilime saygıyı yok edip , insanların şarlatanlara inanmasına sebep oluyorlar.
hesabın var mı? giriş yap