şükela:  tümü | bugün
  • adamın anlattığı şeyler(istihbarat örgütlerinin kendisiyle iletişime gectiği,kendini evliya sanması,suikaste uğradığını söylemesi) tipik psikoz belirtileri(perseküsyon,grandiyoz sanrılar gibi). yani bu adam büyük ihtimalle şizofren ya da onun gibi bir psikiyatrik hastalığı var. hal böyleyken milletin bir de youtube da videolarının altına yorum yazması hakikaten şerefsizliktir net. hele bir de dalga gecenler oyuncusun diyenler var onları saymıyorum. şu dünyada düşmeye gör herkes düşmanın oluyor...
  • az önce facebook'ta denk geldiğim ve (bkz: hayrettin'in amerika'da aç kalmak videosu)'nda başroldeki evsiz olduğu iddia edilen kişi. ayrıca kendisinin facebook profili incelendiğinde akli dengesinin çok da yerinde olmadığı görülebiliyor. kendisine bir suikast yapılacağını düşünmüş ve bunu ifşa etmiş, israil ve ingiliz ajanlarının kendisini takip ettiğini, birisinin boğazını kesmeye çalıştığını ve ondan son anda kurtulduğunu vs. söylemiş.

hayrettin bey'e de sormak isterim, sırf bir kurgu için akli dengesi yerinde olmayan bir adamı istismar etmeye utanmadınız mı?

denk geldiğim foto

sıkıntılı bir durum olabileceğini düşündüğüm için arkadaşın facebook profilini paylaşmıyorum. siz de profili keşfederseniz lütfen durumunu göz önünde bulundurun ve rahatsız edici mesajlardan kaçının.

ayrıca paylaşımlarına bakılırsa kendisi gerçekten homeless görünüyor. akli dengesi yerinde olmayan birisinin de homeless olması gayet normal.
  • (bkz: john doruk eksioglu) ismiyle facebook'ta bulabileceğiniz kişi
  • bir sümer kolçak değildir.
  • pizzalı ilk videonun buradaki başlığında bir suser bu adama rast geldiğini, ajan muhabbeti yaptığını, atıp tuttuğunu söylemişti, doğruymuş demek. bu arkadaşımız belli ki rahatsız, normal zamanlarında normal bir insan gibi yaşıyor, nöbetlerinde kendini dünyanın başkanı zannediyor. yazık, allah şifasını versin.
  • psikolojik sorunu olmadığını iddia eden bir video çekmiş. - https://www.youtube.com/watch?v=aeyiq9udpza

sevgili arkadaş, rüyalara göre yaşanır mı hiç?
  • facebook profilinde gerilere gidin, ingilizceniz varsa koyduğu sesli postları dinleyin. videoları izleyin. ben en kral gerilim filminde böyle gerilmedim arkadaş. hani insanları bağlayan bi "reality show" damarı olur ya, bu ekstrem seyivede "gerçek" show.

geçmişini bilmem ama sonuç olarak profilinden yola çıkarak anlaşılıyor ki gerçekten evsiz, akli dengesi yerinde değil, tipik bir sosyopat gibi iletişimi de kuvvetli, sanırım annesinin sağlığı da iyi durumda değil. ben bir noktadan sonra üzülmeye başladım zira sert mevzular. sanırsam zaman zaman "atak"lar yaşıyor veya kötü olaylar yaşıyor, bu olaylar sırasında/ertesinde bir şekilde deşarj olmak (ve belki kendince belgelemek, belki de güvenli hissetmek için) için facebook'ta bir şeyler paylaşıyor (bir yerde uyurken başka bir evsizin onun eşyalarını çalması, bunun yaşandığı yerde check-in yaparak -yani nerede olduğunu işaretleyerek- bunu paylaşması, bir evsiz barınağında yaşadığı bazı şeyleri komplo teorisi sanması, random birilerini kendince "ifşa" etmesi, araba plakaları ve ona ters bakan sahiplerinin görünüşleri, sürekli olarak ona karşı birçok suikast girişimi olduğunu düşünmesi gibi sonsuz detay var). yalnızlık, psikolojik durumunu daha da kötü hale getirmiş olabilir, kendi kendine konuşmak yerine facebook'a konuşuyor olabilir. bir noktadan sonra hayatta karşılaştığı olumsuz durumlarla başa çıkabilmek için her kötü deneyimini bir "komplo teorisi" olarak niteliyor olabilir. bu arada psikiyatr değilim, kulaktan dolma bilgilerle, tamamen sallıyorum. dediklerim full yanlış da olabilir. sonuçta yazık, umarım bu durumlardan kurtulur, yoksa los angeles sokaklarında silinir gider.

umarım (zerre haz etmediğim) hayrettin de bu sosyal medyadaki linkler sayesinde profilini görüp de kaybolmuştur o ses kayıtları, videolar arasında da, geceleri uykuları kaçıyordur. sert bir deneyim olsa gerek. gerçi belki de hiç etkilenmez, zira zamanında banu berberoğlu'nun da yanına gidip çeşitli soytarılıklarla video çekmişliği var, hafif viral olmaya yatkın garibanların üstünden para kazanmaya alışkın, kendi içinde ağır bir "reality show" kendisi.

neyse, çok garip, çok çok karanlık bir ortam. bu şizofren kardeşimiz ayrı dark, hayrettin apayrı bir dark. bana 3 ay yetecek realiteyi aldım.

edit: ya valla heyecanlı bir film gibi bırakamadım. 23 temmuz günü ingiltere'nin başbakanı seçilen boris johnson'ı, 24 gün öncesinde 31 mayıs'ta attığı bir post'ta başkanlığı kazandığı için tebrik etmiş. creepy af!
  • kurgu olduğu 100 km öteden belli olan bir videonun baş kahramanı.

facebook profilinde kendinin illuminati'nin 13. adamı ve 46. amerikan başkanı olduğunu ve ayrıca bazı devletlerin kendine suikast girişiminde bulunduğunu iddia ediyor.

akli dengesi yerinde olan bir birey değil belli ki ve hayrettin'in bu yaptığı başlık sahibinin de dediği gibi resmen bu bireyi istismar etmektir.
  • hayrettin'in homeless video serisindeki şahıs.
    video tamamen kurgu değil.
    kurgu ile başlayıp, gerçekçiliğe evrilmiş.

(homeless'ın iddasına göre) hayrettin, starbucks'da bu adam ile tanışıyor ve kurgu yapacağız deyip anlaşıp şu videoyu çekiyorlar.

video1

video sonunda adama 2. bir video çekelim, videonun konusu bir evsiz gibi sokakta yaşamak olsun diyor. adam kabul ediyor.
    buraya kadar kurgu.
    asıl olay burada başlıyor.
    video çekimleri başlıyor.
    hayrettin, adamın psikolojik sıkıntılarının olduğundan haberdar değil.

video 2

adam, kendini dünyanın merkezinde, özel bir şahıs olarak görüyor.
    daha önce kendisi şirket yönetmiş.
    annesi, babası ve akrabaları çok köklü ve zengin bir aile.
    fakat (iddiaya göre) mehmet, uyuşturucu bağımlısı olduğu için şirketi batırıyor.
    ailesi para yardımını kısıyor.
    mehmet, zengin iken giydiği kıyafetleri ve ayakkabıyı giyerek cebinde para olmadan dolaşıyor.
    sokakta yata yata psikolojik sıkıntılar beynini sarıyor.

bu videolar patlıyor, cumhurbaşkanı başdanışmanı bile hakkında olumlu tweet atıyor.
    herkes olayın bir propaganda olduğunu düşünürken olay bununla alakalı değildi.
    zira olay tamamen kimseye zararı olmayan bir şahsın dünyasıydı.

kendini kral zanneden mehmet'i milyonlar izleyince bütün bu olanların tesadüf olmadığını en başında beri düşünen mehmet, yorumlardaki bir şahsın hayrettin'in ajan olduğunu söylemesi üzerine daha da kuşkuya kapılıyor ve kendini çok daha ciddi biri olarak görüyor.

http://oi64.tinypic.com/kewuo7.jpg
    http://oi64.tinypic.com/a3cvbs.jpg

ekşi sözlük hit değeri yüksek bir site.
    mehmet bu yazıyı bir gün okuyacak.
    eğer okuyacaksa aklında bulunsun,
    psikolojik sıkıntıları olan şahıslar psikolojik sıkıntılarının olduklarını bilmezler.
    inanmazlar. imkan dahi vermezler.
    bir işe girmeye çalış, paranı biriktir ve psikolojik destek al. bir sıkıntının olup olmadığını onlar sana söylerler.
    ilaç takviyesi al.
    (şimdi adam bu ilacı cia'nin verdiğini ve gizli bir yapı olduğunu zanneder. eğer bunu zannediyorsan bir kafa doktoruna mutlaka git.)

ayrıca hayrettin, adamı çok düşünüyorsan videoyu kaldır ve istismar olmadığına dair açıklama yap. zira insanlar senin, bu adamın psikolojik sıkıntıları olduğunu bildiğin halde adamı kullanarak video çektiğini düşünüyorlar.

http://oi64.tinypic.com/j0ie8m.jpg

tanım: kendi dünyasında yaşayan zararsız birey.