• az önce fatih terim balı ifadesi yerine şu cümleleri kullandı;

"..euro 96'da 8 takımdan 16 takıma çıktığı zaman o kontenjanı kullanıp gitmiştik. şimdi euro 2016 24 takıma çıktı ve biz yine o kontenjandan gideceğiz. yani biz o seviyeye çıkamıyoruz. seviye yavaş yavaş iniyor..."
  • az önce muhtemelen uzun zamandır ettiği en güzel laf çıktı ağzından:

" "türkiye'de ırkçılık yoktur!" türkiye'de ırkçılık olup olmadığına sen karar veremezsin kardeşim. bunu git çingene'ye, ermeni'ye sor, onlar söylesin sana türkiye'de ırkçılık olup olmadığını."

helal olsun.
  • spor servisi'nde fatih terim'e güzel gönderme yapmıştır.

"bu maça gidenler seyirci olarak gidiyor taraftar olarak değil. adam para ödüyor oraya gidiyor. müşteri o. beğendiğini alkışlar, beğenmediğini yuhalar. ben de yuhalarım. kazakistan maçına da gitmem. çünkü futbol oynamıyorsunuz. bu askerlik değil. askerlik olsa tamam. sen burda 3-5 milyon kazanıyorsun..."

uğur meleke ile birlikte sözlerine riayet edilmesi, değer verilmesi gereken spor yazarı.*
  • lafı çakan insan. şöyle dedi : "olimpiyat yıkılsın site yapılsın site. her yere site yapılsın, inşaat olsun. avm yapalım memleketin ihtiyacı var."
  • şöyle bir yazı yazmış emre'ye cevaben. özellikle şu kısımlar dikkat çekici:

"yanılmadım. şimdi bu eleştiri yüzünden beni tehdit ediyor: ‘mehmet demirkol çıkmış benim hakkımda konuşuyor. allah’ın da bir adaleti var. bir gün onunla hesaplacacağız. allah huzurunda da olsa bu olacak.’
    işte tam da bundan bahsediyordum! bu kibirden, bu mafya ağzından."

"tribünlerde açtırdığınız pankarttaki 3. sınıf tehdit edebiyatında ipuçları var bu hesaplaşma uyarısının.
    ‘demir kolay erir bizde’ vay vay vay.
    sonra ne olacak? beş kişi saldırıp sonra da özüre mi geleceksiniz?"

"daha önce beni işimden etmek isteyen, bunda belli oranda başarılı olan senden daha az kibirli abilerin oldu. ama ulaştıkları büyük güç ve kibrin kölesi oldular. bugün ülkeye giremiyorlar. kibir kaybettirir bunu bil."
  • ''aziz yıldırım diyor ki yandexe girin. ben yandexe giriyorum ama takım da ceza sahasına girsin''
  • bir de bir laf ettikten sonra es verip 'ne yorum yaptım ama, kimsenin söylemediğini söylüyorum' tripleri yok mu? gören de bir yaraya merhem oluyor sanır.

mehmet bey siz dünyanın en sikindirik mesleklerinden ve türkiye'de hemen herkesin yapabileceği futbol yorumculuğu ile iştigal ediyorsunuz. yarattığınız katma değer sıfır. sıradan vatandaşın en basit mesleği sizden daha fazla katkı sağlar memlekete. lütfen bu havalara girmeyin, komik oluyor.

tanım: diğer zilyon tane yorumcudan farkı olmayan ama farklıymış gibi lanse etmeye çalışan er kişi
  • dün akşamki maç sonrası şu tümceleri söylemiş kimsedir:

"almanya bayern'i getirmiş, ingiltere tottenham'ı, ispanya barca'yı, bizim de beşiktaş'ı oynamamız şart.

ozzy'i bırakın çıkarmak onu oyun merkezine koymamız gerek. etrafına da olcay, cenk ve ismail'i koyacaksın, çare bu."

tinerci kafası demesinler sonra. aklın yolu bir.
  • biliyorum buraları okuyosun. yapma! görüyorum, görüyoruz, sırf sezon başında herkes gibi sen de riekerink'i yeterli görmediğini söylediğin için şu anda ağzın açık oynattığı futbolu izleyince geri vites yapamadığından adamı aşağı çekmeye çalışma.
    bugün ki spor servisi programında "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir" dedikten sonra senden mantıklı şeyler söylemeni beklerken "o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar" dedin. üzdün!
    geçen gün ki podolski'yle ilgili dediğin "topla dünyanın en iyisi topsuz en kötüsü" cümlesinin kendi içindeki mantığını anlayabilirim ama riekerink için söylediğinin mantığını aziz yıldırım bile anlayamaz.
    riekerink'in karakterli oyununu ne prandelli gibi galatasaray'ın son 20 yıldaki en pasif oyununu oynatan biriyle ne de denizli gibi ahı gitmiş vahı kalmış eski kafa bi teknik direktörün zavallı oyunuyla kıyaslayabilirsin. hele hamza hamzaoğlu gibi ne yaptığı belli olmayan 2. terim olma yolunda "hadi koçum aslanım benim" gibi çağdaş futbolla alakası olmayan taktik anlayışıyla koskoca galatasaray'ı oynatmaya çalışan bi adamla asla.
    riekerink şu anda türk futbolu içinde "hababam sınıfı ahmet" kadar saf temiz ve başarılı duruyor. yıllar sonra eğer bu taraftar stadı tıklım tıklım doldurduysa sanmayın sneijder, muslera ya da podolski içindir. roller değişti şuanda takımın tek yıldızı var o da bu beyefendidir.şu anda onu karşısına alan "ki bu sneijder bile olsa"taraftarı karşısına almış olur.bu ülke "ahmet"lere aç hem de delicesine. bu sefer karşınızda galatasaray'ın gerçek taraftarları olduğunu unutmayın, yönetiminden spor basınına hatta futbolcusuna kadar herkes ona göre davransın.
    son olarak seni var eden galatasaray camiasına bu kadar nankör olma bence.

edit: birkaç mesaj aldım gerçekten dedi mi? yok dememiştir falan tadında.ne yazık ki dedi. bakın işte programın 25. dakkasından sonraya aratmayın bana.
  • edit : (bkz: oğuzcan'ın sesine kulak ver)

soyadının hakkını vermiş gazeteci ve yorumcudur. fatih terim'e "arda turan neden oynamıyor" minvalinde bir soru sormuş, fatih terim'in "sırf bu soruyu sormak için istanbul'dan geldiğine eminim" cevabına "yarın yayınımız var o yüzden geldim" diyerek bilezik gibi geçirmiştir.

fatih terim suçu arda turan'a yıkıyor ama bu milli takımı babasının çiftliği sananların başında arda turan'dan sonra sen geliyorsun hoca. ona ropörtaj vermem buna cevap vermemler senin yarattığın sistemden çıkmadır.

kendisi bugün tekrar göstermiştir ki türkiyenin en iyi spor yorumcusu mehmet demirkol'dur. bu çürümüş sistemin çürümüş imparatorlarına kafa tutan tek kişi kendisidir.

edit : 2. gol de geldi mehmet demirkol 2 fatih terim 0

fatih terim mehmet bir soru daha sorsun "mehmet demirkol ta istanbul'dan gelmiş" dedi. bunun üzerine mehmet demirkol tüm toplantıda saçma sapan cevaplar veren fatih terim'e "siz basın toplantısını doğru düzgün yaptığınızı düşünüyor musunuz? siz dinleseniz bunu mutlu olur musunuz?" diye bir soru sorarak fatih terim'le tüm dünya önünde dalga geçmiştir. fatih terim soruyu anlamamazlıktan mı geliyor gerçekten mi bu karakterde bir adam bilmiyorum ama yokuşa sürmeye başladı.

mehmet demirkol 3. sorunun iznini alıp tekrar arda turan konusuna girdi. fatih terim çattık arkadaş bakışı atıp gözlerini yukarıya devirdi. fotoğrafı bulursam linkini eklerim.

münakaşa şimdilik bitti. ekran başında mutluluk nasıl olur sorusuna cevap bir toplantı yaşanıyor.

mehmet demirkol'un askerleriyiz.

edit seylann'a teşekkürler https://www.youtube.com/watch?v=vppaut4p0zs
hesabın var mı? giriş yap